توییتر یک سایت شبکه اجتماعی رایگان است که در آن کاربران پست های کوتاهی به نام توییت منتشر می کنند و این توییت ها می توانند حاوی متن ، فیلم ، عکس یا لینک باشند و برای دسترسی به توییتر کاربران به اتصال اینترنت یا تلفن هوشمند برای استفاده از برنامه یا وب سایت Twitter.com نیاز دارند و این یک سرویس میکروبلاگینگ است و ترکیبی از وبلاگ نویسی و پیام های فوری که برای کاربران ثبت نام شده برای پست ، اشتراک گذاری ، لایک و پاسخ به توییت ها با پیام های کوتاه و کاربرانی که ثبت نام نکرده اند فقط می توانند توییت ها را بخوانند.

مردم از توییتر برای دریافت آخرین به‌روزرسانی‌ ها و تبلیغات از برند ها استفاده می‌ کنند و ارتباط با دوستان و رهبران تجاری و سیاستمداران و افراد مشهور را دنبال کنید و از آن برای در جریان ماندن در اخبار و رویداد ها استفاده می کنند و توییتر اولین منبعی بود که خبر فرود هواپیمای یو اس ایرویز در آب 549 در رودخانه هادسون شهر نیویورک را منتشر کرد و توییتر برای به اشتراک گذاری سریع اطلاعات استفاده می شود و از آنجایی که توییت‌ ها می‌ توانند در زمان واقعی به دنبال‌کنندگان ارسال شوند و ممکن است برای کاربر مبتدی مانند پیام‌ های فوری به نظر برسند و اما برخلاف پیام‌ های فوری که با بستن برنامه توسط کاربر ناپدید می‌ شوند و توییت‌ ها هم در وب‌سایت توییتر ارسال می‌ شوند و آنها دائمی و قابل جستجو و عمومی هستند و گزینه ای برای محافظت از توییت ها وجود دارد تا فقط دنبال کنندگان بتوانند توییت ها را بخوانند.

تاریخچه توییتر

تاریخچه توییتر

در مارس 2006 جک دورسی ، نوآ گلس ، بیز استون و ایوان ویلیامز توییتر را ایجاد کردند و ایده توییتر از این بود که می خواست از یک سیستم پیام کوتاه برای یک گروه کوچک استفاده کند و در جولای 2006 در دسترس عموم قرار گرفت و توییتر مجموعه کوتاهی از اطلاعات بی‌اهمیت و صدای جیر جیر پرندگان است که هدف شبکه‌ های اجتماعی در توییتر اشتراک‌گذاری اطلاعات کوتاه و سریع را توصیف می‌ کند.

 • 2012 : بیش از 100 میلیون کاربر روزانه 340 میلیون توییت ارسال می کنند.
 • 2013 : توییتر در بین 10 وب سایت پربازدید قرار گرفت.
 • 2013 : فایل های توییتر برای IPO در سپتامبر.
 • 2019 : توییتر بیش از 330 میلیون کاربر فعال دارد.
 • 2022 : ایلان ماسک مدیر عامل اسپیس ایکس و تسلا برای خرید توییتر به مبلغ 44 میلیارد دلار به توافق رسید تا در آوریل آن را به یک شرکت خصوصی تبدیل کند و خرید در اکتبر نهایی شد.
 • 2023 : توییتر در ماه آوریل با پلتفرم سرمایه‌گذاری eToro شریک شد تا به کاربران اجازه دهد از طریق پیوند به eToro به سهام و ارز های دیجیتال و سایر دارایی‌ ها دسترسی داشته باشند و معامله کنند و ماسک در ماه می لیندا یاکارینو را به عنوان مدیر عامل جدید توییتر منصوب کرد.

کار کردن با توییتر

کار کردن با توییتر

کاربران با دنبال کردن سایر کاربران و شرکت ها و جستجو در موضوعات و آنچه را که می خواهند در توییتر ببینند انتخاب می کنند و جدول زمانی ترجیحات کاربران را منعکس می کند و اما آنها ممکن است بازتوییت هایی را از افرادی که دنبال می کنند و توییت هایی را که تبلیغات پولی هستند را ببینند.

جستجو در توییتر

جستجو در توییتر

در نوار جستجو کاربران می توانند یک شخص و موضوع یا کلمه کلیدی را برای جستجو تایپ کنند و یک تابع #Explore برای جستجوی کلمات کلیدی و موضوعات پرطرفدار وجود دارد و توییتر بر اساس الگوریتم و اولویت‌ ها و مکان‌ها و علایق کاربران تعیین می‌ کند که چه چیزی ترند است و این الگوریتم مشخص می کند که چه چیزی در حال حاضر محبوب است و بحث ها و موضوعات در حال ظهور را برجسته می کند.

برای کمک به محدود کردن حساب‌ های جعلی توییتر نماد حساب تأیید شده را ایجاد کرد که نشان می‌ دهد حساب قانونی و متعلق به شخص یا شرکت است و برای تأیید توییتر هویت فرد یا شرکت را تأیید می کند و این به حفظ اعتماد کاربران کمک می کند و این حساب باید با یک برند یا شخص محبوب مرتبط باشد و معیار های توییتر را با استفاده از یک وب سایت رسمی و شناسه یا آدرس ایمیل برای تأیید دنبال کند.

در فیس بوک یا لینکدین اعضا باید ارتباطات اجتماعی را تایید کنند و اما در مورد توییتر اینطور نیست و هر کسی می تواند هر کسی را دنبال کند و پس از یافتن مخاطب در توییتر کاربران می‌ توانند روی صفحه نمایه خود روی دنبال کردن کلیک کنند.

ارسال یک توییت

ارسال یک توییت

هنگامی که کاربران یک توییت ارسال می کنند و پیام ها در پروفایل آنها ارسال می شود و سپس در فید های دنبال کنندگان ظاهر می شود و این توییت ها را می توان در توییتر هم جستجو کرد و توییت‌ ها شامل جوک‌ ها ، اخبار ، افکار تصادفی و اشتراک‌گذاری مقالات است و در ابتدا توییتر کاراکتر های توییت را به 140 محدود کرد و این محدودیت اکنون 280 کاراکتر است که شامل فاصله و علائم نگارشی است.

برای اینکه توییت‌ها را در یک موضوع مکالمه قرار دهید یا آنها را به یک موضوع کلی متصل کنید که اعضا می‌ توانند به یک کلمه کلیدی در پست خود هشتگ اضافه کنند و هشتگ که مانند متا تگ عمل می کند به صورت #کلیدواژه بیان می شود و این باعث می شود توییت زیر آن کلمه کلیدی جستجو شود.

توییتر TweetDeck را برای مدیریت چندین حساب و برنامه ریزی توییت های آینده و موارد دیگر ارائه می دهد.

تعامل در توییتر

تعامل در توییتر

کاربران می توانند انتخاب کنند که پست شخص دیگری را بازتوییت کنند که آن را به جدول زمانی فالوور ها ارسال می کند و آنها می توانند روی پست ها نظر بدهند یا به آنها پاسخ دهند و برای نشان دادن موافقت اعضای ثبت نام شده می توانند یک توییت را لایک کنند.

علاوه بر ارسال توییت کاربران می‌ توانند از طریق پیام‌رسانی مستقیم و لینک‌ ها و پیام‌ هایی را برای یکدیگر ارسال کنند و این پیام های مستقیم بین طرفین ارسال کننده پیام خصوصی است و تنظیماتی برای دریافت پیام‌ های مستقیم از هر کسی وجود دارد و به این معنی که کاربران مجبور نیستند برای شروع مکالمه یکدیگر را دنبال کنند.

کاربرد های تجاری برای توییتر

کاربرد های تجاری برای توییتر

کسب و کار ها از توییتر برای آگاهی از برند و روابط عمومی استفاده می کنند و بخشی از استراتژی بازاریابی رسانه های اجتماعی آنها و استفاده از توییتر به مشاغل کمک می کند.

 • تعامل با مشتریان
 • ارائه خدمات به موقع به مشتریان
 • نظارت بر رقابت
 • محصولات جدید و فروش و رویداد ها

کسب‌وکار ها می‌ توانند توییت‌ ها یا تبلیغات تبلیغاتی را خریداری کنند تا به بازاریابان کمک کنند تا به کاربران بیشتری دسترسی پیدا کنند یا با دنبال‌کنندگان تعامل داشته باشند و این توییت‌ ها درست مانند پست‌ های دیگر ظاهر می‌ شوند و اما برچسب تبلیغ شده دارند.

خطرات توییتر

خطرات توییتر

اطلاعات به سرعت در توییتر پخش می شود و خطراتی وجود دارد.

 • انتشار اخبار جعلی یا اطلاعات نادرست : اطلاعات در زمان واقعی پست می‌ شوند وقتی صحبت از اخبار جعلی می‌شود و جلوگیری یا کاهش سرعت انتشار آن دشوار است و توییتر برنامه Birdwatch را در سال 2021 راه اندازی کرد تا از انتشار اطلاعات نادرست توییت ها جلوگیری کند و کاربران باید یاد بگیرند که اطلاعات نادرست را شناسایی کنند و در صورت نیاز این توییت ها را گزارش کنند و توییتر در صورت لزوم حساب‌ ها را بررسی و سپس تعلیق می‌ کند.
 • ربات های توییتر : این برنامه‌ های کامپیوتری حساب‌ های دیگر را توییت و ریتوئیت و دنبال می‌ کنند و این حساب‌ های جعلی می‌ توانند پایگاه‌ های فالوور بزرگی برای تبلیغ‌کنندگان ایجاد کنند که کاربران پاسخ دهند و آنها ارتباطات انسانی را تقلید می کنند و می توانند به سرعت اطلاعات نادرست یا تبلیغات را منتشر کنند.
 • آزار و اذیت و نظرات منفی : این می تواند بر افراد و مشاغل تأثیر بگذارد.
 • امنیت داده ها و حریم خصوصی : توییتر در جولای 2020 توسط کلاهبرداران ارز های دیجیتال هک شد و این کلاهبرداری شامل ارسال توییت‌ هایی از حساب‌ های هک شده بود که از مردم درخواست ارز بیت‌کوین می‌ کردند با این وعده که توییتر پول یک کمک خیریه را دو برابر خواهد کرد و نزدیک به 100000 دلار از مردم کلاهبرداری کرد و هکر ها برای ارسال اطلاعات از آن شخص معمولاً یک شخصیت عمومی وارد حساب‌ هایی می‌ شوند.