پینترست به مشاغل در هر اندازه راه منحصر به فردی برای بازاریابی خود ارائه می دهد و به عنوان یک موتور جستجوی بصری پینترست برای افشای مشتریان بالقوه جدید در معرض نام تجاری شما عالی است و دلیلش این است که پینترست برای الهام گرفتن به پلتفرم می آیند و آنها می خواهند چیز های جدید را امتحان کنند و ایده های جدید را کشف کنند و دستور العمل های عالی پیدا کنند و بیشتر برای خرید بعدی خود الهام بگیرند.

بازاریابی پینترست

بازاریابی پینترست

بازاریابی پینترست مجموعه‌ ای از تاکتیک‌ ها است که پینترست را در استراتژی بازاریابی رسانه‌ شبکه های اجتماعی بزرگ‌تر کسب‌وکار شما برای دستیابی به مخاطبان جدید و افزایش آگاهی از برند ها و محصولات شما وارد می‌ کند.

 • به مخاطبان جدیدی دست پیدا کنید و حضور آنلاین را افزایش دهید.
 • ترافیک بیشتری را به وب سایت یا فروشگاه آنلاین کسب و کار هدایت کنید.
 • تبدیل هایی مانند ثبت نام در خبرنامه و فروش یا خرید بلیط را تشویق کنید.

استفاده از پینترست برای تجارت می تواند به برند شما کمک کند تا افراد زیادی را جذب کند و درآمد کسب کند و از سال 2021 پینترست چهاردهمین شبکه اجتماعی بزرگ جهان با 459 میلیون کاربر فعال در هر ماه است و در واقع 80 درصد از پینر های هفتگی برند یا محصول جدیدی را در پینترست کشف کرده اند و آمار پینترست نشان می دهد که تعداد پینر ها و تابلو های ایجاد شده سال به سال در حال افزایش است.

اگر کسب و کار شما همان جمعیتی را هدف قرار دهد که پینترست را دوست دارد و از آن استفاده می کند و این پلتفرم می تواند به ویژه مفید باشد و این پلتفرم از لحاظ تاریخی زنان و افرادی را که می خواهند خرید کنند یا پروژه جدیدی را شروع کنند را جذب کرده است و از سال 2021 محبوبیت فزاینده‌ ای در بین مردان و ژنرال ها بیشتر شده است و پینترست در بین افرادی که به دنبال الهام مثبت هستند محبوب است و این پلتفرم برای FOMO یا رفت و آمد های بحث برانگیز نیست.

ایجاد استراتژی بازاریابی پینترست

ایجاد استراتژی بازاریابی پینترست

با هر کانال رسانه اجتماعی دیگری می توانید انجام دهید و با ترسیم یک استراتژی رسانه اجتماعی برای پینترست شروع کنید و فقط وارد آن نشوید.

تعیین اهداف SMART ویژه ، قابل اندازه گیری ، قابل دستیابی ، مرتبط و محدود به زمان و علاوه بر جذب طرفداران در پینترست و این پلتفرم باعث افزایش ترافیک به وب سایت شما و افزایش فروش برای یک محصول خاص یا ثبت نام برای یک رویداد شود و آشنایی با مخاطبان عمومی پینترست و جمعیتی که به احتمال زیاد از این کانال استفاده می کنند و آشنایی با مخاطبان هدف خاص برند خود در پینترست و با توجه به آنچه رقبای شما در این پلتفرم رسانه اجتماعی انجام می دهند و برنامه ریزی و گنجاندن محتوای مبتنی بر برند برای پینترست در تقویم محتوای رسانه های اجتماعی شما و
هنگامی که یک استراتژی روشن تعیین کردید شما می توانید برای رسیدن به اهداف خود کار کنید.

پین کردن محتوای جذاب و فریبنده

پین کردن محتوای جذاب و فریبنده
 • پینترست یک پلت فرم بصری است و استفاده موثر از آن برای تجارت به معنای تولید محتوای بصری با کیفیت بالا و جذاب برای به اشتراک گذاری است.
 • تصویرسازی عمودی داده ها نشان می دهد که 82 درصد از کاربران پینترست را در تلفن همراه مرور می کنند و با نسبت تصویر 2:3 عکاسی کنید تا با تصاویر برش ناخوشایند مواجه نشوید.
 • کیفیت تصویر و فیلم خود را در نظر بگیرید و شما می‌ خواهید از پیکسل‌ سازی خودداری کنید و تصویر و ویدیوی با بالاترین کیفیت را که پینترست توصیه می‌ کند را هدف بگیرید.
 • کپی توصیفی توضیحات خوب می تواند به شما در بهبود سئو و افزودن زمینه به تصاویر و تشویق کاربران به کلیک بر روی لینک ها کمک کند و همپوشانی متن عنوانی را در نظر بگیرید که پیام بصری شما را تقویت کند.
 • برندسازی سلیقه ای اگر برای برند شما منطقی است و با استراتژی بازاریابی پینترست شما مطابقت دارد و لوگوی خود را در پین های خود بگنجانید تا برند شما در ریپین درهم ریخته گم نشود.
 • مطمئن شوید که لینک های شما کار می کنند و لینک های شکسته به برند شما کمکی نمی کند و مطمئن شوید که پیوند با پین شما به 404 نمی رود و به سرعت بارگیری می شود تا بهترین تجربه کاربری را به پینترست ارائه دهد.
 • پین کردن مداوم و روزانه مؤثرتر از ایجاد یک تابلو و پر کردن یکباره آن است و و پین کردن به طور منظم تضمین می کند که محتوای شما به مخاطبان بیشتری برسد.
 • استفاده از Hootsuite برای برنامه‌ریزی پین‌ها به برند شما کمک می‌کند تا در بالای تقویم محتوای شما باقی بماند.

قالب های مختلف پین پینترست

قالب های مختلف پین پینترست

پینترست یک پلتفرم اشتراک‌گذاری تصویر است و اما فقط مربوط به عکس‌ ها نیست و یک ویدیو پین کنید که پینترست را تشویق می‌ کند از فروشگاه تجارت الکترونیک شما خرید کند یا سعی کنید چندین عکس را به یک پین اضافه کنید تا یک چرخ فلک ایجاد کنید و اما حتی اگر 80 درصد از پینر ها یک برند یا محصول جدید را در پینترست کشف کنند و فراتر از خرید و تبلیغ صریح برند خود فکر کنید.

پینر ها هم برای الهام گرفتن به این پلتفرم می آیند و 85 درصد از پینر ها می گویند که برای شروع یک پروژه جدید به پینترست آمده اند و در نظر بگیرید که چگونه پین‌ ها یا تابلو های الهام‌بخش را ارسال کنید تا محتوای سرگرم‌ کننده و ارزشمندی را به مخاطبان خود ارائه دهید.

پینترست یک موتور جستجو است و پین های کسب و کار شما به راحتی در جستجو پیدا می شود و کلمات کلیدی را در توضیحات پین های خود روی تابلو ها و هشتگ ها قرار دهید و Rich Pins طراحی شده برای پین کردن محتوای جدید از وب سایت کسب و کار شما در حالی که از محتوای تکراری جلوگیری می کند و سئوی پینترست برند شما را هم افزایش می دهد.

دقت برنامه ریزی تابلوها

دقت برنامه ریزی تابلوها

97 درصد از جستجو های پینترست بدون برند هستند و تابلو های برند شما می توانند به پینر های جدیدی که علاقه مند به موضوعات خاص یا یادگیری چیز های خاص هستند کمک کنند و به عنوان مثال تخته‌ های Oreo شامل پین‌ هایی با الهام از تعطیلات فصلی آینده است و مانند تابلوی هالووین شیرین شبح‌آور و تعطیلات با تخته Oreo و ایده‌ هایی برای دستور پخت مانند کاپ‌کیک Oreo و تخته Oreo Cookie Balls است و اما این برند تابلو های دیگری هم دارد و مانند تابلوی روز زمین که شامل پین‌ هایی است که به‌طور غیرمستقیم برند را به نمایش می‌ گذارند و در عین حال درک از ارزش‌ ها و حمایت‌ های مخاطبانشان را نشان می‌ دهند.

تبلیغات مختلف پینترست

تبلیغات مختلف پینترست

یکی دیگر از راه های موثر برای بازاریابی کسب و کار خود در پینترست تبلیغات است و پینترست به تبلیغ‌کنندگان این امکان را می‌ دهد تا تبلیغات را بر اساس کلمات کلیدی و علایق ، مکان ، سن و سایر معیار ها و دسته‌ ها هدف قرار دهند.

 • افرادی که از وب سایت شما بازدید کرده اند.
 • افرادی که با پین های شما درگیر شده اند.
 • افرادی که با محتوای مشابه در پلتفرم درگیر شده اند.
 • یک لیست سفارشی مانند مشترکین خبرنامه شما است.
 • از تبلیغات ویدیویی گرفته تا مجموعه‌ ها و پین‌ های تبلیغاتی و طیف وسیعی از انواع تبلیغات در پینترست موجود است.