بازاریابی پینترست فوق العاده موثر است و بازاریابان با به اشتراک گذاری محتوایی که برای ما غیرقابل مقاومت است و کاربران پینترست را هدف قرار می دهند و با بیش از 433 میلیون نفر در پینترست بازاریابان نمی‌ خواهند در این پلتفرم حضور داشته باشند و ناگفته نماند 83 درصد از کاربران از محتوایی که در پینترست دیده اند خرید کرده اند و کسب و کار شما می تواند از پینترست به عنوان یک تاکتیک بازاریابی برای کمک به بهبود آگاهی و تبدیل برند شما استفاده کند و کاربران محتوای انتخابی خود را به تابلو هایی با موضوع مشترک اضافه می‌ کنند یا پین می‌ کنند تا آن را مرتب نگه دارند تا سایر کاربران بتوانند محتوای جدید مرتبط با علایق خود را کشف کنند.

برای استفاده حداکثری از پلتفرم محتوای کسب و کار خود را از رایانه یا دستگاه تلفن همراه خود آپلود کنید و محتوایی را که در پلتفرم پیدا می‌ کنید پین کنید و با استفاده از دکمه مرورگر پینترست محتوایی را که در وب پیدا می‌ کنید اضافه کنید و تابلو های دوستان و رقبای خود را دنبال کنید و لایک کنید و در مورد پین های دیگران نظر دهید و محتوای را دوباره پین کنید یا دوباره ارسال کنید و پیوند های وب سایت و وبلاگ خود را در پین های خود به اشتراک بگذارید.

حساب های شخصی و تجاری در پینترست وجود دارد و انتخاب یک حساب تجاری به شما این امکان را می دهد که به Pinterest Analytics و سایر ویژگی ها از جمله ابزار جستجوی بصری و پخش کننده ویدیوی بومی و توانایی اجرای تبلیغات پینترست در صورت تمایل دسترسی پیدا کنید و این پلتفرم را برای بازاریابان ایده آل می کند و این استراتژی ها نشان دهنده راه هایی برای افزودن پینترست به تلاش های بازاریابی بیشتر شما هستند.

محتوای خود را توزیع کنید

محتوای خود را توزیع کنید

85 درصد از پینر ها محتوای بصری را جستجو کرده و ترجیح می دهند که این موضوع پینترست را به مکانی قوی برای توزیع انواع محتوا از جمله محتوای وبلاگ نوشته شده تبدیل می کند و برخلاف اینستاگرام کاربران می توانند روی لینک های زنده کلیک کنند.

در پینترست شما محتوا را در تابلو های پینترست به اشتراک می گذارید و تابلو ها همه پین‌ های شما را ذخیره می‌ کنند و محتوای شما را برای دنبال‌ کنندگانتان توزیع می‌ کنند تا بتوانند آن را کشف کنند و شما می‌ توانید هر تعداد که می‌ خواهید تابلو داشته باشید و می‌توان آنها را در مضامین و ایده‌ ها و طرح‌ ها یا انواع الهام‌بخش سازمان‌دهی کرد تا مخاطبان شما بتوانند محتوای مورد نظر خود را پیدا کنند.

اگر می‌ خواهید سایر مشارکت‌ کنندگان محتوایی را اضافه کنند که فکر می‌ کنند با موضوع هیئت مدیره شما کار می‌ کند و می‌ توانید از افراد دعوت کنید تا به هیئت‌مدیره شما بپیوندند که باعث می‌ شود هیئت مدیره شما یک هیئت مدیره گروهی شود و این یک راه عالی برای افزایش تعامل و تعامل در نمایه شما است.

یک جامعه بسازید

یک جامعه بسازید

جوامع آنلاین افراد همفکر را گرد هم می آورند و به عنوان مراکز مفیدی برای کسب و کار ها عمل می کنند و با انجمن پینترست می‌ توانید روی فالوور ها و طرفداران خود حساب کنید تا با تابلو های شما تعامل داشته باشند و محتوای شما را مصرف کنند و به وب‌سایت شما راه پیدا کنند و در این فرآیند باعث افزایش ترافیک می‌ شوند.

میلیون ها نفر هر ماه از پینترست استفاده می کنند و با برخورد با برد پینترست به عنوان یک خیابان دوطرفه که از طریق آن می توانید با کاربران تعامل داشته باشید و آنها را درگیر کنید و می توانید یک جامعه وفادار از کاربران پینترست ایجاد کنید که ممکن است مشتری هم شوند.

دنبال کردن پینترست خود

دنبال کردن پینترست خود

اگرچه می‌ توانید دوستان خاصی را از طریق نام و حساب فیس‌بوک و سایر شناسه‌ های آن‌ ها جستجو و اضافه کنید و اما این کار زمان‌بر است و افزایش قابل توجه دنبال‌کنندگان شما را تقریباً غیرممکن می‌ کند و در عوض روش های زیر را برای ایجاد پایگاهی از طرفداران و دنبال کنندگان خود در پینترست در نظر بگیرید.

  • حساب پینترست خود را از طریق سایر شبکه های اجتماعی خود تبلیغ کنید.
  • حساب‌ هایی را دنبال کنید که فکر می‌ کنید می‌ خواهند شما را دنبال کنند.
  • مراقب باشید که رقبای شما برای افزایش تعداد فالوور های خود چه می کنند و از تکنیک های آنها یاد بگیرید.
  • از کلمات کلیدی در پست‌ های خود استفاده کنید.
  • از اینفلوئنسر ها بخواهید که برخی از محتوای شما را مجدداً ارسال کنند تا توجه فالوور های خود را جلب کنند.
  • برای اجرای تبلیغات در پلتفرم هزینه یک حساب تبلیغاتی پینترست را بپردازید.

به مشتریان آموزش دهید

به مشتریان آموزش دهید

پینترست مملو از آموزش ها و اینفوگرافیک ها و دستورالعمل ها و پیوند هایی به محتوای آموزشی اضافی است و با توجه به تمایل آن به محتوای بصری کانالی قدرتمند برای آموزش و جذب مشتریان است و هنگام ایجاد و به اشتراک گذاری محتوا برای پروفایل پینترست و بازاریابی خود با کاربران حتماً مخاطبان هدف خود را در نظر داشته باشید.

  • مشابه روشی که هنگام ایجاد محصولات جدید و توسعه نام تجاری خود یا ارسال در سایر شبکه های اجتماعی انجام می دهید و می خواهید مطمئن شوید که محتوایی را منتشر می کنید که برای مخاطبان هدف و مشتریان فعلی و شخصیت های خریدار در پینترست جذاب باشد.
  • درباره شخصیت های خریدار خود تحقیق کنید تا مشخص کنید چه نوع محتوایی برای آنها مفیدتر و جذاب تر است و نظرسنجی کنید و از دنبال کنندگان و مشتریان فعلی خود در مورد آنچه از شرکت شما در پینترست می خواهند بازخورد بخواهید.
  • رقبای شما چه کاری را به خوبی انجام می دهند تا به شما کمک کنند در مورد راه های جدیدی برای بیرون راندن محتوای خود و منحصر به فرد کردن آن فکر کنید.
  • تابلو های فالوور ها و مشتریان فعلی خود را مشاهده کنید تا به درک شما از اینکه مخاطبان شما چه کسانی هستند و به چه چیزی بیشتر علاقه دارند کمک کند.

ترافیک وب سایت را افزایش دهید

ترافیک وب سایت را افزایش دهید

پینترست برخلاف اینستاگرام به شما این امکان را می دهد که محتوای بصری خود را به وب سایت دیگری یعنی وب سایت خود پیوند دهید و این ویژگی به شما این امکان را می دهد که هم محتوای نوشتاری و هم محتوای بصری را به اشتراک بگذارید و کاربران را در این فرآیند به وب سایت خود هدایت کنید و این یک افزونه قدرتمند برای بازاریابی شما است که می تواند فروش آنلاین را هم افزایش دهد و بسیاری از برند ها از پینترست برای نمایش تصاویر محصول در حین اشتراک گذاری محتوا استفاده می کنند.

این ویجت ها و دکمه های پینترست به بازدید کنندگان وب سایت شما اجازه می دهد تا از طریق وب سایت شما با صفحه پینترست شما تعامل داشته باشند و به آنها امکان مشاهده و دنبال کردن نمایه شما یا رفتن مستقیم به یک پین یا برد خاص را می دهند و ویجت ساز شبکه به شما کمک می کند تا به سرعت این ویژگی را سفارشی کنید و ایجاد کنید و به سایت خود اضافه کنید.