افزایش استفاده از اینترنت کسب و کار های مستقر را مجبور کرده است که تمرکز خود را از بازاریابی سنتی به بازاریابی دیجیتال تغییر دهند و علاوه بر این شرکت‌ ها در حال اتخاذ استراتژی‌ های بازاریابی دیجیتال برای مقاومت در برابر پیچیدگی و عدم قطعیت‌ های بازار و استفاده از ابزار های پیشرفته و مدرن CRM برای ایجاد شهرت برند و بهره‌برداری از رسانه‌ های آنلاین پویا برای دستیابی به مخاطبان هدف خود هستند و استراتژی دیجیتال مارکتینگ طرحی است برای چگونگی حضور شرکت شما در اینترنت از طریق کانال های آنلاین مختلف و هدف استراتژی بازاریابی افزایش دید آنلاین شما برای دستیابی به اعضای بیشتری از مخاطبان هدف و تشویق آنها برای تبدیل شدن به مشتریان پولی است.

کارشناسان استراتژی بازاریابی دیجیتال را استفاده از منابع آنلاین برای دستیابی به مشتری هدف تعریف می کنند و شناسایی مکان و چرایی و نحوه سودآوری یک شرکت یکی از اجزای سازنده استراتژی بازاریابی دیجیتال است و این به تدوین یک برنامه بازاریابی که با اهداف تجاری و نیاز های مشتری همسو باشد کمک می کند و یک برند باید همزمان با تدوین استراتژی بازاریابی دیجیتال و رسانه های دارای مالکیت و پولی به دست آمده را ارزیابی کند و در حالی که رسانه های متعلق به کانال های ارتباطی سازمان هستند و رسانه های کسب شده و رسانه های پولی کانال های ارتباطی خارجی هستند.

استراتژی بازاریابی دیجیتال

استراتژی بازاریابی دیجیتال

استراتژی بازاریابی دیجیتال فرآیند شناسایی اهداف یک شرکت است و کمپین دیجیتال مارکتینگ فرآیند تحقق این اهداف است و موفقیت طرح بازاریابی یک شرکت به شدت به اجرای صحیح و تکمیل تاکتیک های بازاریابی دیجیتال بستگی دارد.

مزیت رقابتی نسبت به همتایان : استراتژی بازاریابی دیجیتال به کسب‌ و کار ها کمک می‌ کند تا همتایان تجاری خود را کنترل کنند و راه‌ هایی را برای برانگیختن خلاقیت و نوآوری در طراحی و توسعه و ارتقای محصول و حذف رقابت پیشنهاد می‌ کند.

مرتبط ماندن : در محیط کسب و کار فعلی و مرتبط ماندن اولویت شماره یک سازمان‌ های تجاری است و به شرکت ها کمک می‌ کند تا رقابت جدید را حفظ کنند و استراتژی بازاریابی دیجیتال به شرکت ها کمک می کند تا با کمک ابزار ها و تکنیک های مدرن به آن دست یابند.

دستیابی به مخاطب جهانی : کانال‌ های بازاریابی دیجیتال برند ها را با ارائه رسانه‌ های لازم برای گسترش کسب‌ و کارشان به مخاطبان جهانی متصل می‌ کنند.

ایجاد استراتژی دیجیتال مارکتینگ

ایجاد استراتژی دیجیتال مارکتینگ

تحلیل SWOT : بیشتر فرمول‌ بندی استراتژی بازاریابی دیجیتال با تحلیل SWOT قوت ، ضعف ، فرصت‌ ها و تهدید ها شروع می‌ شود و این فرآیندی است که به کسب‌ و کار ها کمک می‌ کند تا دوام یک استراتژی را آزمایش کنند.

اهداف کسب و کار هوشمند : SMART یک مخفف تجاری محبوب است که به طور گسترده در تدوین استراتژی تجاری استفاده می شود و SMART مخفف اهداف تجاری است که خاص ، قابل اندازه گیری ، قابل دستیابی ، مرتبط و به موقع هستند.

تقسیم بندی بازار : تقسیم‌بندی بازار به تفکیک خریداران به گروه‌ ها یا بخش‌ ها برای هدف‌یابی راحت اشاره دارد و تقسیم بندی بر اساس شباهت هایی است که آنها دارند و این فرآیند کمک می‌ کند تا برنامه‌ ای طراحی شود که با نیاز های گروه‌ ها مطابقت داشته باشد و اثربخشی استراتژی بازاریابی دیجیتال را افزایش می‌ دهد و به جذب بیشتر کمک می‌ کند.

شخصیت خریدار : درک شخصیت خریدار برای ایجاد استراتژی بازاریابی است و این فرآیند به درک علاقه‌مندی‌ ها ، دوست نداشتن‌ ها ، انگیزه‌ ها ، الزامات و موارد دیگر کمک می‌ کند.

محدودیت های بودجه : مدیران باید بودجه مناسبی را برای توسعه یک استراتژی بازاریابی دیجیتال موثر تعیین کنند و یک استراتژی بازاریابی موفق به جریان نقدی کافی و منظم بستگی دارد و درک محدودیت های بودجه به تدوین برنامه ای کمک می کند که تحت تأثیر نوسانات قرار نگیرد.

شروع یک شغل در بازاریابی دیجیتال

شروع یک شغل در بازاریابی دیجیتال

ایجاد پیشرفت در بازاریابی دیجیتال مستلزم مجموعه مهارت‌ های خاصی مانند مهارت‌ های ارتباطی ، مهارت‌ های فنی ، مهارت‌ های مدیریت زمان و دانش عملی در مورد نحوه استفاده از جدید ترین ابزار های بازاریابی دیجیتال است و دوره های گواهی دیجیتال مارکتینگ ممتاز هند که در ارتباط با موسسات معتبر مانند IIM ، IIT و ISB ارائه می شود و به شما کمک می کند تا مهارت ها و دانش مورد نیاز برای ارتقای چشم انداز شغلی خود را تجهیز کنید و برنامه های برای فارغ التحصیلان تازه کار و متخصصان با تجربه طراحی شده است تا آنها را به بازاریاب های دیجیتال آماده آینده تبدیل کند.

کاربرد بازاریابی دیجیتال

کاربرد بازاریابی دیجیتال

بازاریابی دیجیتال بازاریابی محصولات و خدمات با استفاده از فناوری های دیجیتال است و این یک اصطلاح چتر است که شامل استراتژی هایی مانند بازاریابی رسانه های اجتماعی SMM ، بهینه سازی موتور جستجو SEO ، بازاریابی ایمیلی و بازاریابی پیامکی می شود.

تعیین اهداف SMART مشخص ، قابل اندازه گیری ، قابل دستیابی ، مرتبط و به موقع است و ایجاد یک تیم معتبر و افزایش آگاهی مشتریان برخی از اجزای حیاتی استراتژی بازاریابی دیجیتال است.

فناوری نقش حیاتی در ردیابی پیشرفت یک استراتژی بازاریابی دیجیتال دارد و فن‌آوری مدرن مانند ابزار های تحلیلی ، استراتژی‌ های SEO ، نظارت بر تلفن ، نظارت بر CRM که می‌ تواند به ردیابی پیشرفت کمک کرده و راه‌ های ابداعی را برای مقابله با تنگنا ها یا افزایش تعامل با مشتری پیشنهاد کند.

استراتژی بازاریابی در مقابل تاکتیک بازاریابی

استراتژی بازاریابی در مقابل تاکتیک بازاریابی

استراتژی بازاریابی یک برنامه دقیق و سازمان یافته است که چگونگی دستیابی به اهداف خود را از طریق بازاریابی اینترنتی مشخص می کند و تاکتیک بازاریابی اقدام خاصی است که برای اجرای استراتژی خود انجام خواهید داد و نمونه‌ های رایج تاکتیک‌ های بازاریابی شامل ارسال ایمیل به مشتریان و سرنخ‌ ها ، ایجاد پست‌ ها و مقالات وبلاگ و راه‌اندازی تبلیغات است.

استراتژی بازاریابی در مقابل کمپین بازاریابی

استراتژی بازاریابی در مقابل کمپین بازاریابی

ممکن است در هنگام توسعه استراتژی خود اصطلاح کمپین بازاریابی را بشنوید که استراتژی بازاریابی شما برنامه بازی شما است که نحوه دستیابی به مخاطبان هدف خود را به صورت آنلاین و تبدیل آنها به مشتری مشخص می کند و اهداف کلی بازاریابی و کسب و کار شما را تعیین می کند و کمپین بازاریابی تبلیغاتی است که برای کمک به شما در دستیابی به یک هدف خاص در استراتژی خود به جای هدف کلی شما طراحی شده است و کمپین ها معمولا تاریخ شروع و پایان دارند. به عنوان مثال، ممکن است یک سری تبلیغات در گوگل راه اندازی کنید تا در یک دوره چهار ماهه ترافیک بیشتری ایجاد کنید.