الگوریتم تیک تاک یک سیستم  است که تعیین می کند کدام ویدیوها در صفحه For You شما ظاهر می شوند.

هیچ دو کاربر ویدیوهای یکسانی را در صفحه For You خود نمی بینند، و ویدیوهایی که می بینید ممکن است در طول زمان بر اساس تنظیمات انتخابی خودتان  و حتی وضعیت فعلی شما تغییر کنند.

«الگوریتم جریانی از ویدیوها که مطابق علایق شما تنظیم شده‌اند، محتوا و سازندگان موردعلاقه‌تان را ممکن می‌کند که براساس فعالیت های شما در پیج تان انتخاب می شوند…

 که محتوایی را به هر کاربر ارائه می‌دهد ؛ احتمالاً برای آن کاربر خاص مورد علاقه باشد.»

الگوریتم TikTok چگونه کار می کند؟

الگوریتم TikTok چگونه کار می کند؟

پلتفرم های اجتماعی در ابتدا الگوریتم های خود را مخفی نگه می داشتند. این منطقی است، زیرا سیستم توصیه یک فناوری اختصاصی است که به منحصر به فرد شدن هر شبکه اجتماعی کمک می کند.

الگوریتم‌ها راهی کلیدی هستند که شبکه‌های اجتماعی می‌توانند ما را به سمت خود بکشانند و توجه ما را حفظ کنند. TikTok نمی‌خواهد هرزنامه‌ها و سایر شخصیت‌های مخفی بتوانند با الگوریتم بازی کنند

با این حال، از آنجایی که مردم نسبت به عملکرد درونی شبکه‌های اجتماعی شک و تردید دارند، اکثر پلتفرم‌ها عملکرد اصلی الگوریتم‌های خود را آشکار کرده‌اند.

خوشبختانه، این بدان معناست که ما اکنون برخی از سیگنال‌های رتبه‌بندی کلیدی الگوریتم TikTok را مستقیماً از TikTok می‌دانیم.

تعاملات کاربر

مانند الگوریتم اینستاگرام، الگوریتم TikTok توصیه‌ها را بر اساس تعامل کاربر با محتوای برنامه استوار می‌کند. چه نوع تعاملاتی؟ هر چیزی که سرنخ هایی در مورد نوع محتوایی که کاربر دوست دارد یا دوست ندارد ارائه دهد.

صفحه For You محتوا را بر اساس چندین عامل توصیه می کند، از جمله:

 • کدام حساب ها را دنبال می کنید
 • سازندگانی که پنهان کرده‌اید
 • نظراتی که ارسال کرده اید
 • ویدیوهایی که دوست داشته اید یا در برنامه به اشتراک گذاشته اید
 • ویدیوهایی که به موارد دلخواه خود اضافه کرده اید
 • ویدیوهایی که به عنوان «علاقه‌مند نیستم» علامت‌گذاری کرده‌اید
 • ویدیوهایی که نامناسب گزارش کرده‌اید
 • ویدیوهای طولانی‌تری که تا انتها تماشا می‌کنید
 • محتوایی که در حساب شخصی خود ایجاد می کنید
 • علایقی که با تعامل با محتوای ارگانیک و تبلیغات ابراز کرده اید

اطلاعات ویدئویی

در حالی که سیگنال‌های تعامل کاربر بر اساس نحوه تعامل شما با سایر کاربران در برنامه است، سیگنال‌های اطلاعات ویدیویی بر اساس محتوایی است که تمایل دارید در برگه Discover جستجو کنید.

این می تواند شامل جزئیاتی مانند موارد زیر باشد:

زیرنویس ها

صدا

هشتگ ها

جلوه ها

موضوعات داغ روز

تنظیمات دستگاه و حساب

تنظیمات دستگاه و حساب

تنظیماتی هستند که TikTok برای بهینه سازی عملکرد استفاده می کند. با این حال، از آنجایی که آنها بر اساس تنظیمات یک بار مصرف هستند تا تعاملات فعال، به اندازه تعامل کاربر و سیگنال های اطلاعات ویدیویی بر آنچه در پلتفرم می بینید تأثیر ندارند.

برخی از تنظیمات دستگاه و حساب موجود در الگوریتم TikTok عبارتند از:

 • اولویت زبان
 • تنظیمات کشور (ممکن است به احتمال زیاد محتوای افراد در کشور خود را ببینید)
 • نوع دستگاه موبایل
 • دسته بندی های مورد علاقه که به عنوان کاربر جدید انتخاب کرده اید
 • آنچه در الگوریتم TikTok گنجانده نشده است

انواع محتوای زیر توسط الگوریتم توصیه نمی شود:

 • محتوای تکراری
 • محتوایی که قبلا دیده اید
 • الگوریتم را به عنوان هرزنامه علامت گذاری کنید
 • محتوای بالقوه ناراحت کننده (مواردی مانند “روش های پزشکی گرافیکی” یا “مصرف قانونی کالاهای تحت نظارت” را ارائه می دهد)

و در اینجا خبر خوب برای همه کاربران جدید TikTok، یا کسانی که هنوز فالوور زیادی ایجاد نکرده‌اند، این است که TikTok توصیه‌ها را بر اساس تعداد فالوور یا سابقه ویدیوهای قبلی با عملکرد بالا انجام نمی‌دهد.

مطمئناً، حساب‌هایی که فالوورهای بیشتری دارند، احتمالاً بازدیدهای بیشتری خواهند داشت، زیرا مردم به طور فعال به دنبال آن محتوا هستند. با این حال، اگر محتوای فوق‌العاده‌ای ایجاد کنید که مستقیماً با مخاطبان هدف شما صحبت کند، به اندازه اکانتی که ویدیوهای قبلی او ویروسی شده است، شانس حضور در صفحه For You آنها را خواهید داشت (این را میتوان مهمترین ویژگی در الگوریتم TikTok دانست).

«ممکن است در فید خود به ویدیویی برخورد کنید که به نظر نمی رسد … تعداد زیادی لایک جمع کرده است …. بودن تنوعی از ویدیوها به فید For You به شما فرصت‌های بیشتری می‌دهد تا به دسته‌های محتوای جدید برخورد کنید، سازندگان جدید را کشف کنید و دیدگاه‌های جدیدی را تجربه کنید.»

هدف شما این است که یکی از آن سازندگان جدید برای مخاطبان هدف خود باشید. در اینجا 9 نکته وجود دارد که به شما در انجام این کار کمک می کند.

9 نکته برای کار با الگوریتم TikTok در سال 2022

به یک حساب TikTok Pro بروید

TikTok بسته به اینکه سازنده محتوا یا کسب‌وکار هستید، دو نوع حساب حرفه‌ای ارائه می‌دهد. داشتن یک حساب حرفه ای به خودی خود کمکی نمی کند ویدیوهای شما را در صفحه For You قرار دهید، اما با این وجود تغییر به یکی از این دو بخش به الگوریتم بهتر TikTok کمک میکند.

دلیلش این است که یک حساب Creator یا Business به شما امکان دسترسی به معیارها و بینش‌هایی را می‌دهد که می‌توانند به هدایت استراتژی TikTok شما کمک کنند. درک اینکه مخاطبان شما چه کسانی هستند، چه زمانی در برنامه فعال هستند و از چه نوع محتوایی لذت می برند بسیار مهم است اگر بخواهید محتوایی ایجاد کنید که آنها دوست دارند و با آن درگیر هستند.

در اینجا نحوه تبدیل به حساب تجاری TikTok آورده شده است:

از صفحه نمایه خود، روی نماد سه نقطه در سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید.

روی مدیریت حساب ضربه بزنید. Switch to Business Account را انتخاب کنید و بهترین دسته را برای کسب و کار خود انتخاب کنید.

خرده فرهنگ خود را پیدا کنید

یافتن جوامع موجود برای تعامل در همه پلتفرم‌های اجتماعی مهم است. اما ماهیت الگوریتم TikTok باعث می‌شود این گام مهم‌تر در برنامه باشد.

به این دلیل که برخلاف سایر شبکه‌های اجتماعی، جایی که مردم بیشتر وقت خود را صرف تعامل با حساب‌هایی می‌کنند که قبلاً دنبال می‌کنند، TikTokers بیشتر وقت خود را در صفحه For You می‌گذراند.

اگر بتوانید از یک جامعه یا خرده فرهنگ موجود استفاده کنید، به احتمال زیاد برای مخاطبان مناسب توصیه خواهید شد. خوشبختانه، خرده فرهنگ‌های TikTok در اطراف هشتگ‌ها جمع می‌شوند (در ادامه در مورد آن‌ها بیشتر توضیح خواهیم داد).

درک ارزشمندترین خرده فرهنگ شما همچنین می تواند به شما در ایجاد محتوایی کمک کند که به طور واقعی با TikTokers ارتباط برقرار کند، اعتبار بیشتری ایجاد کند، وفاداری به برند و حتی بیشتر در معرض دید قرار بگیرد.

برخی از خرده فرهنگ های برتر شناسایی شده توسط TikTok عبارتند از:

#CottageCore

برای دوستداران کلبه های روستایی، باغ ها، و زیبایی های قدیمی

#FitTok

چالش های تناسب اندام، آموزش، و الهام بخش.

لحظات اول ویدیوی خود را به حداکثر ترغیب کننده برسانید

TikTok سریع حرکت می کند. اینجا بستری برای اضافه کردن مقدمه قبل از پرداختن به محتوای اصلی ویدیوی شما نیست. قلاب ویدیوی شما باید بینندگان را ترغیب کند که از مقدمه چینی خودداری کنند.

توجه را جلب کنید و ارزش تماشا را در اولین ثانیه های TikTok خود نشان دهید.

این آمار از تبلیغات TikTok می‌آید، اما ممکن است ارزش آن را برای محتوای ارگانیک شما نیز در نظر بگیرید: باز کردن یک ویدیوی TikTok با احساسات قدرتمندی مانند تعجب باعث افزایش 1.7 برابری نسبت به محتوایی استکه با بیانی خنثی شروع شده است.

یک کپشن جذاب بنویسید

یک کپشن جذاب بنویسید

شما فقط 150 کاراکتر برای عنوان TikTok خود از جمله هشتگ دریافت می کنید. اما این بهانه ای برای نادیده گرفتن این بخش نیست. یک عنوان عالی به خوانندگان می‌گوید که چرا باید ویدیوی شما را تماشا کنند، که سیگنال‌های درگیری و رتبه‌بندی تکمیل ویدیو را به الگوریتم افزایش می‌دهد.

از عنوان خود برای ایجاد کنجکاوی استفاده کنید یا سؤالی بپرسید که باعث ایجاد مکالمه در نظرات می شود.

ویدیوهای با کیفیت بالا به طور خاص برای TikTok ایجاد کنید

این باید واضح باشد، درست است؟ محتوای با کیفیت پایین به صفحه For You راه پیدا نمی کند.

شما نیازی به تجهیزات پیشرفته ندارید – در واقع، تلفن شما بهترین ابزار برای ایجاد ویدیوی معتبر است. کاری که شما انجام می دهید داشتن  نور مناسب، یک میکروفون خوب در صورت امکان، و برخی ویرایش های سریع برای حفظ حرکت محتوا نیاز دارید. ویدیوهای TikToks می تواند 5 ثانیه تا 3 دقیقه طول بکشد، اما 12-15 ثانیه را هدف قرار دهید تا بینندگان خود را درگیر نگه دارید.

باید در فرمت عمودی 9:16 عکس بگیرید. ویدیوهایی که به صورت عمودی گرفته شده اند، به طور متوسط ​​۲۵٪ نرخ تماشای بیشتر دارند. این منطقی است زیرا آنها فضای صفحه نمایش بیشتری را اشغال می کنند.

ویدیوهای خود را طوری طراحی کنید که با صدا پخش شوند. 88 درصد از کاربران TikTok گفتند که صدا در پلتفرم “ضروری” است. آهنگ های سریع که با 120 ضربه یا بیشتر در دقیقه پخش می شوند، بالاترین نرخ نمایش را دارند.

و حتما از ویژگی‌های داخلی TikTok مانند جلوه‌ها و افکت متنی استفاده کنید. به گفته TikTok: «این ویژگی‌های بومی به حفظ محتوای شما در پلتفرم کمک می‌کند و همچنین می‌تواند به دریافت آن در صفحات بیشتر برای شما کمک کند!»

در زمان مناسب برای مخاطبان خود پست کنید

در حالی که این برای همه پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مهم است، به ویژه برای TikTok مهم است. تعامل فعال با محتوای شما یک سیگنال کلیدی برای الگوریتم است.

هر مخاطبی متفاوت است، بنابراین ویدیوی ما را در مورد نحوه یافتن بهترین زمان برای پست کردن در TikTok برای حساب خود تماشا کنید.

با سایر کاربران TikTok تعامل برقرار کنید

فعال نگه داشتن نظرات در مورد ویدیوهای خود نیز کلید ایجاد سیگنال های تعامل با الگوریتم است.

TikTok راه‌های منحصر به فردی را برای تعامل با دیگر سازندگان TikTok، مانند Duets، Stitch، و پاسخ‌های ویدیویی به نظرات ارائه می‌کند.

Stitch ابزاری است که به شما امکان می دهد لحظاتی را از سایر محتوای TikTokers در محتوای خود ادغام کنید.

از هشتگ های مناسب استفاده کنید

چند نوع هشتگ می تواند به تقویت محتوای شما در الگوریتم TikTok کمک کند:

هشتگ های صفحه برای شما

برچسب‌هایی مانند #fyp، #foryou، و #foryoupage معمولا برای ورود به صفحه For You استفاده می‌شوند. TikTok تایید نمی‌کند که آیا اینها کار می‌کنند، اما با توجه به تعداد حساب‌هایی که از آن‌ها استفاده می‌کنند، ارزش امتحان کردن را دارند.

هشتگ های پرطرفدار

برای یافتن هشتگ های پرطرفدار، به تب Discover بروید، سپس روی Trends در بالای صفحه ضربه بزنید.

حتما مراقب هشتگ های مرتبط با چالش ها باشید. چالش‌های هشتگ راه خوبی برای ارائه ایده‌های جدید برای محتوا و در عین حال ارسال برخی از گرایش‌های خوب به الگوریتم است.

و توجه داشته باشید: 61 درصد از TikTokers گفتند که وقتی یک روند TikTok ایجاد می کنند یا در آن شرکت می کنند، بیشتر دیده میشوند.

همچنین می‌توانید هشتگ‌های پرطرفدار را بر اساس منطقه TikTok جستجو کنید. اگر به دنبال الهام گرفتن هستید، می‌توانید پرطرفدارترین TikToks را بر اساس منطقه در هفت یا 30 روز گذشته مشاهده کنید.

اگر یک کسب‌وکار کوچک هستید، از هشتگ‌ها استفاده کنید تا با هشتگ‌های برتر کسب‌وکار کوچک TikTok به جامعه افرادی که به دنبال حمایت از کارآفرینان مستقل هستند، دسترسی پیدا کنید.

از صداها و موسیقی های پرطرفدار استفاده کنید

 از صداها و موسیقی های پرطرفدار استفاده کنید

دو سوم (67٪) از TikTokers گفتند که آنها ویدیوهای دارای آهنگ های محبوب یا پرطرفدار را ترجیح می دهند. و، همانطور که قبلاً گفتیم، شرکت در هر نوع روندی برای صفحه For You شرط خوبی است.

بنابراین، چگونه متوجه می شوید که کدام آهنگ ها و صداها ترند هستند؟

از صفحه اصلی TikTok، روی نماد + در پایین ضربه بزنید، سپس روی Sounds در صفحه ضبط ویدیو ضربه بزنید. لیستی از صداهای پرطرفدار را مشاهده خواهید کرد.

برای اینکه بفهمید کدام صداها در بین مخاطبان خاص شما ترند هستند، باید TikTok Analytics را بررسی کنید. این داده ها را در تب Follower پیدا کنید.

به عنوان منبعی عظیم از محتوای ویدیویی ویروسی و روند های اینترنتی تیک تاک به سرعت در عرض چند سال به یکی از پلتفرم‌ های محبوب در رسانه‌ های اجتماعی تبدیل شده است و سال 2021 را می‌ توان پررونق‌ ترین سال برای این شبکۀ اجتماعی در نظر گرفت.