اگر گوگل ادز را اجرا می‌ کنید باید کار های بی‌شماری را انجام دهید تا میزان موفقیت خود را افزایش دهید یا حداقل اطمینان حاصل کنید که تبلیغات به درستی اجرا می‌ شوند و مشکل این است که بسیاری از این کار ها خسته کننده و زمان بر و بسیار سخت هستند و شما باید مطمئن شوید که همه پیوند ها کار می کنند و گزارش ایجاد می کنند و داده ها را تجزیه و تحلیل می کنند و در کمپین های AdWords خود باقی می مانند و اسکریپت‌ های گوگل ادز با کمک به شما در راه‌اندازی اتوماسیون برای انجام کار هایی که ترجیح می‌ دهید از آن‌ ها اجتناب کنید و همه این دردسر ها را از بین می‌ برند و آنها می توانند شبانه روزی بدون نیاز به استراحت یا اشتباه کار کنند.

کاربرد اسکریپت های تبلیغاتی گوگل

کاربرد اسکریپت های تبلیغاتی گوگل

اسکریپت های تبلیغاتی گوگل تکه کد های جاوا اسکریپت هستند که جنبه های خاصی از کمپین های تبلیغاتی شما را خودکار می کنند و آنها به شما اجازه می دهند تا به صورت برنامه ای تبلیغات گوگل را در حساب گوگل خود کنترل کنید و اگر چندین حساب را اجرا کنید این می تواند مفید باشد و اگر می‌ توانید به فعالیتی در حساب‌ های گوگل ادز یا گروه‌ های تبلیغاتی خود فکر کنید یک اسکریپت برای آن وجود دارد و می‌ توانید کل گروه‌ های تبلیغاتی را به‌ طور خودکار ایجاد کنید و تبلیغات گوگل با عملکرد پایین را فیلتر کنید و آن‌ ها را متوقف کنید و به‌ طور خودکار کلمات کلیدی منفی را بر اساس جستار های جستجو اضافه کنید و حتی به برنامه‌ریز کلمات کلیدی گوگل ضربه بزنید و اسکریپت‌ های گوگل ادز می‌ توانند با داده‌ های خارجی مانند صفحات گسترده ، ایمیل و حتی گوگل درایو تعامل داشته باشند تا وظایف شما را سریع‌تر و کارآمدتر از همیشه انجام دهند.

معجزه اسکریپت های تبلیغاتی گوگل از این واقعیت ناشی می شود که مانند شما بسیاری از بازاریابان از هیاهوی مدیریت تبلیغات گوگل متنفرند و آنها به اندازه کافی درباره جاوا اسکریپت می دانند تا کدی بنویسند که بتواند این وظایف را بر عهده بگیرد و زمان را برای همه آزاد کند و خبر خوب این است که برای لذت بردن از مزایای اسکریپت تبلیغات گوگل نیازی به توسعه اسکریپت های سفارشی خود ندارید و به راحتی می توانید بسیاری از آنها را به صورت رایگان از حساب گوگل ادز خود نصب کنید.

اهمیت اسکریپت های تبلیغاتی گوگل

اسکریپت‌های تبلیغاتی گوگل می‌ توانند کار های زیادی برای شما انجام دهند و اما در پایان مزایای آن‌ ها را می‌ توان به سه دسته اصلی طبقه‌بندی کرد.

صرفه جویی در زمان : هر هفته چند ساعت را صرف بررسی صفحات گسترده و رفع اشتباهات حروف بزرگ می‌کنید و با اسکریپت درست گوگل ادز می توانید آن عدد را به صفر برسانید و با وجود اینکه این وظایف برای موفقیت کمپین شما حیاتی هستند و ساعت ها وقت صرف کاری کنید که از آن متنفر هستید و در حالی که می توانید چند خط جاوا اسکریپت آن را برای شما انجام دهد.

تشخیص خطاها و تنظیمات خودکار : برخی از خطا ها به قدری چشمگیر هستند که نمی توان آنها را از دست داد و برخی دیگر حیله گر هستند و ممکن است تا زمانی که آسیب تمام نشود آنها را پیدا نکنید و به ارسال ترافیک به لینک های خراب بدون اینکه متوجه شوید فکر کنید و با استفاده از اسکریپت‌های گوگل ادز می‌ توانید ترافیک کمتری را به لینک‌ های خراب ارسال کنید و بودجه خود را بدون بازدید روزانه از داشبورد خود مدیریت کنید و حتی در صورت عدم موفقیت در صورت‌ حساب‌ تان هشدار های پیامکی ایجاد کنید و برخی از اسکریپت‌ های گوگل ادز به شما این امکان را می‌ دهند که به صورت خودکار تبلیغات خود را در صورت ایجاد شرایط خاصی متوقف کنید و اسکریپت ها به شما این امکان را می دهند که کمپین های خود را بدون توجه به فرکانس ورودی خود با حداکثر کارایی اجرا کنید.

ایجاد کمپین های موثرتر : هر دقیقه ای که بدون نگرانی در مورد جزئیات تبلیغات گوگل خود صرف می کنید و زمانی است که می توانید برای ایجاد استراتژی سرمایه گذاری کنید و هنگامی که تیم شما در نهایت یک استراتژی ایجاد می کند و یک اسکریپت تبلیغاتی گوگل به شما این امکان را می دهد که آنها را به سرعت راه اندازی کنید و تاثیر آنها را بدون زحمت اندازه گیری کنید و به راحتی پارامتر های کوچک را تغییر دهید.

نقشه گرمایی روندهای ساعت به ساعت

نقشه گرمایی روندهای ساعت به ساعت : این اسکریپت عملکرد گوگل ادز شما را در قالب نقشه حرارتی قابل تفسیر نشان می دهد و می‌ توانید عملکرد هر دستگاه را ببینید و به لطف آن می‌ توانید مرتب‌ سازی ردیف‌ ها و ستون‌ های داده‌ ها را فراموش کنید و در عوض عکس‌ های فوری سریعی از اطلاعات مورد نیاز خود دریافت کنید.

اضافه کردن صفحه گسترده Pivot Add Data : اسکریپت دیگری که به شما کمک می کند تا نتایج خود را بهتر تفسیر کنید و این اسکریپت گوگل ادز گزارش تبلیغات گوگل شما را به برگه‌ های گوگل صادر می‌ کند و به شما امکان می‌ دهد جدول را چرخش کنید و نتیجه صفحه‌گسترده‌ ای است که اسکن و تفسیر آن آسان‌تر است و اگر بیش از یک حساب تبلیغاتی گوگل را مدیریت کنید این اسکریپت واقعاً مفید است.

گزارش عملکرد تبلیغات : این برنامه توسط Google Developers ساخته شده است و این یکی از بهترین اسکریپت‌ های رایگان گوگل ادز است و این ابزار گزارشی از آمار CTR سرفصل و نشانی اینترنتی نمایش آگهی شما به همراه تعداد نمونه هایی که هر کدام در حساب شما یافت می شود ایجاد می کند و می‌ توانید کد را ویرایش کنید و داده‌ ها را برای خطوط توصیف خاص برای مقایسه آسان می‌ کشد.

گزارش کلمات کلیدی امتیاز با کیفیت پایین

گزارش کلمات کلیدی امتیاز با کیفیت پایین : این اسکریپت تبلیغات گوگل باعث می شود که دیگر هرگز نگران استفاده از کلمات کلیدی با کیفیت پایین نباشید و این به شما امکان می دهد یک آستانه نمره کیفیت را تعیین کنید و ایمیلی دریافت خواهید کرد که مکان کلمات کلیدی را که با معیار های شما مطابقت دارند به شما نشان می دهد.

ردیاب امتیاز کیفیت : این کاری است که این ابزار درخشان انجام می دهد و اسکریپت گوگل ادز امتیاز کیفیت شما را بررسی می کند و یک صفحه گسترده و نمودار با امتیاز شما ایجاد می کند تا بتوانید در یک نگاه آن را ببینید.

اسکریپت جستجوگر پیوند : اسکریپت جستجوگر پیوند یک ابزار ساده است که به شما کمک می کند تا حساب خود را برای تبلیغاتی که لینک های شکسته 404 را بر می گرداند اسکن کنید و نکته مهم این است که هیچ ایمیلی دریافت نخواهید کرد مگر اینکه لینک های خراب وجود داشته باشد.

اسکریپت تنظیم پیشنهاد

اسکریپت تنظیم پیشنهاد : این اسکریپت تبلیغاتی گوگل توسط توسعه دهندگان گوگل ایجاد شده است و برای بهینه نگه داشتن کمپین های شما در هر نقطه از زمان عالی است و این می تواند به شما کمک کند قیمت ها را بر اساس فیلتر هایی که در حساب تبلیغات گوگل خود تنظیم می کنید افزایش یا کاهش دهید.

اسکریپت گزارش هزینه تبلیغات : هزینه تبلیغات یکی از معیار هایی است که بازاریابان دوست دارند به آن توجه کنند و این اسکریپت آن را آسان تر از همیشه می کند و این گزارش‌ های ایمیلی مکرر را برای شما ارسال می‌ کند که شامل هزینه‌ های تبلیغات و CPA و تبدیل‌ ها و هزینه‌ های توصیه شده روزانه می‌ شود و گروه تبلیغاتی بیش از یک حساب تبلیغاتی گوگل را مدیریت می کنید و می توانید به سرعت تصمیم بگیرید که کدام کمپین به بیشترین توجه نیاز دارد.

گزارش پرس و جو جستجو : در اینجا یک اسکریپت مفید دیگر توسط Google Developers آمده است و به شما کمک می کند تا گزارشی از کلمات کلیدی منفی احتمالی را از گزارش عبارت جستجوی خود ایجاد کنید و اگر به درستی استفاده شود می‌ تواند با افزودن کلمات کلیدی منفی مناسب به گروه‌ های تبلیغاتی هدف‌گیری شما را بهبود بخشد.

خودکارسازی ارائه ماهانه

خودکارسازی ارائه ماهانه : این اسکریپت تبلیغاتی ساده داده ها را از حساب گوگل ادز شما به ارائه اسلاید های گوگل صادر می کند و ممکن است لازم باشد چند چیز را قبل از آماده شدن برای ارائه تغییر دهید و اما اسکریپت در وقت شما صرفه جویی می کند و اگر آن را نصب کردید از اسکریپت گزارش صفحه گسترده ماهانه Automate هم استفاده کنید و همان کار را انجام می دهد.

توقف تبلیغات با برداشت صفر : این یک عملکرد ساده اما ضروری دارد و متوقف کردن تبلیغات با کلمات کلیدی که نمایش صفر را ایجاد می کنند و شما می توانید به سرعت بدترین تبلیغات را در گروه تبلیغاتی خود حذف کنید و در کنار برندگان بمانید و حتی می توانید بعداً برای اصلاح و بهبود تبلیغات بیایید.

چرخش و کپی به تست A/B : در اینجا اسکریپت تبلیغاتی دیگری در گوگل ادز وجود دارد که کمک به شما در بهینه سازی عملکرد تبلیغات متمرکز است و این یکی به شما نشان می‌ دهد که کدام آگهی‌ ها بهترین عملکرد را دارند و به شما نشان می‌ دهد که اگر در گروه‌ های تبلیغاتی خود عملکرد پایینی را متوقف کنید و حساب شما چقدر خوب عمل می‌ کند.

امتیاز Vallaeys Shopping Efficiently

امتیاز Vallaeys Shopping Efficiently : این اسکریپت گوگل ادز که برای کمک به بهبود کمپین های خرید شما طراحی شده است به شما کمک می کند کارایی حساب تبلیغاتی خود را بررسی کنید و نحوه مدیریت پیشنهادات در حساب های شما را تجزیه و تحلیل می کند و بهبود سریع عملکرد را آسان تر می کند.

کلمات کلیدی برای کمپین های خرید گوگل : این به شما امکان می دهد کلمات کلیدی را مشخص کنید که می خواهید تبلیغات شما برای آنها در یک صفحه گسترده نمایش داده شود و پس از انجام این کار اسکریپت عبارت‌ های جستجو را برای کمپین‌ های خرید گوگل شما تجزیه و تحلیل می‌ کند و هر کلمه کلیدی را که در صفحه‌گسترده خود حذف می‌ کنید و به عنوان کلیدواژه منفی اضافه می‌ کند.

متوقف مکان های بیش از حد : این یکی به داده‌ های مکان برای کمپین شما نگاه می‌ کند و به شما امکان می‌ دهد که مکان‌ هایی را غیرفعال کنید که از سطح هزینه‌ های از پیش تعیین‌ شده فراتر می‌ روند و این می تواند یک مزیت اضافی به کمپین شما اضافه کند که می تواند همه چیز باشد.

برنامه های افزودنی تبلیغات گوگل

برنامه های افزودنی تبلیغات گوگل : افزونه‌ های گوگل ادز می‌ توانند نرخ کلیک کمپین‌ های گوگل ادز شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهند و به خصوص اگر قبلاً از آنها استفاده نکرده باشید و این اسکریپت کپی کردن این افزونه ها را در کمپین های مختلف شما آسان می کند.

ایجاد کننده گروه تبلیغات خرید انبوه : این اسکریپت تبلیغاتی که توسط Google Developers ساخته شده است و به شما امکان می دهد گروه های تبلیغاتی و گروه های محصول انبوه را در کمپین های خرید موجود ایجاد کنید و تنظیمات گروه تبلیغات و سلسله مراتب گروه محصول را می خواند و آنها را در تبلیغات گوگل ایجاد می کند.

مدیریت کمپین مبتنی بر آب و هوا : این همان چیزی است که این اسکریپت گوگل ادز به شما کمک می کند و از یک API خارجی استفاده می‌ کند که قیمت‌ های پیشنهادی شما را در زمان آفتابی افزایش می‌ دهد و در فصل بارانی آن را کاهش می‌ دهد.

حذف تبلیغات غیرمجاز

حذف تبلیغات غیرمجاز : همه تبلیغات شما تایید نمی شوند که برای حساب های کمپین PPC ساده خوب است و اما وقتی با چندین حساب گوگل ادز کار می‌ کنید و با پرداختن به تبلیغات تایید نشده سخت‌تر می‌ شود و این اسکریپت به شما این امکان را می‌ دهد تا تبلیغات رد شده را با یک کلیک به جای بررسی حساب‌ های خود حذف کنید.

برطرف خطا های حروف بزرگ : یک خطا به سادگی یک اشتباه بزرگ می تواند بر عملکرد تبلیغات شما تأثیر بگذارد و CTR شما را کاهش دهد و این اسکریپت به شما کمک می کند تا با بررسی تبلیغات خود و اطمینان از عدم وجود خطا در حروف بزرگ از این خطا ها برای همیشه در تمام حساب های خود جلوگیری کنید.

تاریخ و منطقه زمانی درست : استفاده از اسکریپت‌ های خاص می‌ تواند گیج‌ کننده باشد اگر حساب شما در منطقه زمانی متفاوتی نسبت به مرکز داده باشد و در نهایت هماهنگ کردن اسکریپت هایی که بر اساس یک زمان بندی اجرا می شوند غیرممکن خواهد شد و اسکریپت هایی که تبلیغات را متوقف می کنند و این اسکریپت ساده با اطمینان از اینکه سایر اسکریپت‌ های تبلیغات شما در منطقه زمانی حساب شما اجرا می‌ شوند و این مشکل را برطرف می‌ کند.

توقف تبلیغات مشکوک : همیشه نمی توانید CTR خود را در زمان واقعی زیر نظر داشته باشید و بسیاری از بازار ها با حساب های بزرگ ترجیح می دهند گزارشی تهیه کنند و پس از آن به صفحه گسترده نگاه کنند و اما اگر تبلیغات شما با کلیک های نامعتبر مواجه می شود و کمپین شما توسط ربات های کلیکی و عوامل مشابه مورد حمله قرار گرفته است و این اسکریپت گوگل ادز به شما کمک می کند تا تبلیغات هدفمند را متوقف کنید تا بتوانید به درستی مشکل را برطرف کنید.