نکات عکاسی با گوشی راهنمای گام به گام

در این مقاله یاد میگیرید چگونه فقط با استفاده از گوشی خود عکس های با کیفیت برای اینستاگرام بگیرید

اولین دوربین های موبایل را به خاطر دارید؟ و عکس های دانه دار، تار و کم کیفیتی که میگرفتند؟

این روزها عکاسی با گوشی قادر به انجام کارهای بسیار چشمگیری است. و خوبی عکاسی با گوشی این است که همیشه در دسترس است.

یادگیری نحوه گرفتن عکس های باورنکردنی تنها با استفاده از گوشی خود بهترین راه برای ایجاد تمایز و حضور قوی در اینستاگرام است.

چگونه با گوشی خود عکس های اینستاگرام خوبی بگیرید

چگونه با گوشی خود عکس های اینستاگرام خوبی بگیرید

یادگیری نحوه گرفتن عکس های خوب با گوشی نیازمند درک برخی از اصول اولیه ترکیب بندی و نورپردازی و تقویت غرایز خود به عنوان یک عکاس است. شما فقط باید چند قانون ساده را دنبال کنید.

از نور طبیعی استفاده کنید

نور؛ پایه و اساس یک عکس خوب است. درک نحوه استفاده از نور اولین و مهم ترین قانون گرفتن عکس های عالی با استفاده از تلفن همراه شماست.

از استفاده از فلاش به جای نور طبیعی خودداری کنید، زیرا عکس های مصنوعی و روشن تر ایجاد می کند.

فلاش می تواند عکس شما را صاف کند و سوژه شما را کم رنگ کند. اگر نمی توانید در فضای باز عکاسی کنید، در نزدیکی پنجره ها یا در اتاق هایی با نور خوب عکس بگیرید. حتی در شب، یافتن منابع نور محیطی مانند چراغ های خیابان و ویترین فروشگاه ها ترجیح داده می شود.

تصاویر خود را بیش از حد نوردهی نکنید

می‌توانید عکسی را که خیلی تاریک است با ابزارهای ویرایش تصویر روشن کنید، اما هیچ چیزی نمی‌تواند عکسی را که بیش از حد نوردهی شده است برطرف کند.

با تنظیم نور صفحه نمایش، از نوردهی بیش از حد جلوگیری کنید: برای تنظیم نوردهی، ضربه بزنید و انگشت خود را به بالا یا پایین بکشید.

راه دیگر برای جلوگیری از نوردهی بیش از حد این است که انگشت خود را بر روی روشن ترین قسمت کادر (در مورد بالا، پنجره ها) بزنید تا قبل از گرفتن عکس، نور را تنظیم کنید.

در زمان مناسب عکس بگیرید

در زمان مناسب عکس بگیرید

دلیلی وجود دارد که عکاسان ساعت طلایی را دوست دارند. این زمان از روز که خورشید در افق پایین است، هر عکسی را زیباتر می کند.

اگر در ظهر عکاسی می کنید، ابرها دوست شما هستند. گرفتن یک عکس خوب در زیر نور مستقیم خورشید دشوار است، که می تواند در عکس ها خشن باشد.

ابرها نور خورشید را پخش می‌کنند و جلوه‌ای ملایم‌تر و جذاب‌تر ایجاد می‌کنند.

از قانون یک سوم پیروی کنید

این قانون به چیدمان یک عکس اشاره دارد: شکل ها، بافت ها، رنگ ها و سایر عناصری که تصاویر شما را می سازند.

قانون یک سوم یکی از شناخته شده ترین اصول ترکیب بندی است و به روشی ساده به متعادل کردن تصویر شما اشاره دارد. این قانون یک تصویر را به یک شبکه 3×3 تقسیم می کند و برای ایجاد تعادل، سوژه ها یا اشیاء یک عکس را در امتداد خطوط شبکه تراز می کند.

اما شما همچنین می توانید با “عدم تقارن متعادل” به یک جلوه دلپذیر دست پیدا کنید، جایی که سوژه خارج از مرکز است اما توسط یک شی دیگر متعادل شده است. در این حالت، گل ها در قسمت پایین سمت راست عکس چیده شده اند و در گوشه بالا سمت چپ توسط خورشید متعادل می شوند.

نکته حرفه ای: خطوط شبکه دوربین تلفن خود را در تنظیمات روشن کنید و از آنها برای تمرین تراز کردن عکس های خود استفاده کنید.

دیدگاه خود را در نظر بگیرید

وقتی با گوشی خود عکس می گیرید، احتمالاً آن را تا سطح چشم بالا نگه می دارید و عکس می گیرید، درست است؟ این کاری است که دیگران نیز انجام می دهند. اگر می‌خواهید عکس‌های جالب و غیرمنتظره بگیرید، در برابر این تمایل طبیعی مقاومت کنید.

گرفتن عکس از یک نقطه دید متفاوت، حتی زمانی که صحبت از یک مکان یا موضوع آشنا به میان می‌آید، چشم‌انداز تازه‌ای را ارائه می‌دهد. سعی کنید از بالا یا پایین عکاسی کنید، روی زمین خمیده شوید، یا از روی دیوار بالا بروید

پای خود را در تعقیب سوژه نشکنید، بلکه خود را به چالش بکشید تا چیزها را از منظری جدید ببینید.

سوژه خود را قاب کنید

 سوژه خود را قاب کنید

گذاشتن فضا در اطراف نقطه کانونی عکس شما می‌تواند جذابیت بصری بیشتری نسبت به بزرگنمایی به آن اضافه کند. گاهی اوقات جزئیات شگفت‌انگیزی دریافت می‌کنید که عکس را حتی بهتر می‌کند، مانند ماه در بالای آسمان این عکس

بر خلاف دوربینی با لنز قابل تنظیم، دوربین گوشی شما با کوچک کردن میدان دید شما بزرگ‌نمایی می‌کند. در واقع، شما فقط تصویر خود را از قبل برش داده اید. این می تواند گزینه های شما را برای ویرایش بعدا محدود کند و ممکن است جزئیات جالبی را از دست بدهید، بنابراین از انجام آن اجتناب کنید.

در عوض، فقط روی سوژه عکس یا نقطه کانونی خود ضربه بزنید تا دوربین را فوکوس کنید.

اگر می‌خواهید گزینه‌های بیشتری به خود بدهید، می‌توانید لنز خارجی متناسب با گوشی خود بخرید.

چشم بیننده را بکشید

در عکاسی، “خطوط پیشرو” خطوطی هستند که از تصویر شما عبور می کنند و چشم را جلب می کنند و به عمق می افزایند. اینها ممکن است جاده ها، ساختمان ها یا عناصر طبیعی مانند درختان و امواج باشند.

مراقب خطوط پیشرو باشید و از آنها برای افزودن حرکت یا هدف به عکس خود استفاده کنید. می توانید از خطوط پیشرو برای هدایت نگاه بیننده به سوژه خود استفاده کنید، مانند این عکس

عمق را اضافه کنید

فوکوس کردن تنها بر روی سوژه عکستان، چه یک فرد یا یک تکه زیبا از پیتزا، آسان است. اما عکس هایی که شامل لایه ها، با الگوها یا اشیاء در پس زمینه و همچنین پیش زمینه هستند، طبیعتاً جالب هستند زیرا عمق بیشتری را ارائه می دهند.

این عکس، به‌جای اینکه روی گل‌ها فوکوس کند، نرده پشت آن‌ها، درختی فراتر از آن، و سپس غروب و افق را نیز شامل می‌شود. هر لایه از عکس چیزی برای نگاه کردن به شما ارائه می دهد و شما را به سمت خود جذب می کند.

خلاقیت را فراموش نکنید

خلاقیت را فراموش نکنید

برخی از عکس‌ها در اینستاگرام به قدری محبوب هستند که تبدیل به کلیشه می‌شوند و الهام‌بخش یک حساب کاربری کامل اینستاگرام هستند که به تکرار تصاویر اختصاص داده شده است. آنقدر درگیر ترندهای عکس اینستاگرام نشوید که خلاقیت خود را از دست بدهید.

شما می خواهید از سایر برندها در اینستاگرام متمایز شوید، بنابراین همیشه خود را به چالش بکشید تا زاویه جدیدی را در مورد یک موضوع مشترک پیدا کنید. این همچنین به شما کمک می کند تا یک هویت برند متمایز و به یاد ماندنی ایجاد کنید.

این روز ها بازار محتوا های ویدیویی داغ است و طرفداران زیادی هم دارد و محتوا های ویدیویی می‌ توانند توجه مخاطبان را در عرض چند ثانیه جلب کنند و به شما کمک می‌ کنند داستان خود را روایت کنید و در سایت socialbee آمده که ۸۶ درصد از مخاطبان شبکه‌ های اجتماعی علاقه بیشتری به دیدن ویدیو از برند محبوبشان دارند.