سئو داخل سایت درواقع فرایندهایی است که می‌توانیم داخل سایت خود انجام دهیم و به وسیله آن از نظر موتورهای جستجو پیشرفت کنیم و رنکینگ بالاتری را به‌دست بیاوریم.

به‌ عنوان ‌مثال شما در کد نویسی سایتتان استانداردهای لازم را رعایت می‌کنید. درواقع این استانداردها همان سئو داخل سایت است.

برای داشتن یک وب سایت موفق ابتدا باید کلمات کلیدی را به خوبی بشناسید قدم بعدی که باید انجام شود تولید محتوای مناسب و با کیفیت می باشد.

بسیاری از متخصصین سئو یک جمله معروف دارند که می گویند محتوای خودت را برای کاربران بنویس و نه برای موتورهای جستجو.

منظور از عبارت فوق این است که به جای فکر کردن به مسئله سئو به این موضوع فکر کنید، آنچه را که تولید می کنید برای کاربران مفید باشد.

تولید محتوای مخاطب پسند  نیاز به داشتن کیفیت بالا دارد و اینکه محتوای شما همچنین بتواند رضایت موتورهای جستجو را نیز در بر بگیرد. شما برای تولید یک محتوای جامع و با کیفیت باید کاری کنید که فهم آن برای موتورهای جستجو نیز راحت باشد.

می توان گفت خزنده ها و ربات موتورهای جستجو بعد از یافتن صفحات وب سایت شما به دنبال کشف رابطه اولیه آن ها با کلمات کلیدی می باشند و سپس آن ها را رتبه بندی کردن و جایگاهشان را در صفحات جستجو مشخص می نمایند

بنابراین هر چه شما بیشتر در این راستا تلاش کنید محتواهای وب سایت شما راحت تر پوشش داده خواهند شد و هزینه های محاسباتی الگوریتم ها نیز کاهش پیدا می کنند.

سئو درون صفحه ای

سئو درون صفحه ای

مجموع اقداماتی که باعث می شود صفحه مورد نظر در وب سایت شما از نظر سرعت، امنیت، دسترسی پذیری بهبود پیدا کرده و محتواهای شما برای موتورهای جستجو نیز قابل فهم تر باشند را سئو درون صفحه ای می گویند که به عبارتی دیگر همان سئو داخلی است.

سرعت سایت در سئو درون صفحه ای

زمانیکه می خواهید سایت خود را راه اندازی کنید یکی از مهم ترین مواردی که باید به آن توجه داشته باشید سرعت بالای وب سایت در زمان لود شدن مطالب می باشد. این مسئله از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و از جمله مسائلی است که برای بهبود وب سایت شما و در راستای سئو درون صفحه ای انجام می شود تا شما یک سایت سئو شده قوی را در اختیار کاربران قرار دهید.

باید بدانید که کاربران به هیچ وجه حوصله اینکه بخواهند تایم زیادی را در یک سایت منتظر شوند تا صفحه مورد نظر برایشان لود شود را ندارند و اگر سایتی در زمان مشخص شده یعنی بین 3 الی4 ثانیه برایشان لود نشود بلافاصله سایت را ترک کرده و به سراغ وب سایت دیگری خواهند رفت.

بنابراین این مسئله مهم را فراموش نکنید و سعی کنید اقدامات لازم را برای افزایش سرعت وب سایت خود انجام دهید.

امنیت در سئو درون صفحه ای

مسئله بعدی در سئو درون صفحه ای امنیت وب سایت می باشد که شما باید تاثیر امنیت سایت روی سئو را جدی بگیرید. زمانیکه شما نتوانید با ابزارها و تکنیک هایی که در زمینه امنیت سئو وجود دارد محیط ایمنی را برای اطلاعات و خدمات سایت خود ایجاد کنید

باید هر لحظه منتظر باشید تا سایت شما هک شده و یا با مشکلات امنیتی دیگری مواجه شود.

دسترسی پذیری در سئو درون صفحه ای

صفحات وب سایت شما باید به صورت زیر به موتورهای جستجو معرفی شوند.

1_ به کمک لینک هایی که از سایر صفحات وب سایت خودتان یا سایت های دیگر به آن صفحه داده شده است

2_ با معرفی وب سایت موتورهای جستجو و درخواست ایندکس دستی صفحات وب سایت

3_ با کمک نقشه سایت

در حقیقت موتورهای جستجو به کمک یکی از راه های بالا می توانند صفحات وب سایت شما را مشاهده کنند. بهترین پیشنهاد این است که با رعایت ساختار لینک بیلدینگ داخلی به صفحات سایت، وب سایت خود را به موتورهای جستجو معرفی کرده و نقشه سایت خود را نیز به آنها معرفی کنید

عوامل مهم سئو درون صفحه ای

عوامل مهم سئو درون صفحه ای
 • استفاده از تگ Title
 • به کار بردن درست Head
 • تاثیر کلمات کلیدی یا Keywords بر رشد بهینه سازی وب
 • تگ توضیحات
 • تگ های Heading
 • تعداد کلمات در صفحه
 • استفاده از تگ Alt برای تصاویر
 • استفاده از لینک های صحیح
 • قرار دادن عنوان یا تایتل به لینک ها
 • استفاده از کلمات کلیدی در صفحات
 • لینک دادن تصاویر مهم به مطالب
 • اهمیت سئو درون صفحه ای

سئو درون صفحه شامل تمام عناصر بهینه سازی برای سایت می باشد که تمام عملکردهای آن می تواند تحت کنترل شما باشد. اگر شما دارای یک وب سایت تجاری می باشید می توانیدتمام مسائل فنی و کیفیت محتواهای وب سایت خودتان را تحت کنترل داشته باشید.

با طراحی و راه اندازی یک وب سایت عالی بدون شک می توانید رتبه مناسبی را در نتایج موتورهای جستجو کسب کنید.

همچنین می توانید با تمرکز کردن بر روی سئو درون صفحه ای این احتمال را افزایش دهید که استراتژی سئو سایت شما با موفقیت انجام شود.

در حقیقت می توان گفت که سئو درون صفحه یک تمرین مناسب برای بهینه سازی صفحات وب سایت شما می باشد تا بتوانید بالاترین رتبه را بدست آورید. سئو درون صفحه به محتوا و منبع کدهای HTML اشاره دارد

هشت اصل سئو درون صفحه

سئو درون صفحه  دارای 8  اصل می باشد.

این 8 اصل کمک می کند تا سایت شما در گوگل رتبه بهتری به دست آورد اما این رتبه به چه درد شما می خورد. باید گفت هنگامی که شما عبارتی را سرچ می کنید سایت هایی در اولین صفحه  نمایش داده می شوند که این  سایت ها از نظر گوگل دارای کیفیت خوبی هستند.

بنابر این اگر میخواهید رتبه شما در گوگل بالا برود و در واقع سایت شما برای کاربران در اولین صفحه و در بین سه رتبه برتر قرار بگیرد باید این هشت اصل را جدی بگیرید.

مطالب باید مرتبط با کلید واژه باشد

مطالب باید مرتبط با کلید واژه باشد

مخاطبان می خواهند بر اساس عبارتی که وارد کرده اند مطلب بخوانند نه کمتر و نه بیشتر.

سعی کنید خودتان را جای مخاطب قرار دهید آیا اگر مطالبی را که مربوط به آن عبارتی که سرچ کرده بودید نبود میخواندید؟

سرعت

سرعت در سئو درون صفحه  بسیار اهمیت دارد. اینکه صفحه شما با سرعت بیشتری لود شود به این معنا است که گوگل از کار شما راضی بوده است.

ux  و ui

طراحی یک ux وui  مناسب این امکان را به شما می دهد که سرعت لود شدن صفحه شما بالا برود و همچنین باعث می شود که مخاطبان به صورت مداوم برای خواندن مطلب به وب سایت شما مراجعه کنند.

از عواملی که کاربر را دور میکند پرهیز کنید

این مهم است که کاربر هنگام ورود به سایت شما با چه چیزی مواجه شود سعی کنید برخورد اول با کاربر را جوری درست کنید که کاربر خوشش بیاید و صفحه را ترک نکند.

استفاده از کلمات کلیدی

برای اینکه رتبه شما در گوگل بالا برود این مسئله  تاثیر دارد که در کجا کلمات کلیدی خود را به کار ببرید.

عنوان صفحه، محتوای صفحه، لینک های خارجی، تگ Alt و آدرس بار صفحه جاهایی است که باید کلمات کلیدی خود را به کار ببرید.

مطالب مرتبط با هدف وب سایت

به این معنا است که هنگامی که از یک کلمه کلیدی در عنوان استفاده می کنید باید مطلب مورد نظر در رابطه با آن عنوان باشد تا کاربر با سرچ کردن آن کلمه و وارد شدن به سایت شما بتواند مطلب مورد نیاز خود را به راحتی پیدا کرده و بخواند.

نکات مهم در صفحه

نکات مهم در صفحه

سعی کنید از آدرس بار های کوتاه و مفهمومی استفاده کنید تا کاربر دچار سردرگمی نشود.

تاریخ انتشار مطالب بسیار مهم است چرا که گوگل براساس تاریخ انتشار ، به روز ترین مطالب را برای کاربر بالا می آورد.

نام دامنه هم یکی از عوامل مهمی است که بسیار حائض اهمیت است سعی کنید تاریخ انقضای آن را چک کنید تا جریمه نشوید. همچنین از دامنه های کوتاه و مفید استفاده کنید.

محتوا

چیزی که گوگل در سال 2021 بسیار سخت گیری میکند محتوا است. که به این معنی است که محتوای شما باید جدید باشد. همچنین با استفاده از محتوای مناسب و تکنیک های مناسب می توانید رتبه خود را در گوگل بالا ببرید.

سئو درون صفحه و سئو بیرون صفحه و ابزار های سئو از اصلی ترین دسته بندی های سئو می باشند و برای داشتن یک وبسایت فقط به کاربردن تکنیک های ساده سئو مانند کلمات کلیدی یا متا تگ توضیحات به هیچ وجه کارایی ندارد.