به کارها و فعالیت هایی که خارج از سایت انجام می شود off page seo یا سئو خارجی گفته می شود. در زیر این فعالیت ها را مورد بررسی قرار می دهیم.

بررسی نقش Social media یا شبکه های اجتماعی در سئو خارج صفحه

 بررسی نقش Social media یا شبکه های اجتماعی در سئو خارج صفحه

یکی از مواردی که خارج از سایت میتوانید فعالیت کنید تا دیده شوید، شبکه های اجتماعی می باشد. این کار هم برای برند و هم برای سئو شما بسیار مفید است.

در سالیان اخیر شبکه های اجتماعی نقش پر رنگی پیداکرده اند. اولین شبکه اجتماعی که در ایران توجه همگان را به خود جلب کرد فیس بوک بود.

Face book

با وجود اینکه امروزه شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و تلگرام طرفداران بیشتری دارند اما همچنان از محبوبیت فیس بوک چیزی کم نشده است.شما میتوانید مطالب سایتتان را به صورت اتوماتیک در فیس بوک نیز بفرستید.

فعالیت های اجتماعی شامل معرفی کار خودتان، مقالات و معرفی محصولات می شود. یک فعالیت بسیار مهم در شبکه های اجتماعی این است که یک سیستم انگیزشی در مجموعه خود فعال کنید. مثلا از عکس یا جملات انگیزشی استفاده کنید. شما می توانید در گوگل کلمه accounting motivation را جستجو کنید و عکس ها و جملات انگیزشی را پیدا کرده آنها را ترجمه و منتشر کنید.

Twitter

توییتر یک شبکه اجتماعی است که بیشتر کسانی که اهل وب سایت هستند از آن استفاده می کنند. در بین افراد خارج از ایران و بین مدیران شرکت های بزرگ خارجی توییتر محبوبیت بیشتری دارد به گونه ای که فقط از این شبکه اجتماعی استفاده می کنند. شما میتوانید در این شبکه اجتماعی به افرادی موفق حوزه خودتان دسترسی داشته باشید که در دنیای واقعی هیچ گاه نمیتوانید با انها در ارتباط باشید.

شما بدون داشتن ایمیل یا پروفایل انها می توانید انها را دنبال کنید و با انها در ارتباط باشید.

شمادر توییتر نیز همانند فیسبوک، میتوانید مطالب خود را به صورت اتوماتیک ارسال کنید. یکی از این روش ها در تنظیمات setting  خود تویتر است.

Linked in

یک شبکه اجتماعی است که افراد در آن بیشتر به صورت تخصصی و تجاری فعالیت میکنند. این برنامه حالت business ای دارد. فضای آن مناسب برای فعالیت های تخصصی و کسب و کار است.

اگه قصد کسب  و کارتان جدی است بهتر است در همه ی شبکه های اجتماعی فعالیت داشته باشید و دیده شوید.

Telegram

امروزه همه افراد با تلگرام آشنایی دارند. در این اپلیکیشن یکسری پلاگین ها وجود دارند که با استفاده از انها میتوانید مطالب خود را به اشتراک بگذارید

همچنین می توانید روبوت بسازید و در گروه های مختلف عضو شوید و از طریق پنل مدیریت برای همه گروه ها به صورت همزمان پیام بفرسید

شبکه های اجتماعی ایرانی

شبکه های اجتماعی ایرانی

شبکه های اجتماعی ایرانی زیادی هستند که میتوانید در انها فعالیت داشته باشید، که در زیر بهترین ها را به شما معرفی می کنیم.

فیس نما

یک شبکه اجتماعی ایرانی است که مخاطب زیادی دارد. پلن های ارزانی دارد و می توانید با یک مبلغ ناچیز لینک سایتتان را به پنل کاربری همه کاربرها بفرستید.

کلاب دات کام

کلای دات کام که یکی از سری مجموعه سایت های صبا می باشد و مخاطب زیادی نیز دارد.

هم میهن

نیز از سری شبکه های اجتماعی است که با پشتیبانی خبر گزاری فارس نیوز است. خوبی این شبکه اجتماعی در این است که اگر مطلبی را ارائه دهید ،همه مخاطب های آنلاین آن را میبینند. حتی اگر تازه وارد این شبکه اجتماعی شده باشید.

شبکه های اجتماعی ایرانی به صورت اتوماتیک نیستند و باید به صورت دستی مطالب را انتشار دهید.

بررسی نقش فعالیت های وبلاگی (blogging) در سئو خارجی

بعد از شبکه های اجتماعی و انجمن ها ، قسمتی دیگر که میتوانید در آن فعالیت کنید، شبکه های وبلاگی است که بلاگ فا و میهن بلاگ معروف ترین ها هستند.

Blogfa بلاگ فا

یکی از شبکه های وبلاگی، بلاگ فا میباشد که بسیار معروف است. یک قسمت جالب این شبکه این است که در قسمت وبلاگ های بروز شده هر مطلبی که بفرستید بالا میاید و نمایش داده میشود. و اگر در مرورگر ها جست و جو کنید، در سایت هایی که ضعیف هستند اول وبلاگ ها بالا میاید.

میهن بلاگ

نکته خوب  در مورد سایت این است که در صفحه رسمی میهن بلاگ، سایت شما بالا میاید. یعنی از یکسری سایت هایی که بازدید خوبی دارند مستقیم لینک میگیرید.

بررسی نقش سایت های آگهی رایگان در سئو خارج صفحه :

شما می توانید در سایت های آگهی رایگان محصولات و خدمات خودتان را معرفی کنید و آدرس سایتتان را در آنجا قرار دهید.سایت های ثبت آگهی رایگان زیادی وجود دارند  که ما در این مقاله سه سایت معروف آگهی رایگان را به شما عزیزان معرفی میکنیم.

یکی از معروف ترین سایت های اگهی رایگان، سایت ایستگاه ( istgah.com ) می باشد که اولین سایت نیازمندی ها بود. این سایت بیشتر جنبه تبلیغات صنعتی دارد اما برای هر محتوایی یک فیلد کاری دارد و شما می توانید در دسته خودتان،محتوای خود را منتشر کنید.

ایستگاه اکنون جای خود را به دیوار ( divar.com ) داده است ، دیوار قبلا فقط به صورت یک اپلیکیشن بود که می توانستید در آن خرید و فروش انجام دهید اما در وبسایت آن میتوانید محصولات خود را تبلیغ کنید. دیوار یک سایت بسیار ارزشمند با سئوی قوی می باشد و شما میتوانید مطالب را به صورت رایگان ثبت کنید. اگر بخواهید در صفحه اول باشید باید مبلغی را پرداخت کنید. سایت دیوار برای بازاریابی بسیار موثر است.

شیپور ( sheypoor.com ) یک سایت دیگر است که مانند دیوار می باشد. این برنامه تلفیقی از دیوار و ایستگاه می باشد. یعنی شما در این سایت آگهی ثبت می کنید که تاریخ عمرش از دیوار بیشتر است و از نظر سئو هم خیلی خوب است.

بررسی نقش تبلیغ ویدیویی در سئو بیرونی

یکی از کارهایی که برای سئو بیرونی باید انجام داد، تبلیغ ویدئویی است. نام سایت خود را روی ویدیوی مربوط به حوزه کاری تان وارد کنید. در پایین فیلم هم لینک سایتتان را قرار دهید.

آپارات

یکی از بهترین سایت ها که سئو بسیار موثری دارد، سایت اپارات می باشد. شما باید ویدیو های سایتتان را در آپارات نیز قرار دهید و بهتر است url  سایتتان را هم بنویسید تا page authority  تان بالا برود. این url  به صورت لینکی نیست که مستقیم در سایت برود اما خود گوگل در سرچ لحاظ خواهد کرد.

Youtube

یک سایت ویدیویی دیگر است که حالت google friendly  دارد. شما باید ویدئو آموزشی سایت خود را در یوتیوب نیز قرار دهید، چون یوتیوب هم از لحاظ سئویی و هم بیزینسی  (business) بسیار ارزشمند است.

اینستاگرام

میتوانید در اینستاگرام فیلم های حداکثر 10 دقیقه ای مربوط به حوزه کاری تان را در یک پست قرار دهید.

بررسی نقش فعالیت در انجمن ها (Forum) در سئو بیرون صفحه

 بررسی نقش فعالیت در انجمن ها (Forum) در سئو بیرون صفحه

یکسری انجمن ها که به صورت عمومی هستند و میتوانید در آن ها فعالیت انجام دهید. یکی از معروف ترین انجمن ها persian tools می باشد که از قدیمی ترین هاست. در چند سال اخیر هر کسی که به صورت حرفه ای در اینترنت فعالیت میکند یک اکانت در این انجمن دارد. این انجمن قسمت های مختلفی دارد. مانند سیستم مدیریت محتوا، نیازمندی ها، استخدام و …. ، همه فیلد های کاری را دارد و شما میتوانید تبلیغات خود را در آن انجام دهید. این سایت سرچ خور بسیار بالایی دارد و همچنین سئوی خوبی دارد.

انجمن p30world ، نیز یک سایت قدیمی است و یک انجمن عمومی میباشد.شما میتوانید یک صفحه برای معرفی محصول و سایت خود درست کنید و برای بهتر دیده شدن در این انجمن سایت و محصول خود را با یک عکس خوب معرفی کنید.

بررسی نقش اشتراک گذاری عکس در سئو خارج صفحه

سایت های زیادی مانند اینستاگرام، فیس بوک، لنزور و … هستند که میتوانید عکس های خود را در آن ها به اشتراک بگذارید. یکی دیگر از این سایت های عالی pinterest می باشد.که با اینکه در ایران به دلیل فیلتر بودن خیلی کم استفاده می شود اما سئوی خوبی دارد.

اینستاگرام اکنون معروفترین برنامه برای اشتراک گذاری عکس است. راه های زیادی برای گرفتن لایک و دیده شدن در اینستاگرام وجود دارد. استفاده از هشتگ ها روشی عالی برای بیشتر دیده شدن است. از هشتگ های عمومی تر استفاده کنید. یکی دیگر از ویژگی های اینستاگرام این است که در پروفایلتان میتوانید url  سایتتان را بنویسید اینکار باعث می شود سئوی خوبی بگیرید.

Lenzor  هم یک سیستم ایرانی مانند اینستاگرام می باشد. وب و برنامه دارد که میتوانید در آن فعالیت کنید.

بررسی ابزارهای کمکی در سئو خارج صفحه

یک سری ابزار های کمکی هستند که دسترسی به سایت را افزایش می دهند. شما میتوانید یک اپلیکیشن از روی سایت خودتان بسازید. یعنی به صورت اتوماتیک از روی سایت خودتان یک اپلیکیشن درست کنید. برای اینکار می توانید از سایت های ایرانی کمک بگیرید که به صورت راستچین هستند. یکی از این سایت ها زوود اپ ( zoodapp.com ) میباشد که به شما اجازه میدهد برای کسب و کار خودتان اپ درست کنید.

بررسی اشتراک گذاری مقالات در سئو خارج صفحه

یک فعالیت دیگر که می توانید انجام دهید این است که مقالات آموزشی خود را به اشتراک بگذارید. گوگل یک قابلیت جالب دارد که می تواند متن پاورپوینت را در خود index کند و آن را به سایتتان لینک دهید، گوگل متوجه میشود.

یکی از سایت هایی که به شما اجازه می دهد پاورپوینت اپلود کنید که کاربرها به صورت اسلایدی ببینند ppt.ir میباشد.

یکی از جاهایی که برای کار کردن روی سئو سایت خیلی خوب است سایت slide share  میباشد که رتبه بسیار خوبی دارد و اگر مقاله ای در آن بگذارید به سرعت بالا خواهید آمد. این سایت متعلق به linked in است. این سایت هم برای یادگیری خودتان و هم سئو مفید است. پس مقالات خود را در آن منتشر کنید و بیشتر دیده شوید.

یک فعالیت دیگر که میتوانید انجام دهید این است که مقالات و اطلاعات خود را به صورت pdf  در بیاورید. و در سایت های اشتراک pdf به صورت رایگان قرار دهید. مانند سایت کتابناک

بررسی نقش تبادل لینک در سئو خارج صفحه

بررسی نقش تبادل لینک در سئو خارج صفحه

تبادل لینک این است که شما و یک سایت دیگر لینک همدیگر را در سایتتان قرار می دهید. البته این کار دیگر قدیمی شده و کمتر سایتی قبول نمیکند ک لینک شما را قرار دهد.زاما میتوانید با صرف هزینه لینک بخرید. گوکل قوانینی دارد ک با خریدن لینک مبارزه میکند اما اگر شما لینک پایدار ۶ ماهه یا یکساله از سایتی خریداری کنید، این دیگر خریدن لینک بحساب نمی اید چون اصولا سایت ها لینک ها را یک ماهه خریداری می کنند. خرید لینک های طولانی مدت روش خوبی است که زود هم نتیجه خواهید گرفت.

بررسی کمپین های تبلیغاتی در سئو خارج صفحه

اینکار روی سئوی شما تاثیری ندارد زیرا لینک مستقیم نمیگیرد اما برای اعتبار سایتتان بسیار خوب است . معروف ترین سایت های تبلیغاتی صبا ویژن و A network هستند که کمپین های مختلف برگزار میکنند و شما به راحتی میتوانید کمپین های خودتان را در این سایت ها ایجاد کنید.

اگر اولویت شما ماندن در رتبه های بالاتر است و نمی خواهید کیفیت محتوا و سایر المان های صفحه را فدای چیز های دیگر کنید و سئو on page بهترین راه برای شروع است و با سئو داخلی هم تجربه کاربری را ارتقا می دهید و هم درک واضح تری از محتوای سایت خود به موتور جستجو ارائه می دهید.