ویدیو ها را با استفاده از برنامه رایگان موبایل CapCut ویرایش کنید و بسیاری از مردم از این برنامه برای ویرایش ویدیو های TikTok استفاده می کنندو اما فرصت ها بی پایان هستند و این موارد از ترفند های ویرایش اولیه از جمله نحوه پیمایش در برنامه تا ویژگی‌ های منحصربه‌فرد تر مانند افزودن موسیقی پس‌زمینه و فیلتر ها را شامل می‌ شود.

مراحل نصب CapCut

مراحل نصب CapCut

دانلود کردن برنامه CapCut

برنامه را دانلود کنید و CapCut برای دانلود در دستگاه های آیفون و اندروید در دسترس است و به فروشگاه برنامه مربوطه خود یعنی فروشگاه پلی استور یا فروشگاه Google Play بروید.

دانلود کردن برنامه CapCut

روی نماد جستجو در گوشه سمت راست پایین ضربه بزنید و بعد روی نوار جستجوی بالا ضربه بزنید و CapCut را تایپ کنید.

استفاده از Google Play

اگر از اندروید با Google Play استفاده می‌ کنید روی نوار جستجوی بالایی با برچسب Google Play ضربه بزنید و CapCut را تایپ کنید.

در نتایج جستجوی خود روی برنامه با عنوان CapCut – Video Editor ضربه بزنید.

استفاده از Google Play

روی دکمه Download/Install ضربه بزنید و دانلود آن کاملا رایگان است.

استفاده از Google Play 1

به CapCut دسترسی بدهید

به CapCut دسترسی به رول دوربین خود بدهید و این به شما امکان می دهد کلیپ های ویدیویی را که می خواهید ویرایش کنید را وارد کنید و برنامه را باز کنید و روی دکمه پروژه جدید در بالای صفحه ضربه بزنید.

به CapCut دسترسی بدهید

دسترسی را تایید کنید

روی دکمه سبز رنگ تأیید ضربه بزنید و این تأیید می کند که CapCut نیاز به دسترسی به عکس های شما دارد و در پنجره پاپ آپ بعدی روی دکمه ای که اجازه دسترسی به همه عکس ها را می دهد ضربه بزنید.

شما فقط باید این مرحله را در اولین باری که برنامه را باز می کنید کامل کنید.

آشنایی با CapCut

آشنایی با CapCut

باز کردن پروژه در CapCut

یک پروژه جدید را شروع کنید و پس از باز کردن برنامه روی دکمه پروژه جدید ضربه بزنید و صفحه جدیدی ظاهر می شود که فیلم های دوربین شما را نمایش می دهد.

باز کردن پروژه در CapCut

انتخاب کردن یک کلیپ

یک کلیپ ویدیویی را انتخاب کنید و با پیمایش در صفحه جدیدی که رول دوربین شما را نشان می دهد را مشخص کنید که کدام کلیپ ویدیویی را می خواهید به پروژه خود اضافه کنید و روی تصویر کوچک ویدیوی مورد نظر خود ضربه بزنید و روی دکمه افزودن در گوشه سمت راست پایین صفحه ضربه بزنید.

در حال حاضر شما فقط یک کلیپ ویدیویی را انتخاب می کنید.

انتخاب کردن یک کلیپ

آشنایی با فضای کار CapCut

با فضای کاری خود آشنا شوید و پس از آپلود اولین کلیپ CapCut شما را به فضای کاری اصلی هدایت می کند و اینجا جایی است که بیشتر وقت خود را در برنامه سپری خواهید کرد و از بالا به پایین پانل پیش نمایش و جدول زمانی و نوار ابزار وجود دارد.

آشنایی با فضای کار CapCut

پانل پیش نمایش

پانل پیش نمایش را مشاهده کنید و این نیمه بالای صفحه نمایش شما است و پیش نمایشی از ظاهر کلیپ ویدیویی ویرایش شده شما را نشان می دهد.

پانل پیش نمایش

جدول زمانی و نوار ابزار

جدول زمانی و نوار ابزار را مشاهده کنید و اینها نیمه پایینی صفحه نمایش شما هستند و جدول زمانی زیر پانل پیش نمایش است و جایی است که شما تمام ویرایش های خود را انجام خواهید داد و نوار ابزار در پایین صفحه شما حاوی تمام ابزار های ویرایشی شما مانند تقسیم ، صدا ، متن ، برچسب ، جلوه ها و موارد دیگر است.

تکمیل ویرایش اولیه

تکمیل ویرایش اولیه

برش کلیپ های ویدیویی

برش کلیپ های ویدیویی برش در ویرایش ویدیو زمانی است که ابتدا یا انتهای ویدیوی خود را کوتاه می کنید و برای کوتاه کردن ابتدای کلیپ انگشت خود را از راست به چپ روی جدول زمانی بکشید تا زمانی که صفحه پخش در جایی باشد که می‌ خواهید ویدیو شروع شود و هد پخش خط سفید زیر دکمه پخش است و در مرحله بعد روی کلیپ ضربه بزنید و خط سفید ضخیم سمت چپ را بکشید تا به صفحه پخش تنظیم شده برسد و اکنون ویدیوی شما از محلی که هد پخش را قرار داده اید شروع می شود.

برش به این معنی است که بخشی از گیره شما که قبلاً بین خط سفید ضخیم و هد پخش تنظیم شده قرار داشت و کاملاً بریده می شود.

برای کوتاه کردن انتهای ویدیو این مرحله را در سمت راست انجام دهید و خط زمانی را به مکانی بکشید که می‌ خواهید ویدیو به پایان برسد که با قسمت پخش مشخص شده است و سپس بر روی کلیپ ضربه بزنید و خط سفید ضخیم سمت راست را بکشید تا با صفحه پخش روبرو شوید.

برش کلیپ های ویدیویی

افزودن کلیپ های بیشتر به ویدیو

به کلیپ های ویدیویی بپیوندید اگر می خواهید کلیپ های بیشتری به پروژه خود اضافه کنید و از ابزار پیوستن برای این کار استفاده کنید و روی دکمه سفید plus در سمت راست جدول زمانی ضربه بزنید و سپس یک کلیپ دیگر را انتخاب کنید و روی تصویر کوچک آن ضربه بزنید و روی افزودن در گوشه پایین سمت راست کلیک کنید و اکنون کلیپ جدید واقع در سمت راست کلیپ قدیمی را در تایم لاین خود خواهید دید.

اگر می‌ خواهید ترتیب زمانی کلیپ‌ های خود را تغییر دهید فقط کافی است یک کلیپ را در خط زمانی و به مکان مورد نظر خود فشار دهید و نگه دارید و بکشید یعنی کلیپ جدید را در سمت چپ کلیپ قدیمی خود قرار دهید تا ابتدا پخش شود.

برش کلیپ های ویدیویی1

تقسیم کلیپ های ویدیویی

تقسیم کلیپ های ویدیویی برای تقسیم یک کلیپ به دو قسمت خط زمانی را بکشید تا قسمت پخش جایی باشد که می خواهید تقسیم کنید و روی کلیپ خود و سپس روی نماد Split در نوار ابزار ضربه بزنید و اکنون نتیجه شما به جای یک کلیپ دو کلیپ جداگانه را نمایش می دهد.

اگر می خواهید یک گیره جداگانه در وسط یکی قرار دهید و این می تواند مفید باشد و کلیپ اصلی را در جایی که می‌ خواهید دیگری برود تقسیم کنید و سپس از ابزار Join برای افزودن یک ویدیوی جدید استفاده کنید و این کلیپ جدید را بین قسمتی که ایجاد کردید بکشید.

اعمال ویرایش های پیشرفته بیشتر

اعمال ویرایش های پیشرفته بیشتر

تغییر سرعت ویدیو

سرعت ویدیوی خود را تغییر دهید و افزایش سرعت یا کاهش سرعت یک کلیپ یک ویژگی محبوب است که بسیاری از افراد برای ویدیو های TikTok از آن استفاده می کنند و روی یک کلیپ در خط زمانی خود ضربه بزنید و سپس روی دکمه سرعت در نوار ابزار ضربه بزنید و نماد مانند یک دایره کوچک در داخل یک دایره بزرگتر به نظر می رسد.

چیزی که هنگام کاهش سرعت کلیپ باید به خاطر داشت این است که بسته به نرخ فریم کلیپ اصلی ممکن است بر کیفیت ویدیوی شما تأثیر بگذارد و برای اطمینان از نتیجه نهایی با کیفیت بالا مطمئن شوید که ویدیوی شما 60 فریم در ثانیه یا بالاتر است.

تغییر سرعت ویدیو

انواع ویرایش سرعت

از ویرایش سرعت عادی استفاده کنید و CapCut دو نوع ویرایش سرعت دارد : Normal و Curve و برای سرعت بخشیدن یا کاهش سرعت کل کلیپ روی Normal ضربه بزنید و یک نوار لغزنده با سرعت های 0.1x تا 100x خواهید دید و به سادگی دایره آبی را در امتداد این نوار لغزنده به هر سرعتی که می خواهید بکشید و سپس روی علامت تیک پایین سمت راست ضربه بزنید.

هر چیزی کمتر از 1.0x سرعت آن را کاهش می دهد و هر چیزی بالاتر از 1.0x سرعت آن را افزایش می دهد.

انواع ویرایش سرعت

استفاده از ویرایش سرعت Curve

از ویرایش سرعت Curve استفاده کنید و برای تغییر سرعت در قسمت‌ های مختلف کلیپ روی Curve ضربه بزنید و روی هر یک از الگو های از پیش ساخته شده توسط CapCut ضربه بزنید یا منحنی خود را ایجاد کنید.

برای ایجاد یک منحنی سفارشی روی Custom ضربه بزنید و با کشیدن هر یک از چهار نقطه به بالا یا پایین خط زرد را دستکاری کنید و قرار دادن یک نقطه بالاتر که باعث بالا رفتن منحنی می شود و باعث افزایش سرعت آن بخش از گیره می شود و قرار دادن آن در پایین تر هدایت منحنی به سمت پایین که باعث کاهش سرعت آن می شود و وقتی کارتان تمام شد روی علامت تیک پایین سمت راست ضربه بزنید.

استفاده از ویرایش سرعت Curve

معکوس کردن کلیپ

یک کلیپ را معکوس کنید و برای قرار دادن کلیپ ویدیویی خود به صورت معکوس روی کلیپ ضربه بزنید و سپس Reverse را در نوار ابزار انتخاب کنید و نماد شبیه یک مثلث در داخل یک دایره است.

معکوس کردن کلیپ

استفاده از صدا های اضافی

روی Audio در نوار ابزار ضربه بزنید تا مقداری صدای پس زمینه اضافه شود و CapCut چهار گزینه برای انواع صدای اضافی دارد و روی صدا ها برای موسیقی و افکت‌ ها برای جلوه‌ های صوتی و Extracted برای صدای هر ویدیویی در رول دوربین خود یا Voiceover برای ضبط صدا ضربه بزنید.

استفاده از صدا های اضافی

پیش‌نمایش صدا روی هر افکت یا آهنگ

دانلود جلوه های صوتی یا موسیقی برای افکت‌ ها و صدا ها و دسته‌ های مختلف CapCut را مرور کنید و برای پیش‌نمایش صدا روی هر افکت یا آهنگی ضربه بزنید و هنگامی که یکی را که می خواهید اضافه کنید پیدا کردید و روی دکمه دانلود در کنار صدایی که انتخاب می کنید ضربه بزنید و روی دکمه علامت مثبت ضربه بزنید که پس از تکمیل دانلود روی صفحه ظاهر می شود.

از آزمایش تعداد زیادی گزینه مختلف خجالتی نباشید تا زمانی که گزینه مناسب را پیدا کنید.

پیش‌نمایش صدا روی هر افکت یا آهنگ

افزودن افکت های صوتی یا موسیقی

افکت های صوتی یا موسیقی اضافه کنید و برای افکت‌ ها و صدا ها دسته‌ های مختلف CapCut را مرور کنید و برای پیش‌نمایش صدا روی هر افکت یا آهنگی ضربه بزنید و از آزمایش تعداد زیادی گزینه مختلف خجالتی نباشید تا زمانی که گزینه مناسب را پیدا کنید.

افزودن افکت های صوتی یا موسیقی

استخراج صدا یک ویدیو در رول دوربین

صدا را از یک ویدیو در رول دوربین خود استخراج کنید و پس از ضربه زدن بر روی Extracted صفحه ای از تمام فیلم های دوربین خود را خواهید دید و روی ویدیویی که می‌ خواهید از آن صدا بگیرید ضربه بزنید و سپس روی افزودن در گوشه سمت راست پایین ضربه بزنید و اکنون صدای آن ویدیو به صورت صوتی در پروژه شما ظاهر می شود.

استخراج صدا یک ویدیو در رول دوربین

ضبط صدا برای ویدیو

ضبط صدا ابتدا هد پخش را به جایی که می‌ خواهید صداگذاری شروع شود بکشید و روی Voiceover ضربه بزنید و سپس روی نماد دایره آبی با میکروفون ضربه بزنید و نگه دارید تا ضبط شروع شود و به سادگی انگشت خود را رها کنید تا ضبط متوقف شود و وقتی کارتان تمام شد روی علامت تیک پایین سمت راست ضربه بزنید.

ضبط صدا برای ویدیو

افزودن هر صوتی به ویدیو

در اطراف صدای خود حرکت کنید و هر صوتی که اضافه کنید در زیر کلیپ های شما در جدول زمانی ظاهر می شود و روی آن ضربه بزنید و نگه دارید و صدا را به مکان مورد نظر خود در جدول زمانی بکشید و در صورت تمایل می توانید گیره را هم کوتاه کنید.

افزودن هر صوتی به ویدیو

افزودن یک فیلتر و متن یا برچسب

یک فیلتر و متن یا برچسب برای لمس نهایی اضافه کنید و مهارت های خلاقانه خود را آزمایش کنید و موارد مختلف قابل تنظیم را روی ویدیوی خود قرار دهید و در جعبه ابزار خود روی نماد هایی از جمله متن و استیکر ها و افکت‌ ها و فیلتر ها ضربه بزنید.

CapCut به شما امکان می دهد این افکت ها را در جدول زمانی جابجا کنید تا مدت زمان و مکان آنها را تغییر دهید و به سادگی روی آن در جدول زمانی ضربه بزنید و آن را مانند یک کلیپ دستکاری کنید.

افزودن یک فیلتر و متن یا برچسب

افزودن متن به ویدیو

متن را تایپ کنید روی متن ضربه بزنید و چیزی را تایپ کنید و سپس روی متن در صفحه پیش‌نمایش ضربه بزنید و اکنون می توانید با ضربه زدن بر روی هر یک از نماد های نوار ابزار ظاهر آن را تغییر دهید و این موارد شامل مواردی مانند سبک تغییر رنگ ، فونت ، اندازه ، افکت‌ ها ، حباب و انیمیشن می‌ شود.

برای تغییر مکان، روی متن در پانل پیش نمایش ضربه بزنید و آن را به مکان مورد نظر خود بکشید.

افزودن متن به ویدیو

افزودن استیکر به ویدیو

استیکر ها را مرور کنید و CapCut مجموعه وسیعی از استیکر ها را برای قرار دادن در بالای ویدیوی شما فراهم می کند و پس از ضربه زدن روی استیکر ها و با کشیدن انگشت به چپ یا راست روی پانل که همه برچسب‌ ها را نشان می‌ دهد و دسته‌ های مختلف را مرور کنید و برای افزودن روی یک برچسب ضربه بزنید و سپس روی علامت تیک در سمت راست صفحه ضربه بزنید.

CapCut به شما امکان می دهد مکان و اندازه استیکر ها را تغییر دهید و در پانل پیش نمایش روی آن ضربه بزنید و سپس آن را به اطراف بکشید و یا با دو انگشت آن را نیشگون بگیرید.

افزودن استیکر به ویدیو

افزودن افکت‌ های ویدیویی

افکت های مختلف اضافه کنید افکت‌ های CapCut با افکت‌ های ویدیویی و اثرات بدن از هم جدا می‌ شوند و جلوه‌ های ویدیویی آن جلوه ها را روی کل صفحه ویدیو می‌ پوشاند و در حالی که جلوه‌ های بدن هر جسمی را در کلیپ شما شناسایی می‌ کند و افکت‌ ها را به طور خاص به آن شکل‌ ها اضافه می‌ کند و اینها را آزمایش کنید و روی علامت تیک پایین سمت راست ضربه بزنید تا آنها را اضافه کنید.

افزودن افکت‌ های ویدیویی

اعمال فیلتر به ویدیو

یک فیلتر اعمال کنید و CapCut فیلتر های زیادی برای تغییر ظاهر رنگ کلی ویدیو در اختیار شما قرار می دهد و یک دسته را انتخاب کنید و از جمله سبک هایی مانند غذا ، فیلم یا یکپارچه سازی با سیستم عامل و سپس روی هر فیلتری در آن دسته ضربه بزنید و دوباره روی علامت تیک پایین سمت راست ضربه بزنید تا اعمال شود.

اعمال فیلتر به ویدیو

لغو یک ویرایش اگر ویرایشی را انجام دهید که نمی‌ خواهید آن را حفظ کنید و شما می‌ توانید به راحتی آن را لغو کنید و برای معکوس کردن یک عمل به سادگی روی فلش عقب واقع در بالای جدول زمانی ضربه بزنید.