صعود به قله درآمد اینستاگرامی با 14 تکنیک آموزش اینستاگرام-

چرا اینستاگرام انقدر پرکاربرد شده است؟

از سال 2010 افکار عمومی به سمت اینستاگرام روانه شد و افراد زیادی برای اطلاع رسانی یا ارتباط با دوستان خود به این رسانه رو آوردند ولی به مرور زمان فضای این رسانه تغییر کرد و رنگ و بوی تجاری به خودش گرفت و افراد زیادی برای تبلیغ محصولات، آموزش­ها و برند خود وارد این محیط ­شدند. بالاخره اینستاگرام همگیر شد و با اصطلاح ترکوند و حدود یک میلیارد کاربر فعال در ماه دارد، مخصوصا در دوران کرونا که اجبار حضور در منزل وجود داشت، خرید اینترنتی و خرید اینستاگرامی خیلی خیلی با اهمیت شد. در حال حاضر 25 میلیون کسب و کار در این رسانه وجود دارد و یکی از محبوبترین شبکه­ های اجتماعی در حال حاضر اینستاگرام است و به همین دلیل بستر مناسبی برای تبلیغات و افزایش مشتریان و افزایش درآمد برای کسب و کارها می ­باشد.

از چه روش های می شود در اینستاگرام بازاریابی کرد؟

وقتی به روش‌های مختلفی که در آن از اینستاگرام برای بازاریابی استفاده می‌شود نگاه کنید، می‌توانید این فعالیت را به دو دسته اصلی تقسیم کنید:

روش‌هایی که نیاز به پرداخت کردن هزینه داردروش‌هایی که به پرداخت هزینه نیاز ندارد
تبلیغاتتولید محتوای ارگانیک
اینفلوئنسر­هااستوری­ و ریلز های با محتوا

البته نکته خیلی خیلی مهم پیوستگی، نظم وتداوم درانجام این کار است.

تبلیغات در اینستاگرام

یکی از بهترین راه‌های معرفی یک برند یا کسب و کار به افراد و مشتریان بالقوه تبلیغات در اینستاگرام است. اما تبلیغاتی با اهمیت است که در درجه اول هدفمند و با برنامه ریزی باشد و دوم اینکه در راستای هدف، خلاقیت و ذوق همراه باشد و سوم اینکه نظم و پیوستکی سرلوحه کارتان باشد.

تبلیغات در اینستاگرام

پیج رسمی برای کسب و کار خودتان ایجاد کنید

مرحله اول برای کار با اینستاگرام، ساخت حساب تجاری Business Account است.
اگر به تازگی کسب و کار خود را ایجاد کرده‌اید آن را جدا از پیج شخصی‌تان در نظر بگیرید و یک حساب کاربری از نوع کسب و کار در اینستاگرام ایجاد کنید.

پیج رسمی برای کسب و کار خودتان ایجاد کنید

نام کاربری و عکس مناسب پروفایل

سعی کنید در طول دوره کسب و کار خودتان از عکس ثابتی استفاده کنید این کار دو تا فایده دارد، یکی مشتریان شما به راحتی شما را پیدا می کنند و دوم اینکه در ذهن آن ها برند، محصول یا عکس شما ذخیره می شود و ناخوداگاه به سراغ صفحه شما می آیند و این نکته می تواند در خرید از شما و افزایش درآمدتون اثر داشته باشد.

لینک سایت را در اینستاگرام قرار دهید

لینک سایت‌ها را در قسمت بیو که در صفحه‌ی اصلی پیج و دقیقا زیر اسم و توضیحات است وارد کنید. با این کار اگر مشتریان قصد خرید داشتند به راحتی وارد سایت شما می شوند و خریدشان را تکمیل می کنند.

مخاطبان خود را مشخص کنید

بازار هدف خود را شناسایی کنید، این افراد در چه رده سنی قرار دارند؟ جامعه هدف شما زنان اند یا مردان یا کودکان؟ مربوط به چه قشر از جامعه اند. با توجه به آن، محتوایی در اینستاگرام خود تولید کنید که مخاطب شما آن را بپسندد. با هدف و در مسیر درست حرکت کنید تا بتوانید به کسب سود برسید.

استفاده درست ازBIO

شما باید در ۱۵۰ کاراکتر یک تصور عالی از برند خود به مخاطبتان بدهید و همچنین شخصیت برند خود را منتقل کنید. ایجاد یک بیو خوب، تاثیر بسیار زیادی بر روی مخاطب شما می‌گذارد و باعث می‌شود که دنبال‌کنندگان شما افزایش یابد.

استفاده درست ازBIO

پست ها و تصاویر جذاب و البته مناسب درست کنید

تاثیر عکس از کلمات بیشتر است و مغز انسان‌ها تمایل دارد تا از طریق تصاویر اطلاعات کسب کند. 90% اطلاعاتی که به مغز انسان وارد می‌شوند، اطالاعات بصری هستند بنابراین سعی کنید با توجه به علاقه مخاطبین خودتان پست های زیبا درست کنید.
در عکاسی از محصولات دقت کنید از سوژه های زیبا و با رعایت نکات عکاسی استفاده کنید.
به دنبال‌کننده‌های خود تصویری از پست‌های پشت صحنه محل کار، نمای فروشگاه و یا روند تولید محصولاتان را نشان دهید برای خیلی از مخاطبان این موضوع جذابیت دارد.
همچنین می‌توانید محتوای تصویری جذاب به همراه متن و نقل‌قول‌های جذاب ایجاد کنید.
اگر قصد آموزش به مخاطبان خود دارید می‌توانید محتواهای آموزشی تولید کنید و در اینستاگرام خود قرار دهید.
یا می‌توانید به انتشار فیلم‌های یک دقیقه‌ای و در قالب پست و یا فیلم‌های طولانی (IGTV) بپردازید.

پست ها و تصاویر جذاب و البته مناسب درست کنید

رقبایتان را بررسی کنید

تحلیل دقیقی از وضعیت رقابایتان در اینستاگرام داشته باشید. با بررسی صفحات آن‌ها مشخص می شود که چه نوع محتوایی طرفدار بیشتری دارد و با در نظر گرفتن نقاط قوت و ضعف آن‌ها، صفحه بهتری را بسازید.
به نرخ تعامل در این صفحات (تعداد لایک، کامنت)، هشتگ‌ها، کپشن‌ها، تعداد پست‌هایی که در هفته منتشر می‌ کنند دقت کنید حتما تحلیل بهتری می توانید انجام دهید.

رقبایتان رابررسی کنید-

یک تاریخ برای تعویض محتوی قرار دهید

افراد مشهور متوسط در هر هفته ۶ تصویر جدید را روی صفحه خود منتشر می‌کنند. به عبارت دیگر، در سال حدود ۳12 پست مختلف را منتشر می‌کنند!
اینجاست که باید با ساختن یک تقویم محتوایی مناسب، هم در وقت خود صرفه‌جویی کنید و هم حضور خود را در اینستاگرام به درستی مدیریت کنید. در تقویم خود هم نوع محتوایی، کپشن، هشتگ‌ ها که قرار است کار کنید را مشخص کنید و همچنین و زمان انتشار پست را نیز بنویسید.
تنها با برنامه‌ریزی و تدوام است که در اینستاگرام به موفقیت می‌رسید. احتمالا اگر تقویم محتوایی نداشته باشید، خیلی از اصول نادیده گرفته می شود و نتیجه مطلوب به دست نمی آید.

صبور باشید

باد آورده را باد می برد؟؟؟؟؟؟!!!!!!
استفاده از فالور های فک یا رفتارهای نامتعارف ممکنه کمک کند یک شبه بالا بروید ولی مطمئن باشید سریع هم پایین می افتید!!!
رشد در اینستاگرام نیازمند صرف وقت و انرژی است و البته با پیوستگی و مستمر، پس نا امید نشوید. به هیچ عنوان روش‌های غیرمعقول و آسان را برای رسیدن به موفقیت سریع در این فضا انتخاب نکنید.
کاری که لازم است انجام دهید، این است که تمام شرایط لازم برای دیده شدن هرچه بیشتر محتوای خود را آماده کنید و صبور باشید تا به مرور زمان فالورهای واقعی و وفادار به سمت شما جذب شوند.

ارائه تخفیف

یک راه جذاب برای مشتریان، دادن تخفیف‌ها و ارائه پیشنهادات ویژه به آن ها است. به دنبال نیاز مخاطبان خود باشید و در جای درست پیشنهاد مناسب را ارائه دهید. با دادن زمان برای تخفیف ها آنها را بیشتر ترغیب می کنید که تا قبل از انقضا از این تخفیف استفاده کنند.

برگزاری مسابقه

با برگزاری مسابقه افراد را تشویق کنید وارد پیج شما بشوند و در کنار حل مسائله جایزه بگیرند و احتمال دارد دوباره به صفحه تان برگردند و از شما خرید هم داشته باشند.

برگزاری مسابقه

انجام امور خیرخواهانه

براساس مطالعات مختلف، بسیاری از مردم انتظار دارند که شرکت ها در کارهای خیریه نیز مشارکت کنند. انجام چنین کارهایی در حوزه مسئولیت اجتماعی، به شرکت ها کمک می‌کند تا ارتباط عمیق‌تری با مخاطبان خود داشته باشند و احتمالا مخاطبانشان با دیدن این حس مسئولیت در قبال جامعه و حس انسان دوستانه، نسبت به آن‌ها حس وفاداری بیشتری پیدا کنند.

اجرای برنامه زنده

لایو یا همان پخش زنده حس صمیمت بیشتری با مخاطب برقرارمی کند و امکان بسیار خوبی است که فرصت برقراری ارتباطی عمیق‌تر و نزدیک‌تر را با مخاطبانتان فراهم کند. می‌توانید از این فرصت برای معرفی محصول، برند و یا گفت و گوی صمیمانه با مخاطبان خود استفاده نمایید و در نهایت مخاطبان بیشتری به استفاده از محصولات و خدمات شما ترغیب شوند.

اجرای برنامه زنده با بهترین افراد برند خودتان

با اجرای این برنامه ها با افراد معروف، به علت مشهور و محبوب بودن، صفحه شما بیشتر دیده شده و به همه بیشتر معرفی می شود.

استفاده از اینستاگرام و فعالیت در آن کاملا رایگان است و در اختیار میلیون‌ ها کاربر فعال است و بازاری که می‌ توانیم به راحتی مشتریانی از سراسر کشور داشته باشیم و دیده بشویم و رشد کنیم و بیش از 40 میلیون کاربر ایرانی اینستاگرام هر روز دست کم نیم ساعت از زمان خود را در آن می‌ گذرانند و با این تفاسیر چی بهتر از داشتن درآمد از شبکه‌ ای که روزانه مورد بازدید میلیون‌ ها مشتری است.