آمارهای مهم اینستاگرام که برای بازاریابان در سال 2022 مهم است

اینستاگرام در سال 2021 رشد بسیار زیادی را تجربه کرد. این آمار اینستاگرام نشان می دهد که این شبکه چقدر برای تجارت شما ارزشمند است.

در طول دهه گذشته، اینستاگرام تکامل یافته است، و همچنین پایگاه کاربری، ویژگی‌های تجاری، الگوریتم‌ها و قابلیت‌های تکنولوژیکی آن نیز تکامل یافته است. بنابراین همانطور که استراتژی بازاریابی اینستاگرام خود را برای سال 2022 برنامه ریزی می کنید، مهم است که آخرین حقایق را در مورد همه چیزهای اینستا بدانید. برای اطمینان از اینکه با اطلاعات درست کار می کنید، ما تمام مهم ترین آمار اینستاگرام را که باید امسال از آنها آگاه باشید جمع آوری کرده ایم.

آمار کلی اینستاگرام

اینستاگرام در سال 2022 تولد 12 سالگی خود را جشن می گیرد

اینستاگرام در این مرحله عملاً یک نوجوان است ؛ بنابراین اگر تیم بازاریابی شما هنوز این پلتفرم را به عنوان یک پلتفرم در نظر می گیرد، ما برای شما خبری داریم: اینستاگرام دنیایی فراتر از یک پلتفرم است

البته، این پلتفرم از زمانی که برای اولین بار در اکتبر 2010 با یک عکس فیلتر شده از سگ موسس راه اندازی شد، به طور قابل توجهی تکامل یافته است و به همین منوال ادامه خواهد داد. مطمئن شوید که از آخرین روندها و ویژگی‌های اینستاگرام مطلع هستید، زیرا اینستاگرام در دهه دوم حیات خود قدم می‌زند.

اینستاگرام هفتمین وب سایت پربازدید در جهان است

به گزارش سمروش، بر اساس کل ترافیک وب سایت، اینستاگرام یکی از 10 وب سایت پربازدید جهان در سراسر جهان است، با 2.9 میلیارد کل بازدید در ماه. این تعداد زیادی کره چشم است.

نکته مهم، در حالی که اکثر کاربران از طریق تلفن همراه وارد می‌شوند، این آمار یادآوری خوبی است که افراد ممکن است پست‌های شما را روی دسکتاپ یا لپ‌تاپ خود نیز مشاهده کنند: مطمئن شوید که این تصاویر در هر مقیاسی خوب به نظر می‌رسند.

اینستاگرام نهمین عبارت جستجو شده در گوگل است

فیس‌بوک، یوتیوب و «آب‌وهوا» همگی اینستاگرام را شکست دادند، اما با توجه به اینکه اینستا عمدتاً از طریق این برنامه قابل دسترسی است، این نشان و گواهی دهنده آن است که مخاطبان شما ممکن است محتوای شما را از طریق یک مرورگر مشاهده کنند – چه از طریق موبایل یا از طریق مرورگر. کامپیوتر.

اینستاگرام چهارمین پلتفرم اجتماعی پر استفاده است

تنها فیس‌بوک، یوتیوب و واتس‌اپ از نظر تعداد کاربران فعال روزانه جهانی از اینستاگرام پیشی گرفتند، اما بازدید اینستاگرام به میزان چشمگیر 1.3 میلیون رسید.

در این مرحله اینستاگرام ، تیک‌تاک، توییتر، پینترست و اسنپ‌چت را شکست می‌دهد، بنابراین اگر به دنبال بیشترین درآمد از نظر دسترسی مخاطبان هستید، اینستاگرام ممکن است گزینه قوی‌تری باشد.

فقط 0.1 درصد از کاربران اینستاگرام فقط از اینستاگرام استفاده می کنند

احتمال اینکه یک کاربر اینستاگرام در پلتفرم اجتماعی دیگری نیز حساب کاربری داشته باشد 99.99 درصد است. به عنوان مثال، 83 درصد از کاربران اینستاگرام از فیس بوک نیز استفاده می کنند، در حالی که 55 درصد نیز در توییتر هستند.

این برای بازاریابان چه معنایی دارد؟ احتمالاً در پلتفرم‌های مختلف با افراد مشابهی ارتباط برقرار می‌کنید، بنابراین سعی کنید خود را تکرار نکنید تا مطمئن شوید محتوای شما منحصربه‌فرد و جذاب است.

اینستاگرام دومین اپلیکیشن پر دانلود در جهان است

فقط TikTok در پاییز 2021 توانست اینستاگرام را در دانلودها شکست دهد – با توجه به اینکه این برنامه برای 12 سال وجود دارد، این آمار بسیار چشمگیر است

احتمالاً قبلاً تصور می‌کردید که بیشتر مخاطبان Insta شما محتوای شما را از طریق تلفن خود تجربه می‌کنند، بنابراین لطفاً از این آماری که دقیقاً این را ثابت می‌کند لذت ببرید.

آمار کاربران اینستاگرام
1.22 میلیارد نفر در هر ماه از اینستاگرام استفاده می کنند

اینستاگرام بسیار بسیار محبوب است. با این حال، این تعداد هنوز نصف تعداد افرادی است که برای فیس بوک و یوتیوب هر کدام در هر ماه وارد سیستم می شوند.

افراد 18 تا 34 ساله بیشترین سهم از مخاطبان اینستاگرام را تشکیل می دهند

بیشترین رنج سنی فعال در اینستاگرام

این دموگرافیک کلیدی حدود 60 درصد از مخاطبان اینستاگرام را تشکیل می دهد.

اینستاگرام پلتفرم اجتماعی مورد علاقه ژنرال Z است

کاربران جهانی اینترنت 16 تا 24 ساله اینستاگرام را به سایر پلتفرم های اجتماعی ترجیح می دهند – بله، حتی بالاتر از TikTok قرار می گیرد. اگر این یک گروه سنی است که به دنبال رسیدن به آن هستید، ظاهراً اینستا مکان مناسبی است.

مردان Gen X سریعترین رشد مخاطبان اینستاگرام را دارند

در سال گذشته تعداد مردان 55 تا 64 ساله که از اینستاگرام استفاده می کنند 63.6 درصد رشد داشته است. بنابراین اینستاگرام مکانی است که بچه‌ها در آن در حال معاشرت هستند، اما این واقعیت را نادیده نگیرید که می‌توانید نسل‌های دیگری را نیز در اینجا پیدا کنید.

مخاطبان اینستاگرام تقریباً به طور مساوی بین زن و مرد تقسیم می شوند

بر اساس آنچه که ابزارهای گزارش فیس بوک می توانند به ما بگویند، مخاطبان اینستاگرام خود را 50.8٪ زن و 49.2٪ مرد معرفی می کنند.

هند بیشترین کاربر اینستاگرام را در جهان دارد

این یک یادآوری عالی است که اینستاگرام با 201 میلیون کاربر وارد شده از هند (به دنبال آن ایالات متحده با 157 میلیون) به مخاطبان جهانی دسترسی دارد. در جایگاه سوم، برزیلی ها با 114 میلیون کاربر و پس از آن اندونزی و روسیه قرار دارند.

این اطلاعات مهمی است وقتی به این فکر می کنید که چگونه مخاطب هدف خود را در اینستاگرام تعریف کنید و چه نوع محتوایی ایجاد کنید.

هند همچنین سریعترین بازار در حال رشد اینستاگرام است

هند با افزایش 16 درصدی مخاطبان خود نسبت به سه ماهه، سریعترین منطقه در حال رشد اینستاگرام در حال حاضر است. اگر این بازاری است که برند شما به دنبال آن است: تبریک! اکنون می دانید که آنها را کجا پیدا کنید.

5 درصد از کودکان زیر 11 سال ایالات متحده از اینستاگرام استفاده می کنند

این برخلاف دستورالعمل‌های کاربری اینستاگرام است که کاربران را ملزم می‌کند قبل از ایجاد حساب کاربری، 13 سال سن داشته باشند. در بین کودکان 9 تا 11 ساله، 11 درصد از اینستاگرام استفاده می کنند.

14 درصد از بزرگسالان ایالات متحده هرگز نام اینستاگرام را نشنیده اند

به خاطر داشته باشید که اگرچه اینستاگرام در ایالات متحده دسترسی زیادی دارد، اما به استفاده همه نمی رسد. به همین دلیل است که درک مخاطبان شما بسیار مهم است.

اینستاگرام در سال 2020 شاهد رشد 17 درصدی کاربران در اروپای غربی بود

eMarketer پیش بینی می کند که این منطقه سال 2020 را با 132.8 میلیون کاربر به پایان برساند. این افزایش 19.3 میلیون کاربر از سال 2018 است.

قبل از همه‌گیری، eMarketer تنها 5.2 درصد رشد را برای منطقه پیش‌بینی کرده بود. آنها برآورد خود را دو بار در سال جاری اصلاح کردند.

کشوری که بیشترین درصد دسترسی اینستاگرام را دارد برونئی است

برونئی ممکن است بیشترین کاربر اینستاگرام را نداشته باشد، اما کشوری است که اینستاگرام بالاترین درصد جمعیت را در این برنامه دارد: به طور دقیق، 92٪.

رده بندی پنج کشور برتر با بالاترین درصد به شرح زیر است:

گوام: 79%

جزایر کیمن: 78٪

قزاقستان: 76%

ایسلند: 75%

اگر در حال بازاریابی برای افراد در این کشورها هستید، اینستاگرام می‌تواند یک پلتفرم به خصوص برای محتوای ارگانیک و پست‌های پولی اینستاگرام برای شما در این کشور ها باشد.

آمار استفاده از اینستاگرام

59 درصد از بزرگسالان ایالات متحده روزانه از اینستاگرام استفاده می کنند

و 38 درصد از این بازدیدکنندگان روزانه چندین بار در روز وارد سیستم می شوند.

بهتر است به آن‌ها محتوایی بدهید که وقتی آنجا هستند نگاه کنند: مطمئن شوید که محتوای تازه‌ای دارید که به طور مداوم بازدید آن بالا می‌رود. حتی اگر نمی‌توانید هر روز وارد سیستم شوید.

اینستاگرام منبع محبوبی برای دریافت اخبار نیست

تنها از هر 10 بزرگسال آمریکایی یک نفر می گویند که به دنبال اخبار در اینستاگرام هستند – و 42 درصد می گویند که به طور مستقیم به آن به عنوان یک منبع اطلاعاتی اعتماد ندارند. بنابراین اگر در کسب و کار انتشار اطلاعات مهم هستید، اینستاگرام ممکن است بهترین مکان برای انتقال پیام جدی شما نباشد.

کاربران بزرگسال اینستاگرام نزدیک به 30 دقیقه در روز در برنامه هستند

با این حال، آنها نه تنها فید خبری خود را کاوش می کنند: آنها در استوری های اینستاگرام گردش می کنند، جریان های زنده را بررسی می کنند و Reels را تماشا می کنند.

برندهای باهوش در تمام ویژگی‌های مختلف گفته شده باید چیزی راضی‌کننده ارائه کنند تا دنبال‌کنندگان در هر کجا که آن 30 دقیقه را صرف کنند، سرگرم شوند.

از هر 10 کاربر 9 نفر به صورت هفتگی ویدیوهای اینستاگرام را تماشا می کنند

سعی کنید مطالب شما به قدری جذاب باشد که افرادی که بعد زمان طولانی وارد اینستاگرام نیز می شوند مطالب شما برایشان جذاب باشد و آن را مشاهده کنند

پرداختن به چالش های ترند شده و یا مساِل داغ روز و مطالب سرگرم کننده می تواند بیشترین بازدید را در اینستاگرام برای شما به ارمغان بیاورد

آمار استوری اینستاگرام

روزانه 500 میلیون اکانت از استوری اینستاگرام استفاده می کنند

اینستاگرام از سال 2019 آمار به‌روزرسانی‌شده‌ای را به اشتراک نمی‌گذارد، اما احتمالاً فقط بالاتر رفته است. چیزی که به عنوان یک الگوی الهام گرفته از اسنپ چت شروع به کار کرد ، امروزه به یکی از اصلی‌ترین پلتفرم‌ها تبدیل شده است و فرصت‌های زیادی برای خلاقیت برندها فراهم کرده است .

58 درصد از کاربران می گویند که بعد از دیدن یک نام تجاری در استوری، بیشتر به آن علاقه مند هستند

داستان ها قدرت چسبندگی دارند! و 50 درصد دیگر از کاربران اینستاگرام می گویند که جلوتر رفته اند و در واقع از یک وب سایت بازدید کرده اند تا محصول یا خدماتی را پس از دیدن آن در استوری خریداری کنند.

Brand Stories دارای نرخ تکمیل 86٪ است

این فقط یک افزایش کوچک از 85٪ در سال 2019 است. حساب سرگرمی Stories بیشترین افزایش را در میزان تکمیل، از 81٪ به 88٪ داشته است. حساب ورزشی Stories با 90% بالاترین میزان تکمیل را دارد.

فعال ترین برندها 17 استوری در ماه ارسال می کنند

فرکانس استوری به طور کلی امسال افزایش یافته است، بنابراین اگر می‌خواهید با بهترین اجراکننده‌ها همراه باشید (و مطمئن شوید که محتوای شما در انبوه استوری ها گم نمی‌شود)، عاقلانه است که یک استوری را تقریباً یک روز در میان پست کنید.

استوری های اینستاگرام یک چهارم درآمد تبلیغاتی پلتفرم را تولید می کند

با وجود این واقعیت که ممکن است به پست‌ها نرسد، در سال 2022، پیش‌بینی می‌شود که تبلیغات Stories تقریبا 16 میلیارد دلار درآمد خالص تبلیغات جهانی به همراه داشته باشد.

تبلیغات استوری اینستاگرام

Love هشتک، محبوب ترین هشتگ است

شاید این سرنخی باشد که افراد در اینستاگرام می‌خواهند همه چیز را مثبت و دوستانه نگه دارند؟

آمار کسب و کار اینستاگرام

90 درصد از کاربران اینستاگرام حداقل یک تجارت را دنبال می کنند

از درگیر کردن برند خود در شبکه های اجتماعی خجالت نکشید: همه این کار را انجام می دهند! همانطور که اینستاگرام خود می گوید، این مکانی است برای “رشد جامعه شما و تعمیق ارتباط شما با مشتریان فعلی و آینده”. اینستا به طور مرتب ابزارهای کسب و کار جدیدی را معرفی می کند – مانند عملکرد خرید و اینستاگرام لایو – برای کمک به حمایت از مشاغل نیز.

میانگین اکانت تجاری اینستاگرام هر ماه 1.69 درصد فالوورهای خود را افزایش می دهد

در حالی که هر حساب تجاری و برند متفاوت است، دانستن معیار کلی برای رشد مفید است، به خصوص اگر این

میانگین اکانت تجاری در اینستاگرام

حساب های تجاری به طور متوسط ​​1.6 بار در روز پست می کنند

برای تفکیک بیشتر این موضوع: برای میانگین حساب تجاری اینستاگرام، 62.7 درصد از تمام پست های فید اصلی عکس هستند، در حالی که 16.3 درصد ویدیو و 21 درصد پست اسلایدی عکس هستند.

باز هم، هر برندی متفاوت است، اما دیدن اینکه رقبا (به طور متوسط!) همه انواع مدل محتوایی را استفاده  می کنند، مفید است.

از هر 2 نفر 1 نفر از اینستاگرام برای کشف برندهای جدید استفاده کرده است

اینستاگرام یک ابزار کشف باورنکردنی است: 50٪ از مردم از آن برای کشف برند ها، محصولات یا خدمات جدید استفاده می کنند. و از هر 3 نفر 2 نفر می گویند که این شبکه به تقویت تعاملات معنی دار با برندها کمک می کند.

جدیدترین مشتری شما ممکن است در یک گوشه در کمین باشد … و آماده آن هستند که عاشق شما شوند و از شما خرید کنند!

57 درصد از مردم دوست دارند نظرسنجی ها و آزمون های برندها را در اینستاگرام ببینند

در مقایسه با دیگر پلتفرم‌ها، مخاطبان ترجیح می‌دهند آزمون‌ها و نظرسنجی‌های برندها را در اینستاگرام ببینند (و اجرای آنها با استفاده از استوری‌ها آسان است!)، بنابراین ادامه دهید و صحبت کنید: از مشتریان خود بپرسید که آنها چه می‌خواهند!

این باعث می شود آنها احساس کنند دیده می شوند و به شما کمک می کند در مورد تصمیمات تجاری خود اطمینان داشته باشید. برد – برد.

نظر سنجی ها در اینستاگرام

میانگین تعامل در پست های حساب تجاری اینستاگرام 0.83٪ است.ای

این در پست‌های اسلایدی کمی بالاتر و در ویدیو کمی پایین‌تر است، اما اگر از معیار ۰.۸۳ درصدی عبور می‌کنید، به خودتان تبریک بگویید.

جالب است که با افزایش فالوورهای برندها، نرخ تعامل معمولا کاهش می یابد. گزارش روندهای دیجیتال ما نشان داد که حساب های تجاری با کمتر از 10 هزار دنبال کننده نسبت به مارک هایی با 100 هزار دنبال کننده از تعامل بالاتری برخوردار هستند. به عبارت دیگر: گاهی اوقات کمتر، بیشتر است.

44 درصد از مردم از اینستاگرام برای خرید هفتگی استفاده می کنند

در حال حاضر دنیای تجارت الکترونیک دنیا را تحت تاثیر قرار داده است. طبق یک نظرسنجی اینستاگرام برای کسب و کار، 44 درصد از مردم به صورت هفتگی از اینستاگرام برای خرید استفاده می کنند.

تبلیغات اینستاگرام در سال گذشته از فیس بوک پیشی گرفته است

شایان ذکر است که دسترسی تبلیغاتی اینستاگرام در حال حاضر از فیس‌بوک گذشته است. میزان تبلیغات جهانی فیس بوک امسال تنها 6.5 درصد افزایش یافته است، در حالی که اینستاگرام 20.5 درصد رشد داشته است.

رشد سریع اینستاگرام همچنان ادامه دارد و آمار و ارقام آن نشان می دهد که اینستاگرام یک شبکه اجتماعی بسیار ارزشمند برای فعالیت و کسب و کار افراد است و اینستاگرام به سرعت به یک پلتفرم اجتماعی پیشرفته تبدیل شده است و ویژگی های منحصربه فردی دارد که با سرعتی غیرقابل پیش بینی در حال تغییر و پیشرفت هستند و بر اساس گزارش وبسایت سمراش اینستاگرام با ۴.۲۵ میلیارد بازدید ماهانه یکی از ده وب سایت پربازدید در سراسر جهان است.