راه اندازی کسب و کار در اینستاگرام راحت تر از همیشه  شده است. اما ایده های زیادی برای کسب و کار اینستاگرام وجود دارد که انتخاب بهترین آن برای شما همیشه آسان نیست.

دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است بخواهید از اینستاگرام برای تجارت استفاده کنید. ممکن است بخواهید

برای گسترش کسب و کار موجود، یک منبع درآمد اضافی اضافه کنید،

 ویا یک حرفه جدید را شروع کنید.

مهم نیست که چه اهدافی دارید، اینستاگرام ابزاری قدرتمند برای کمک به شما در دستیابی به آنهاست. حدود 60 درصد از کاربران اینستاگرام در جمعیت 18 تا 34 سال هستند. و بر خلاف برخی از پلتفرم ها، آنها تقریباً به طور مساوی بین مردان و زنان تقسیم می شوند.

این مقاله 26 ایده کسب و کار اینستاگرام را به شما نشان می دهد تا با توجه به خلاقیت خود حوزه مربوط به پیج خودتان را انخاب کنید.

26 ایده کسب و کار اینستاگرام

26 ایده کسب و کار اینستاگرام
 • عکاس
 • هنرمند تجسمی
 • طراح گرافیک
 • آرایشگر
 • هنرمند خال کوبی
 • طراح وب
 • طراح داخلی
 • برنامه ریز رویداد
 • مروج رویداد
 • بازاریاب رسانه های اجتماعی
 • مربی شخصی
 • نانوا
 • خدمات تخصصی تعمیر
 • فروشنده لایو اینستاگرام
 • بازاریاب لینک وابسته
 • اینفلوئنسر
 • اینفلوئنسر سبک زندگی
 • اینفلوئنسر مواد غذایی
 • اینفلوئنسر آشپز
 • اینفلوئنسر سفر
 • اینفلوئنسر خبره
 • اینفلوئنسر حیوانات
 • بررسی کننده محصول
 • شاعر اینستاگرام
 • رقصنده reels
 • سفیر نام تجاری

کسب و کار اینستاگرام چیست؟

قبل از بررسی ایده های خاص کسب و کار اینستاگرام، اجازه دهید نگاهی کلی به نحوه عملکرد کسب و کارهای اینستاگرام بیندازیم.

اگر می‌خواهید یک ایده کسب‌وکار اینستاگرام داشته باشید، یکی از اولین سؤالاتی که باید از خود بپرسید این است که “چگونه از این ایده درآمد کسب کنم؟”

روش سنتی استفاده از اینستاگرام؛ برای تبلیغ محصول یا خدماتی است که می فروشید. همیشه می توانید این کار را با پیوند دادن به ویترین فروشگاه آنلاین خود در پست های خود انجام دهید.

گاهی اوقات از پست های اینستاگرام برای فروش یک محصول استفاده می کنید.

 گاهی اوقات پست های اینستاگرام شما محصول هستند.

 این دسته دوم شامل هر کسب و کاری است که از محتوای حمایت شده یا پیوندهای وابسته کسب درآمد می کند.

ایده های تجاری اینستاگرام؛ مستقیماً از طرفداران خود درآمد کسب نمی کنند. آن‌ها با گرفتن تبلیغ از افرادی که می‌خواهند به فالور برسند، درآمد کسب می‌کنند.

عکاس

اینستاگرام طی سال‌ها ویژگی‌های جدید بیشتری را اضافه کرده است. اما در اصل، هنوز هم یک برنامه اشتراک گذاری عکس است. پس چه جایی بهتر از اینستاگرام است تا مهارت های عکاسی خود را نشان دهید؟

به یاد داشته باشید، شما فقط عکس های خود را نمی فروشید. شما همچنین میتوانید مهارت عکاسی را به مخاطبین خودتان اموزش دهید.همچنین از نشان دادن کار خود در یک زمینه جذاب تردید نکنید.

هنرمند تجسمی

عکاسی دیجیتال ممکن است ساده ترین رسانه هنری برای فعالیت در اینستاگرام باشد. اما همه انواع هنرها می توانند از رابط بصری پلتفرم برای ارتباط با مخاطبین بهره ببرند.

طراح گرافیک

طراحان گرافیک مانند سایر مشاغلی هستند که محصولات بصری تولید می کنند. آنها در موقعیت خوبی قرار دارند تا از تمرکز اینستاگرام بر روی تصاویر استفاده کنند. آنها این مزیت را دارند که برندهایی که برای آنها طراحی می کنند نیز به همان اندازه مشتاق توجه هستند.

هنگامی که طرح های خود را در اینستاگرام قرار می دهید، این یک برد-برد است که شما و مشتری شما را تبلیغ می کند. فقط مطمئن شوید که از برند برای ارسال آن مجوز دارید.

آرایشگر

شاید بدن انسان بوم نقاشی شما باشد. اینستاگرام مکانی عالی برای تبلیغ کسب و کار شما نیز هست. مؤلفه بصری قوی کار شما به عنوان یک آرایشگر منبع طبیعی محتوایی را برای ایجاد حضور در اینستاگرام به شما می دهد.

قبل از انتشار تصاویر مشتریان خود در شبکه های اجتماعی، حتما از آنها رضایت بگیرید. بسیاری از الگوبرداری از کار شما خوشحال خواهند شد. ولی اول چک کن این کمک می کند تا از هر گونه مسائل اخلاقی در عدم رضایت در رابطه با مشتری، جلوگیری شود.

یا می توانید به سادگی طرح هایی را که روی صورت خود انجام داده اید پست کنید.

هنرمند خال کوبی

در زمان های قدیم، اگر می خواستید خالکوبی کنید، باید به سالن خالکوبی می رفتید و یک کتاب فیزیکی را نگاه می کردید تا ببینید آیا این تتو مناسب شماست یا خیر.

اما پلتفرم‌هایی مانند اینستاگرام راه افرادی را که می‌خواهند خالکوبی کنند را راحت کرده است، پیدا کردن هنرمندی که بتواند ایده‌شان را به واقعیت تبدیل کند. اکنون می توانید کارهای یک هنرمند خالکوبی را از گوشی خود مرور کنید.

طراح وب

برای اکثر مردم، وب سایت ها اساسا تجربیات بصری هستند. از حضور اینستاگرام خود برای به اشتراک گذاشتن زیباترین طرح های خود استفاده کنید.

از سایر ویژگی های اینستاگرام برای نشان دادن تعاملی بودن طرح های خود استفاده کنید. یک پست اسلایدی به کاربر اجازه می دهد تا از قسمت های مختلف جذاب یک وب سایت عکس بفرستد. همچنین می توانید از ویدئوها برای نمایش تعاملات متحرک بیشتر استفاده کنید.

طراح داخلی

طراح داخلی

مردم عاشق تصاویری از فضای داخلی با چیدمان زیبا هستند. این باعث می شود اینستاگرام برای تجارت طراحی داخلی شما مناسب باشد.

چه ظاهر مینیمالیستی باشد یا حداکثری کلاسیک، هیچ کس نمی تواند در برابر نگاه کردن به خانه دیگران مقاومت کند.

برنامه ریز رویداد

حتی کسب‌وکارهایی که بیشتر به دنبال ارائه خدمات هستند تا تولید یک محصول به راحتی می‌توانند در اینستاگرام رشد کنند. تصاویر رویدادهایی را که برنامه ریزی می کنید در home خود قرار دهید تا به مردم بفهمانید که رویدادهای شما چقدر سرگرم کننده هستند.

مروج رویداد

اگر یک مروج رویداد هستید، احتمالاً قبلاً از رسانه های اجتماعی برای تبلیغ رویدادهای مشتریان خود استفاده می کردید. چرا از اینستاگرام برای معرفی خود به مشتریان جدید استفاده نکنید؟

این روزها به دلیل شیوع ویروس کرونا ؛ جمع کردن انبوه مردم در فضاهای بسته هنوز در بسیاری از مکان‌ها خطرناک است. اما مردم بیشتر از همیشه تشنه تماس اجتماعی هستند. تصاویر رویدادهایی که تبلیغ کرده‌اید و مردم می‌توانند بدون به خطر انداختن سلامت عمومی به تفریح ​​بپردازند، راهی عالی برای جلب توجه مثبت است.

بازاریاب رسانه های اجتماعی

اگر کسب و کار شما شامل ارائه بازاریابی رسانه های اجتماعی برای برندهای دیگر است، چه راهی بهتر از بازاریابی خود در رسانه های اجتماعی برای اثبات توانایی های خود؟

اما لازم نیست منتظر باشید تا مشتریان به سراغ شما بیایند. همچنین می توانید از اینستاگرام برای ارتباط با برندهایی که می خواهید با آنها کار کنید استفاده کنید.

مربی شخصی

برای یک منبع درآمد بیش تر، سعی کنید کسب و کار خود را به عنوان یک مربی شخصی به اینستاگرام ببرید.

انواع محتوایی وجود دارد که می توانید برای تبلیغ برند خود ایجاد کنید. نمایش های ورزشی، محتوای انگیزشی، یا توصیه های رژیم غذایی همه احتمالات هستند. حتی می توانید از اینستاگرام لایو برای پخش همزمان تمرینات خود استفاده کنید.

نانوا

همه ما زمانی که در روزهای اولیه شیوع بیماری همه گیر در خانه گیر کرده بودیم، استعداد خود را در نانوایی امتحان کردیم. اما اکنون حوصله این کار از بین رفته است و ما حاضریم برای تهیه نان ویا شیرینی های خانگی خود به دیگری پول بدهیم. آن شخص می تواند شما باشید!

از نان خرد شده گرفته تا ماکارون های ظریف، ویژگی های بصری محصولات پخته شده، آنها را برای محتوای اینستاگرام ایده آل می کند.

خدمات تخصصی تعمیر

شاید شما یک ساعت ساز، یک خیاط یا متخصص در تعمیر تلویزیون/VCR هستید. اگر یک محصول تخصصی بسازید یا تعمیر کنید، اینستاگرام می تواند شما را به افرادی که به خدمات شما نیاز دارند متصل کند.

اینستاگرام به شما کمک می کند تا مخاطبانی از افراد مختلف را پیدا کنید که همیشه به طور فعال به دنبال خدمات شما نیستند. به این ترتیب زمانی که کف کفش‌هایشان نازک می‌شود و به کسی نیاز دارند آنها به سراغ شما می آیند، زیرا از قبل با آن‌ها رابطه برقرار می‌کنید.

فروشنده لایو اینستاگرام

اینستاگرام خیلی وقت است که قابلیت لایو را معرفی کرد تا به کاربران اجازه دهد ویدیوهای پخش زنده را به اشتراک بگذارند. افراددر لایو خرید زنده را ایجاد کردند. این پلتفرم به کاربران اجازه می دهد محصولات را مستقیماً از پخش زنده تبلیغ و به فروش برسانند.

تقریباً هیچ محدودیتی برای انواع محتوایی که می توانید با در نظر گرفتن خرید زنده ایجاد کنید وجود ندارد. می‌توانید نمایش‌های محصولی به سبک شبکه خرید خانگی بسازید یا مانند آگهی‌های تبلیغاتی قدیمی مهارت‌های خود را تقویت کنید.

بازاریاب لینک وابسته

بازاریاب لینک وابسته

لینک های وابسته، لینک های قابل ردیابی در پست های اینستاگرام شما هستند که به فروشگاه های برندهای دیگر منتهی می شوند. وقتی شخصی از لینک شما برای خرید چیزی استفاده می کند، کمیسیون دریافت می کنید.

این یک ایده تجاری بسیار مؤثر در میان دنبال کنندگان اینستاگرام‌ در حوزه مد است، که از طریق فالوورهایی که از لباس‌هایشان خرید می‌کنند، پورسانت دریافت می‌کنند.

اینفلوئنسر

کلمه اینفلوئنسر زمینه های زیادی را در اینستاگرام پوشش می دهد. همه از X تا Y در این دسته قرار می گیرند. چیزی که همه آنها به اشتراک می گذارند این است که از نفوذ شخصی که بر دنبال کنندگان خود دارند با عمل به عنوان بازاریاب برای برندهای دیگر درآمد کسب می کنند.

اگر می خواهید بر کسب و کار خود در اینستاگرام و روی مخاطبین خود تأثیر بگذارید، به این فکر کنید که برند شخصی شما چه خواهد بود. چند ایده بعدی برخی از انواع اصلی اینفلوئنسرها را پوشش خواهند داد.

تأثیرگذار سبک زندگی

اینفلوئنسرهای سبک زندگی مخاطبان خود را از طریق شخصیت کلی خود و روال زندگی خود پیدا می کنند. معمولاً این به معنای ایجاد یک زندگی شخصی برای اینستاگرام است که با فالوورهای آنها ارتباط برقرار می کند. و این ارتباط با مشارکت با برندها در اینستاگرام قابل کسب درآمد است.

برخی از اینفلوئنسرها با به تصویر کشیدن یک سبک زندگی ایده آل با مخاطبانشان ارتباط برقرار می‌کنند. سایر اینفلوئنسرها نام تجاری خود را بر اساس خام بودن، آن ها می توانند از رنج های مرتبط و درد های مشابه برای معرفی محصول یا موقعیت های واقع گرایانه ای که بنا می کنند کسب درآمد کنند.

تأثیرگذار مواد غذایی

اینفلوئنسرهای مواد غذایی مخاطبین خود را بر اساس تصاویر جذاب و تفسیر مختصر اما آموزنده ایجاد می کنند. شما با مخاطبان خود به عنوان منبعی برای بهترین مکان ها برای غذا خوردن اعتماد خواهید کرد.

مخاطبانی که حول محتوای غذایی خود ایجاد می کنید برای تبلیغ کنندگانی و رستوران هایی که به دنبال مشتریان هستند جذاب خواهد بود و می توانند از شما برای معرفی رستوران خود استفاده کنند.

اینفلوئنسر آشپز

اگر نقاط قوت شما در تهیه غذا به جای بررسی غذای دیگران است، یک تجارت اینستاگرامی برای شما وجود دارد. به‌عنوان یک سرآشپز تأثیرگذار، دستور العمل‌ها و دست پخت آشپزی را به اشتراک می‌گذارید تا مخاطبینی را جذب کنید که می‌خواهند نحوه آشپزی را یاد بگیرند – یا فقط می‌خواهند آشپزی شخص دیگری را تماشا کنند.

آشپزی از نظر بصری پویا است. و گزینه‌های اشتراک‌گذاری ویدیوی اینستاگرام به شما امکان می‌دهد نحوه دسترسی به مخاطبان خود را متنوع کنید. ویدیوهای کوتاه می توانند در Reels یا Stories منتشر شوند. با Live، اکنون می‌توانید از اینستاگرام برای پخش نمایش‌های آشپزی طولانی‌تر استفاده کنید.

شما می توانید با بازاریابی برندهای مرتبط با غذا از نفوذ خود به عنوان یک سرآشپز اینستاگرام درآمدزایی کنید. اما شما همچنین می توانید از آن به عنوان پله ای برای فروش کتاب آشپزی خود یا سایر محصولات استفاده کنید.

اینفلوئنسر سفر

اینفلوئنسرهای سفر محتوای خود را منبعی برای اینکه کجا بروند و چه کاری انجام دهند تبدیل می کنند. با به دست آوردن فالوور، می توانید نفوذ خود را به آژانس هایی که  تورهای گردشگری می فروشند، بفروشید.

شما می توانید نفوذ خود را در مکان های اقامتی و جاذبه هایی که می توانید از آنها بازدید کنید نشان دهید. همچنین می‌توانید برندهایی را نیز تبلیغ کنید که وسایل مورد نیاز مسافران مانند چمدان، کوله پشتی و کفش‌های راحت اما شیک را تولید می‌کنند.

می‌توانید روی هشتگ‌های محبوب مانند #vanlife ضربه بزنید تا محتوای خود را با افرادی که می‌خواهند آن را ببینند به اشتراک بگذارید.

اینفلوئنسر متخصص

آیا در زمینه خاصی تخصص دارید و توانایی انتقال آن به مخاطبان خود را دارید؟ شما می توانید از اینستاگرام برای ارسال محتوای آموزنده و افزایش دنبال کننده خود استفاده کنید.

شاید شما چیزهای زیادی در مورد معماری بدانید. شما مجبور نیستید فقط از خانه هایی که برای ایجاد دنبال کنندگان طراحی کرده اید، تصاویر پست کنید. مخاطبانی که گفتن نکته های آموزشی در طراحی دیزاین استفاده  میکنید میتواند برای مخاطبان شما در این زمینه ارزش بیشتری خواهند داشت.

اینفلوئنسر حیوانات

تا زمانی که پروتکل‌های انتقال تصویر وجود داشته است، تصاویر حیوانات خانگی در اینترنت نیز وجود خواهد. اما با کمک اینستاگرام، کسب درآمد از تصویر حیوان خانگی ممکن خواهد بود.

بازار جهانی مراقبت از حیوانات خانگی در سال 2020؛ 28 درصد رشد کرد. محتوای حمایت شده یا پیوندهای وابسته برای محصولاتی که حیوان خانگی شما استفاده می کند می تواند به اندازه محصولات انسانی سودآور باشد.

اینفلوئنسر حیوانات بودن فقط برای گربه ها و سگ ها هم نیست. تمرکز محتوای خود بر روی یک حیوان عجیب و غریب، مانند یک سنجاب، می تواند شما را به یک جایگاه پردرآمد تبدیل کند.

بررسی کننده محصول

حدود نیمی از کاربران اینستاگرام از این پلتفرم برای کشف برندهای جدید استفاده می کنند. می توانید به عنوان یک بررسی کننده محصول، کسب و کار شما از طریق شراکت با برندها برای بررسی محصولات آنها به منظور معرفی کاربران با محصولات مورد نظرشان، درآمد کسب می کند.

بهتر است در مورد رابطه خود با برندهایی که بررسی می کنید، آگاه باشید. ارزش شما به عنوان یک تأثیرگذار از اعتماد مخاطبان به شما ناشی می شود. اگر مخاطبان فکر کنند که شما نسبت به محصولات کسی که به شما پول می‌دهد،  اطلاعات دقیقی نمی‌دهید، برای نتیجه شما بد است.

شاعر اینستاگرام

اگر از نوشتن لذت می برید، شعر گرفتن در اینستاگرام می تواند راهی برای جذب مخاطب و بعد کسب درآمد از پلتفرم برای شما باشد. ممکن است شعر اولین چیزی نباشد که مردم هنگام فکر کردن به کسب و کارهای اینستاگرامی به آن فکر می کنند. اما به لطف پیشگامان اولیه، به یک مدل تجاری قابل دوام تبدیل شده است.

شاعر بودن در اینستاگرام بسیار شبیه به راه اندازی انواع دیگر کسب و کارها در این پلتفرم است. برندسازی شخصی قوی، تشویق مشارکت مخاطبان، و جریان مداوم محتوا، راهی برای فالوورهایی هست که می‌توانید کسب درآمد کنید.

رقصنده reels

رقصنده reels

متا Reels اینستاگرام را در سال 2020 راه اندازی کرد تا با ظهور TikTok مبارزه کند. تنها زمان نشان خواهد داد که آیا Reels مانند Stories (به رشد خود ادامه می دهد) یا مانند IGTV (رقیب YouTube که موفقیت چندانی نداشته است) ظاهر می شود.

از آنجایی که این دو پلتفرم بسیار شبیه هم هستند، محتوایی که در یکی از آنها به خوبی اجرا می شود، در دیگری نیز به خوبی انجام می شود. با بردن آخرین رقص ترند شده در TikTok به Reels، مخاطبان و ارزش خود را به عنوان یک تأثیرگذار افزایش دهید.

سفیر نام تجاری

مرز بین اینفلوئنسر و سفیر برند خطی مبهم است. تفاوت اصلی این است که سفیران برند معمولاً بر تبلیغ یک برند واحد تمرکز می کنند. اینفلوئنسرها در تبلیغات خود تنوع بیشتری دارند.

امروزه اینستاگرام به یکی از محبوب‌ ترین شبکه‌ های اجتماعی بین مردم تبدیل شده‌ است و در ابتدا آپلود عکس و ویدیو برای مردم جنبه سرگرمی داشت اما پس از مدتی به عنوان یه منبع کسب درآمد اینترنتی برای خیلی از افراد تبدیل شد و کسب درآمد اینستاگرام برای هر کسی که خدماتی ارائه دهد محصول داشته باشد یا حتی محصول هم نداشته باشد امکان پذیر است.