تبلیغات در فیسبوک با وجود بازیکنان جدید در صحنه رسانه های اجتماعی مانند TikTok که دانستن نحوه تبلیغ در فیسبوک هنوز یک مهارت ضروری برای اکثر بازاریابان است و در حال حاضر اگر در فیسبوک تبلیغ می کنید و تبلیغات شما می تواند به 2.17 میلیارد نفر برسد و نزدیک به 30٪ از جمعیت جهان پایگاه کاربر فعال پلتفرم همچنان در حال رشد است و این اعداد چشمگیر هستند و اما فیسبوک تماماً به این است که پیام شما را در مقابل قشر مناسب آن افراد قرار دهد و کاربرانی که به احتمال زیاد علاقه مند به خرید محصولات یا خدمات شما هستند.

کاربرد تبلیغات فیسبوک

کاربرد تبلیغات فیسبوک

تبلیغات فیسبوک پست های پولی هستند که کسب و کار ها از آنها برای تبلیغ محصولات یا خدمات خود به کاربران فیسبوک استفاده می کنند و تبلیغات فیسبوک معمولا برای کاربران بر اساس موارد زیر هدف قرار می گیرد.

 • جمعیت شناسی
 • محل
 • منافع
 • سایر اطلاعات پروفایل

کسب‌ و کار ها برای هر کلیک یا هزاران نمایشی که آگهی دریافت می‌ کند و بودجه تبلیغاتی تعیین می‌ کنند و پیشنهاد می‌ دهند و مانند اینستاگرام تبلیغات فیسبوک در سراسر برنامه از جمله در فید های کاربران ، استوری ها ، مسنجر و بازار ظاهر می شود و آنها شبیه به پست های معمولی به نظر می رسند و اما همیشه یک برچسب حامی مالی دارند تا نشان دهند که یک تبلیغ هستند و تبلیغات فیسبوک دارای ویژگی های بیشتری نسبت به پست های معمولی است و مانند دکمه های CTA ، پیوند ها و کاتالوگ محصولات است و برای اینکه برند خود را در مقابل کاربران بیشتری قرار دهید و تبلیغات باید جزء هر استراتژی بازاریابی فیسبوک باشد.

هزینه تبلیغات در فیسبوک

هزینه تبلیغات در فیسبوک

هیچ قانون سخت و سریعی در مورد بودجه تبلیغات فیسبوک وجود ندارد و هزینه تبلیغات فیسبوک به عوامل مختلفی بستگی دارد.

 • هدف گذاری مخاطب معمولاً هزینه بیشتری برای قرار دادن تبلیغات شما در مقابل مخاطبان محدودتر در مقابل مخاطبان گسترده تر است.
 • قرار دادن آگهی هزینه ها می توانند بین تبلیغات نمایش داده شده در فیسبوک و اینستاگرام تغییر کنند.
 • مدت زمان کمپین تعداد روز ها و ساعاتی که یک کمپین طول می کشد بر هزینه نهایی تأثیر می گذارد.
 • رقابت پذیری صنعت شما برخی از صنایع برای فضای تبلیغاتی رقابتی تر از سایرین هستند و هزینه های تبلیغات معمولاً هر چه قیمت محصول بالاتر باشد یا امتیازی که می خواهید به دست آورید چقدر ارزشمند است و افزایش می یابد.
 • زمان سال هزینه های تبلیغات می تواند در طول فصول مختلف و تعطیلات یا سایر رویداد های خاص صنعت نوسان داشته باشد.
 • زمان روز به طور متوسط CPC بین نیمه شب تا ساعت 6 صبح در هر منطقه زمانی کمترین مقدار است.
 • محل میانگین هزینه های تبلیغات در هر کشور بسیار متفاوت است.

تعیین هزینه های کمپین با توجه به اهداف

تعیین هزینه های کمپین با توجه به اهداف

تنظیم هدف کمپین مناسب مهم ترین کاری است که می توانید برای کنترل هزینه های تبلیغات فیسبوک انجام دهید و درستی این کار شانس موفقیت شما را هم افزایش می دهد و معیار های هزینه به ازای هر کلیک بر اساس هر هدف کمپین متفاوت است و پنج هدف اصلی کمپین برای انتخاب وجود دارد.

 • تبدیل ها
 • برداشت ها
 • رسیدن
 • کلیک های پیوند
 • تولید سرب

میانگین هزینه هر کلیک بین اهداف مختلف کمپین تبلیغاتی فیسبوک متفاوت است و به عنوان مثال به‌ طور متوسط یک هدف کمپین برداشتی به ازای هر کلیک 1.85 دلار هزینه دارد و در حالی که یک کمپین با هدف تبدیل 0.87 دلار به ازای هر کلیک هزینه دارد و انتخاب هدف مناسب برای کمپین شما کلید رسیدن به اهداف و در عین حال کاهش هزینه است.

انواع تبلیغات فیسبوک

انواع تبلیغات فیسبوک

بازاریابان می توانند بین انواع و قالب های مختلف تبلیغات فیسبوک متناسب با اهداف کمپین خود انتخاب کنند و طیف گسترده ای از قالب های تبلیغاتی فیسبوک به این معنی است که می توانید بهترین نوع تبلیغ را انتخاب کنید که با هدف تجاری شما مطابقت دارد و هر تبلیغ دارای مجموعه متفاوتی از CTA است تا کاربران را به مراحل بعدی راهنمایی کند.

 • تصویر
 • ویدئو
 • چرخ فلک
 • تجربه فوری
 • مجموعه
 • رهبری
 • نمایش اسلاید
 • داستان ها
 • پیام رسان

تبلیغات تصویری

تبلیغات تصویری

تبلیغات تصویری اساسی ترین فرمت تبلیغات فیسبوک است و آن‌ ها به کسب‌ و کار ها اجازه می‌ دهند از تصاویر واحد برای تبلیغ محصولات و خدمات یا برند خود استفاده کنند و تبلیغات تصویری را می توان در انواع مختلف تبلیغات و مکان ها و نسبت های تصویر استفاده کرد و تبلیغات تصویری برای کمپین هایی با محتوای بصری قوی که فقط در یک تصویر نمایش داده می شود مناسب هستند و این تصاویر می توانند از تصاویر طراحی یا عکاسی ساخته شوند و شما می توانید تنها با چند کلیک با تقویت یک پست موجود با یک تصویر از صفحه فیسبوک خود یکی ایجاد کنید.

ساخت تبلیغات تصویری ساده است و در صورت استفاده از تصاویر باکیفیت می‌ تواند پیشنهاد شما را با موفقیت نمایش دهد و آنها برای هر مرحله از قیف فروش مناسب هستند و آگاهی از برند را تقویت کنید یا یک محصول جدید را برای افزایش فروش تبلیغ کنید و تبلیغات تصویری می تواند محدود کننده باشد و شما فقط یک تصویر دارید تا پیام خود را به دیگران منتقل کنید و اگر نیاز دارید چندین محصول را نمایش دهید یا نحوه عملکرد محصول خود را نشان دهید و فرمت تبلیغات تصویری بهترین انتخاب نیست.

تبلیغات ویدیویی

تبلیغات ویدیویی

درست مانند تبلیغات تصویری که تبلیغات ویدیویی در فیسبوک به کسب و کار ها اجازه می دهد از یک ویدیو برای نمایش محصولات و خدمات یا برند خود استفاده کنند و آنها به ویژه برای نمایش محصولات و آموزش ها و نمایش عناصر متحرک مفید هستند و ویدیو می تواند تا 240 دقیقه طول بکشد و اما این بدان معنا نیست که باید از آن زمان استفاده کنید و ویدیو های کوتاه تر معمولا جذاب تر هستند و فیسبوک توصیه می کند به ویدیو های کمتر از 15 ثانیه بچسبید.

تبلیغات ویدیویی می‌ توانند به فید هر کاربر کمی تحرک اضافه کنند و جنبه منفی تبلیغات ویدیویی این است که ساخت آنها زمان بر است و ممکن است گران شوند و یک تبلیغات چرخ و فلک یا تصویری ممکن است برای پیام‌ های ساده یا محصولاتی که نیازی به دمو ندارند مناسب‌تر باشد.

تبلیغات چرخ و فلک

تبلیغات چرخ و فلک

تبلیغات چرخ و فلک حداکثر ده تصویر یا ویدیو را به نمایش می گذارد که کاربران می توانند روی آنها کلیک کنند و هر کدام عنوان و توضیحات یا پیوند خاص خود را دارند و چرخ فلک ها یک انتخاب عالی برای نمایش مجموعه ای از محصولات مختلف هستند و هر تصویر در چرخ فلک حتی می تواند صفحه فرود مخصوص به خود را داشته باشد که به طور خاص برای آن محصول یا خدمات ساخته شده است.

این قالب تبلیغاتی فیسبوک برای راهنمایی کاربران از طریق یک فرآیند یا نمایش یک سری از محصولات مرتبط با جدا کردن هر قسمت در بخش های مختلف چرخ فلک شما مفید است.

تبلیغات تجربه فوری

تبلیغات تجربه فوری

تبلیغات Instant Experience که قبلاً به عنوان Canvas Ads شناخته می‌ شدند و تبلیغات تعاملی فقط برای موبایل هستند که به کاربران اجازه می‌ دهند با محتوای تبلیغاتی شما در فیسبوک درگیر شوند و با استفاده از تبلیغات Instant Experience کاربران می‌ توانند از طریق صفحه نمایش چرخ و فلک تصاویر ضربه بزنند و صفحه را در جهت‌ های مختلف تغییر دهند و محتوا را بزرگ‌نمایی یا کوچک‌نمایی کنند.

فیسبوک پیشنهاد می کند از پنج تا هفت تصویر و ویدیو در هر تبلیغ Instant Experience برای بهترین شانس تعامل استفاده کنید و الگو های از پیش ساخته شده به شما کمک می کنند در زمان صرفه جویی کنید و موضوع اصلی خود را در طول تبلیغ تکرار کنید.