اینستاگرام به کاربران اجازه می‌دهد انتخاب کنند که آیا می‌خواهند لایک‌ها را در این پلتفرم ببینند یا نه. در این مقاله یاد میگیرید که چگونه لایک ها را در اینستاگرام مخفی کنید.

اینستاگرام اکنون به همه کاربران این امکان را می دهد که تعداد لایک های پست های خود را مخفی یا پنهان کنند. این بدان معناست که به جای مقدار عددی پیش‌فرض که معمولاً زیر یک عکس می‌بینید، به سادگی چند کاربر را نام می‌برد و «و دیگران» را اضافه می‌کند. در اینجا یک نمونه از لایک مخفی آورده شده است

پنهان کردن تعداد لایک در اینستاگرام آسان و قابل برگشت است و در برخی موارد ممکن است تأثیر مثبتی بر نحوه تجربه برنامه داشته باشد. در اینجا نحوه انجام آن آمده است.

اینستاگرام به شما این امکان را می‌دهد که تعداد لایک‌های پست‌های دیگران را تنها در چند مرحله مخفی کنید، بنابراین هنگام گذاشتن پست، اعداد لایک را نخواهید دید. همچنین می توانید لایک  پست های خود را مخفی کنید.

چگونه لایک های پست های اینستاگرام دیگران را مخفی کنیم؟

چگونه لایک های پست های اینستاگرام دیگران را مخفی کنیم؟

1. به نمایه خود بروید و گوشه سمت راست بالای صفحه خود را بزنید. از آنجا روی Settings در بالای منو کلیک کنید.

2. از منوی settings، Privacy را بزنید. سپس، Posts را بزنید.

3. در بالای منوی پست‌ها، کلیدی با برچسب Hide Like and View Counts مشاهده خواهید کرد. این کلید را به موقعیت «روشن» تغییر دهید (باید آبی شود) با روشن کردن این گزینه تعداد لایک‌های همه پست‌های اینستاگرام شما اکنون پنهان می‌شود.

چگونه لایک ها را در پست های اینستاگرام خود مخفی کنیم؟

دو راه برای مخفی کردن لایک در پست های شخصی اینستاگرام شما وجود دارد. اگر عکس یا ویدیوی جدیدی پست می‌کنید و نمی‌خواهید لایک‌ها نشان داده شوند، می‌توانید تعداد لایک‌ها را قبل از انتشار پستتان پنهان کنید.

برای این کار ایجاد پست خود را همانطور که معمولا انجام می دهید شروع کنید، اما وقتی به صفحه ای رسیدید که می توانید یک عنوان اضافه کنید، گزینه تنظیمات پیشرفته را در پایین صفحه بزنید. از آنجا، می توانید تعداد لایک و مشاهده را در این پست فعال یا غیر فعال کنید.

برای خاموش کردن تعداد لایک‌ها پس از ارسال پست، به پست خود بروید و روی سه نقطه در گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید (همان مسیری که برای حذف یا بایگانی عکس یا ویدیو انتخاب می‌کنید). از آنجا گزینه Hide like count را انتخاب کنید. به همین راحتی!!!

اینستاگرام به کاربران امکان مخفی کردن لایک ها را می دهد؟

اینستاگرام به کاربران امکان مخفی کردن لایک ها را می دهد؟

به بیان ساده، به نفع خود ماست. بر اساس بیانیه ای، این شرکت شروع به پنهان کردن  شمارش  لایک برای برخی کشورها کرد تا ببیند آیا “تجربه افراد” در اینستاگرام را کاهش می دهد یا خیر.

در سال 2020، مطالعه ای روی 513 دختر نوجوان در برزیل نشان داد که 78 درصد از آنها قبل از ارسال عکس سعی کرده اند قسمتی از بدن خود را که دوست نداشتند پنهان یا تغییر دهند. در تحقیق دیگر مشخص شد که 43 درصد از نوجوانان با رفاه اجتماعی-عاطفی پایین، پست‌های رسانه‌های اجتماعی را حذف کرده‌اند، زیرا لایک‌های بسیار کمی دریافت کرده‌اند.

اینترنت می تواند مکانی واقعا غیر دوستانه باشد. برخی از افراد بیزینس های کاملی را در اینستاگرام ایجاد کرده‌اند، اما چه یک اینفلوئنسر با فالوورهای بسیار زیاد و یا یک روح که به ندرت پست می‌گذارد، تعداد لایک‌های به ظاهر بی‌ضرر ممکن است بر سلامت روان آن ها تأثیر بگذارد.

اینستاگرام پس از آزمایش پنهان کردن لایک ها به این نتیجه رسید که نتایج برای برخی مفید و برای برخی دیگر آزاردهنده است. بنابراین، در مارس 2021، شرکت مادر متا، بهترین انتخاب را اعلام کرد؛ کاربران این اختیار را دارند که لایک های پست خود را به انتخاب خود؛ پنهان یا آشکار کنند.

آیا پنهان کردن لایک های خود در اینستاگرام بر عملکرد پست های شما تأثیر می گذارد؟

آیا پنهان کردن لایک های خود در اینستاگرام بر عملکرد پست های شما تأثیر می گذارد؟

پنهان شدن یا پنهان نشدن، مسئله این است. آیا واقعا تفاوتی ایجاد میکند؟

جواب این است  نه واقعا.

 می‌توانید لایک‌ها را از خود و سایر کاربران پنهان کنید، اما برنامه همچنان لایک‌ها را ردیابی می‌کند و از آن‌ها به عنوان سیگنال رتبه‌بندی الگوریتم استفاده می‌کند

به طور خلاصه، الگوریتم تصمیم می‌گیرد که ابتدا چه محتوایی را ببینید (در استوری‌ها، پست‌ها و اکسپلور). نحوه تعیین این الگوریتم مربوط به فرد است. بستگی به این دارد که چه چیزی را دوست دارید، تماشا کنید و در مورد آن نظر می دهیدو یا ذخیره میکنید و با دیگران به اشتراک میگذارید.

به طوری که یک طرفدار که همیشه برند شما تبلیغ می کند، احتمالاً همیشه پست های شما را می بیند، صرف نظر از اینکه لایک های خود را پنهان می کنید یا نه. و ویدیوهای شما همچنان در فید تان نمایش داده می شود، حتی اگر لایک های ان را پنهان کرده باشید و اصلاً حتی برایتان مهم نباشد که او چند تا لایک دارد یا هر چیز دیگری.

در سطح سلامت اجتماعی/عاطفی/روانی، پنهان کردن لایک ها ممکن است – همانطور که اینستاگرام می گوید – برای شما “مفید” یا “آزاردهنده” باشد. اگر در مورد تعداد لایک‌هایتان کمی وسواس دارید و متوجه می‌شوید که بر توانایی شما برای ارسال محتوایی که برای شما معتبر است تأثیر می‌گذارد، سعی کنید لایک‌ها را برای یک یا دو هفته پنهان کنید. و اگر تأثیر مثبتی بر تجربه شما دارد، آن را روشن نگه دارید.

در سطح تجاری، شمارش‌های مشابه می‌توانند به عنوان نوعی اثبات اجتماعی عمل کنند. افرادی که برای اولین بار با برند شما در اینستاگرام تماس می گیرند، می توانند بلافاصله این احساس را داشته باشند که کسب و کار شما بر اساس تعداد لایک های شما چقدر بزرگ یا فراگیر است. اما، در پایان روز، محتوای با کیفیت، و تعاملات متفکرانه با جامعه شما در نظرات بسیار بیشتر از تعداد لایک‌های پست‌های شما اهمیت دارد.

چگونه لایک های اینستاگرام خود را ردیابی کنیم (حتی اگر پنهان باشند)

چگونه لایک های اینستاگرام خود را ردیابی کنیم (حتی اگر پنهان باشند)

تجزیه و تحلیل درون برنامه ای اینستاگرام یک نمای کلی از معیارهای حساب شما ارائه می دهد، از جمله اطلاعاتی در مورد تعداد حساب هایی که به آنها دسترسی پیدا کرده اید، جنسیت مخاطبان شما، نحوه افزایش تعداد فالوورهای شما – و تعداد لایک هایی که پست های شما دریافت می کنند. برای مشاهده Insights اینستاگرام، باید یک نمایه Business یا Creator داشته باشید (که رایگان است و به راحتی می توانید انجام دهید: به تنظیمات خود بروید، Account را بزنید و سپس Switch account type را بزنید).

اکنون میتوانید به نمایه اینستاگرام خود بروید و گزینه Insights را که در زیر بیو خود قرار دارد، بزنید. از آنجا، به قسمت محتوایی که به اشتراک گذاشته اید، بروید، که تعداد پست هایی را که در 7 روز گذشته ارسال کرده اید نشان می دهد. نماد > فلش را در سمت راست بزنید. (اگر در 7 روز گذشته پستی ارسال نکرده اید، میتوانید بازه زمانی بیشتری را انتخاب کنید).

سپس اینستاگرام لیستی از پست‌های شما نشان می‌دهد که می‌توانند برای نشان دادن معیارهای خاص فیلتر شوند: دسترسی بر اساس نظرات و لایک‌ها گنجانده شده است.

همچنین می‌توانید نوع پست‌هایی را برای نمایش (عکس‌ها، ویدیوها یا پست‌های) و در چه بازه زمانی (هفته، ماه، سه ماه، شش ماه، سال یا دو سال گذشته) انتخاب کنید

برای انتخاب لایک‌ها، منوی کشویی را در وسط صفحه خود انتخاب کنید (به‌طور پیش‌فرض ابتدا Reach نشان داده می‌شود) و Likes را انتخاب کنید.

لایک در اینستاگرام و شبکه های اجتماعی دیگر برای صاحبان پیج ها بسیار حائز اهمیت است چرا که این مورد نشان دهنده تعامل و تعداد بازدید یک پست را نشان می دهد که در برخی مواقع شاهد این بودیم مدیران این پیج ها برای افزایش بازدید از ترفند های مانند خرید لایک استفاده می کنند.