نقش بازاریابی محتوا چیست؟

نقش بازاریابی محتوا چیست؟

هدف از بازاریابی محتوا متقاعد کردن فرد برای انجام خرید است. محتوا باید کسی را با اطلاعات ارزشمند، جذاب و مرتبط جذب کند. وظیفه بازاریاب محتوا این است که نه تنها تعیین می کند که چگونه این کار انجام گیرد، بلکه کارایی استراتژی های به کار گرفته شده را با استفاده از معیارها ارزیابی می کند.

5 نوع محتوا چیست؟

آنها شامل، اینفوگرافیک، مطالب وبلاگ، پادکست ها، فیلم ها، رسانه های اجتماعی هستند که در ادامه مقاله قبل با محتوی تصویری ادامه می دهیم.

محتوای تصویری

در اینستاگرام و در تلگرام، مردم استقبال زیادی از محتوای تصویری داشتند و بین مردم خیلی جا باز کرده و استفاده از محتوای تصویری بین مخاطبان از محبوبیت بیشتری برخوردار است، تا متن، البته منظور متن های طولانی رو شامل میشود.
در ایران هم این موضوع بسیار پررنگ شده و تعداد مخاطبانی که از محتوای تصویری استفاده می کنند و به آنها علاقه دارند و آنها را جذب میکند زیاد شده است.

بازاریابی از طریق ویدئو میتواند از محتوای متنی و تصویری جذاب تر باشد. ویدیو مارکتینگ بین مخاطبین خیلی محبوب شده و یکی از مناسب ترین روش ها برای بازاریابی است. با استفاده از ویدیو خیلی راحتر میتوانیم مفهوم را به مخاطب انتقال بدهیم و مسلماً صحبت های ما تاثیر گذاری بیشتری روی مخاطب خواهد داشت. با استفاده از ویدیو مارکتینگ میتوان محصول، کسب و کارمان را به افراد مختلف نشان دهیم و معرفی کنیم

4 دسته اصلی بازاریابی محتوا چیست؟

چهار دسته محتوا در تولید محتوا و بازاریابی مورد استفاده قرار می‌گیرد: جذابیت، قدرت، وابستگی و عمل. توجه به این نکته مهم است که چهار دسته محتوا متقابلاً منحصر به فرد نیستند و یک قطعه محتوا اغلب در چندین دسته قرار می گیرد.

5 مزیت بازاریابی محتوا چیست؟

مخاطبان شما مدت بیشتری در اطراف ما خواهند ماند.
در رسانه های اجتماعی کشش بهتری خواهید داشت.
مخاطب شما به شما اعتماد خواهد کرد.
شما سرنخ های بیشتر و بهتری تولید خواهید کرد.
محتوای اصلی می تواند تبدیل ها را بهبود بخشد.
به لطف سئو کسب و کار شما بیشتر دیده می شود.

تکامل بازاریابی محتوا

تکامل بازاریابی محتوا

افراد زیادی شروع به ساختن محتوای مفید کردن، به این ترتیب حجم زیادی از اطلاعات توسط افراد ارائه شد و اکنون بازاریابی محتوا به عنوان رگ اصلی بازاریابی محسوب میشود تلاش افراد برای بالا بردن محتوا ها رو به افزایش است و اینکه هر چه محتوایی جذاب تر شود در نتیجه فروش بالاتر می شود.

خصوصیات بهترین محتواها

محتواهای عالی، آنهایی هستند که ساده و معتبر هستند، یعنی استفاده از آمارها، داستانی و روایت گونه، ملموس و قابل باور هستند

عنوان

عنوانی برای آنها انتخاب کنید که خیره کننده باشند وکمی خارق العاده باشند ولی دروغ در آنها وجود نداشته باشد.
فقط داشتن یک محتوای مناسب کافی نیست، حتماً باید سردر این محتوای جذاب یک عنوان جذاب تر و مهیج تر وجود داشته باشد تا افراد رو تحریک و ان را مطالعه کنند.

این نکته برای مخاطبان خیلی مهم است که در کمترین زمان به اون چیزی که بیشترین علاقه را دارند و بیشترین جذابیت را برایشان دارد لینک شوند، و عنوان میتواند این کار را برای ما انجام دهد.
شما کمتر از چند ثانیه فرصت دارید توجه مخاطبان را به خودتان جلب کنید تا روی متنتان کلیک کنند و بهترین عنوان میتواند این کارا برای ما انجام دهد.

داشتن محتوای منسجم

داشتن محتوای منسجم و پیوسته، این که آیا واقعاً از مشکلات مخاطبانمان صحبت میکند، آیا واقعاً به نیازهای مخاطبان توجه دارد
حتی اگر متنی عنوان جذاب داشته باشد، ولی از محتوی کامل و با مفهوم و منسجم برخوردار نباشد، مخاطبان بازهم حاضر نیستند برای ان متن و سایت وقت بگذراند و برای همیشه ما را ترک می کنند.

• بنابراین داشتن یک محتوای منسجم، یک محتوای با هدف و کاربردی خیلی ارزشمند است.

ساختار منطقی

بهتر است یک ساختار منطقی داشته باشیم، اینکه از جملات کوتاه استفاده کنیم، پاراگراف های کوتاه، تیترهای مختلف به کار ببریم. هایلایت کردن کلمات کلیدی، فهرست بندی، حتی هایلایت کردن نکات و موضوعات مهم را از یاد نبریم.
هرگز جدا کردن مطالب و نکات مهم را به عهده مخاطبان خود قرار ندهیم، خودمان لقمه را برای آنها آماده کنیم.

برند قوی

یک برند قوی که داستانی یا یک شعاری پشت ان هست، خیلی میتواند به شناخته شدن کسب و کار ما کمک کند. یک برند مناسب خیلی راحت میتواند کسب و کار ما را برای افراد تداعی کند و ما را به خاطر انها بیاورد
برند باعث میشود که مخاطبین به راحتی وارد سایت ما بشوند و از ما خریداری کنند.

بهینه سازی موتورهای جستجو

بهینه سازی موتورهای جستجو

بهینه سازی موتورهای جستجو را انجام بدهید، مطمئن باشید که متن شما به راحتی توسط گوگل و دیگر موتورهای جستجو پیدا میشود. این کار با وسیله نرم افزار های متنوعی انجام می گیرد، این نرم‌افزارها کمک می کنند که محتوای شما در موتورهای جستجو قابل رویت باشند.

محتوای چندرسانه‌ای

یکی از بهترین کارهای این است که محتوای چندرسانه‌ای داشته باشیم یعنی همزمان از متن، تصویر، ویدئو، اینفوگرافیک استفاده کنیم.
ممکن است مخاطبان ما در شبکه ای باشند که ما هرگز در ان کار نکردیم، برای اینکه بتوانیم مخاطبان را در هر شبکه جذب کنیم بهتراست که محتوای بازاریابی خودمان را در شبکه های مختلف منتشر کنیم و اجازه بدهیم که افراد بیشتری ان را بخوانند و با برند ما اشنا شوند.

با حضور داشتن در همه شبکه ها به راحتی میتوانیم اعتماد سازی کنیم، آگاهی بدهیم و برای خودم اعتبار کسب کنیم

هدف

برای بازاریابی محتوای خودمون هدف داشته باشیم، بدون هدف کار کردن در واقع هدر دادن انرژی، زمان و حتی پول ما است.
هدفمند محتوای بازاریابی درست کنیم و هدفمند به دست مشتریان و مخاطبان برسانیم ما باید بازدیدکنندگان را به مشتری تبدیل کنیم، برای این کار بهتر است که صفحه ما یک صفحه ورود برای خرید محصول داشته باشد تا مشتری به راحتی وارد صفحه شود و خرید خودش را انجام بدهد.

مشتریان، مخاطبان امروز خیلی باهوش تر از قبل هستند و از تبلیغات سنتی دوری می کنند و اغلب به به بیلبوردها و مجلات اعتنایی ندارند و به راحتی در موتورهای جستجو دقیقاً به چه چیزی نیاز دارند می رسند.

بازاریابی محتوا بخش اول

بازاریابی محتوا به عنوان یکی از مهم ترین زبر شاخه های بازاریابی دیجیتال یک فرآیند زمان بر بسیار حساس و البته پربازده است و پس به شما توصیه می‌ کنم در گام اول فقط یکی از روش های فوق را برای شروع انتخاب کنید.