وبلاگ نویسی راهی عالی برای رشد کسب و کار و کسب درآمد است، اما دانستن اینکه از کجا شروع کنید دشوار است.

موضوعات مختلفی وجود دارد که می توانید در مورد آنها بنویسید و در مورد فرکانس وبلاگ نویسی هیچ رویکرد یکسانی وجود ندارد.

این مقاله به شما کمک می کند تا با 100 نکته خواندنی وبلاگ که امروز ترافیک شما را بهبود می بخشد، شروع کنید! شما خواهید آموخت که هر چند وقت یکبار باید محتوا را منتشر کنید، چه نوع محتوایی برای وبلاگ ها بهتر است و اهمیت سئو در وبلاگ نویسی.

اکنون این 100 نکته ضروری وبلاگ را بررسی کنید!

مطالب را به طور مکرر منتشر کنید

وبلاگ نویسی یک راه عالی برای رساندن پیام شما به بیرون و تأثیرگذاری است، اما دانستن اینکه هر چند وقت یک بار باید محتوا را منتشر کنید دشوار است.

نظرات زیادی در مورد این موضوع وجود دارد – برخی می گویند هفته ای یک بار، برخی دیگر هر روز می گویند. اما پاسخ درست چیست؟

ما توصیه می کنیم حداقل 3 بار در هفته برای بهترین نتایج منتشر کنید. این به وبلاگ شما زمان کافی در بین پست‌ها  را می‌دهد تا شتاب بیشتری ایجاد کند و خوانندگان را برای مطالب بیشتر بازگرداند!

نگران انتشار محتوای زیاد نباشید – اگر معمولاً فقط دو بار در هفته وبلاگ می‌زنید، مشکلی نیست. فقط مطمئن شوید که حداقل 3 بار در یک هفته قبل از پایان هفته آینده خود منتشر کنید.

 از دسته بندی های موضوعی استفاده کنید

 از دسته بندی های موضوعی استفاده کنید

مردم عاشق خواندن لیست ها و 10 یا 20 پست برتر هستند، زیرا دنبال کردن آن آسان است و لازم نیست همه چیز را از ابتدا بخوانند تا بفهمند.

اگر هنگام انتشار محتوا از دسته بندی های موضوعی استفاده می کنید، ترافیک خود را افزایش می دهید و به اشتراک گذاری بیشتری در رسانه های اجتماعی خواهید داشت!

دسته بندی های موضوعی به راحتی در وردپرس اضافه می شوند. فقط یک دسته بندی جدید برای هر موضوع ایجاد کنید و پست جدید خود را در آن دسته اضافه کنید

وقتی وبلاگ خود را مرور می کنید، آخرین پست های شما ابتدا در جدیدترین پست ها نمایش داده می شوند. به این ترتیب مردم می دانند که چه چیزی را انتظار دارند و می توانند به راحتی انتخاب کنند که چه چیزی را بعدا بخوانند!

استفاده از تصاویر (اینفوگرافیک، فیلم، عکس)

مردم این روزها سرشان شلوغ است – آنقدر شلوغ که ممکن است فراموش کنند وبلاگ شما را بخوانند مگر اینکه چیز جالبی داشته باشد.

به همین دلیل است که باید از تصاویر بصری در پست های خود استفاده کنید! اینفوگرافیک‌ها، ویدیوها و عکس‌ها همگی راه‌های عالی برای جلب توجه افراد هستند و به آنها اطلاع می‌دهند که چه انتظاری دارند.

مردم اینفوگرافیک ها را دوست دارند زیرا به سرعت و به راحتی می توان از آنها عبور کرد –

ویدئوها همچنین یک راه عالی برای شکستن پست‌های طولانی متن سنگین هستند – مطمئن شوید که ویدئوهای شما کمتر از ۲ دقیقه هستند وگرنه نمی‌توانند توجه دیگران را برای مدت طولانی به خود جلب کنند.

عکس‌ها همچنین می‌توانند به شکستن متن کمک کنند –

محتوای طولانی بنویسید

اگر قبلاً محتوای طولانی نمی‌نویسید، باید فوراً شروع به انجام آن کنید.

به نظر می‌رسد این روزها همه پست‌های فهرستی و محتوای کمی منتشر می‌کنند – اما این بدان معناست که آن‌ها چندان به اشتراک گذاشته نمی‌شوند!

پست‌های طولانی‌تر وبلاگ برای ایجاد وضعیت ویروسی عالی هستند زیرا افراد ممکن است در آنها گم شوند. آنها همچنین به گوگل نشان می دهند که وبلاگ شما حاوی اطلاعات ارزشمندی است که خوانندگان آن را دوست خواهند داشت و سئوی شما را بهبود می بخشد.

یک لیست ایمیل بسازید

بسیاری از ما وقت نداریم هر هفته همه مطالب وبلاگ های مورد علاقه خود را بخوانیم! در عوض، ما فقط چیزی را می خوانیم که چشممان را جلب می کند.

به همین دلیل است که ایجاد یک لیست ایمیل بسیار مهم است تا بتوانید هنگام انتشار محتوای جدید به مشترکان خود اطلاع دهید.

با در نظر گرفتن این موضوع، همیشه باید از خوانندگان وبلاگ خود بخواهید که از طریق ایمیل با استفاده از یک پنجره بازشو یا ابزارک نوار کناری مشترک شوند. حتی می‌توانید چیزی مانند یک دوره رایگان یا کتاب الکترونیکی را برای ثبت‌نام به آنها پیشنهاد دهید – به این ترتیب آنها فوراً ارزش بیشتری به وبلاگ شما خواهند داشت!

فراموش نکنید که ایمیل‌هایی را با تمام آخرین پست‌هایتان ارسال کنید – اگر مردم درباره آنها ایمیل دریافت کنند، تمایل بیشتری به خواندن آخرین پست‌های شما خواهند داشت.

پست های خود را برای اشتراک گذاری رسانه های اجتماعی بهینه کنید

برای به حداکثر رساندن ترافیک وبلاگ، همیشه باید مطمئن شوید که پست های شما برای اشتراک گذاری رسانه های اجتماعی بهینه شده اند.

می توانید این کار را با قرار دادن چند عکس عالی در هر پست و استفاده از هشتگ های بسیار مرتبط (#) انجام دهید. هشتگ‌ها به افراد کمک می‌کنند وبلاگ شما را در سایت‌های رسانه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام و توییتر بیابند – به علاوه، این یک راه عالی برای معرفی خود است!

حداقل یک تصویر از پست وبلاگ را در بدنه پست وبلاگ خود و همچنین در قسمت سرصفحه/پانویس قرار دهید (حتما از برچسب های alt در همه تصاویر استفاده کنید تا Google بداند چه چیزی شامل می شود).

هشتگ ها برای افزایش ترافیک وبلاگ در رسانه های اجتماعی عالی هستند – در اینجا نحوه انجام صحیح این کار آورده شده است.

از عناوین و توضیحات بهینه شده برای سئو استفاده کنید

وقتی افراد موضوعات خاصی را به صورت آنلاین جستجو می کنند، Google مرتبط ترین نتایج را بر اساس عبارات جستجوی آنها به آنها نشان می دهد. هدف شما این است که یکی از این نتایج برتر باشید!

برای تحقق این امر، باید پست های وبلاگ خود را بر این اساس بهینه کنید. SEO مخفف “بهینه سازی موتور جستجو” است – با راهنمای ما در اینجا همه چیز را در مورد آن به علاوه تحقیقات کلمات کلیدی بیاموزید!

از کلمات کلیدی در عناوین خود استفاده کنید (مطمئن شوید که هرزنامه یا نامرتبط نباشند!)، حدود 250 کاراکتر برای حداکثر نتایج.

سپس، با استفاده از برخی از کلمات کلیدی مشابه، زیر عنوان خود کوتاه بنویسید تا پست وبلاگ خود را سئو دوستانه تر کنید.

این یک مرحله بسیار مهم در وبلاگ نویسی است – یاد بگیرید که چگونه آن را درست در اینجا انجام دهید!

پست های وبلاگ خود را قبل از انتشار در رسانه های اجتماعی تبلیغ کنید

پست های وبلاگ خود را قبل از انتشار در رسانه های اجتماعی تبلیغ کنید

دامنه توجه مردم این روزها کوتاه‌تر و کوتاه‌تر می‌شود، به این معنی که اگر آن را در ساعت ۳ بعد از ظهر منتشر کنید، حتی ممکن است کل پست وبلاگ شما را نخوانند.

برای بهبود این وضعیت، قبل از زدن «انتشار»، پست‌های وبلاگ خود را تبلیغ کنید. می‌توانید از کانال‌های رسانه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک یا توییتر استفاده کنید تا مردم را در مورد خواندن آنچه نوشته‌اید هیجان زده کنید.

اگر نتوانید از قبل آنها را هیجان زده کنید، احتمالاً بعداً به زحمت خواندن آن را نخواهند داد!

مطالب خود را برای خواندن آسان کنید

یک فرد معمولی سطح خواندن کلاس هشتم دارد، بنابراین باید خواندن پست های وبلاگ خود را آسان کنید. می توانید این کار را با استفاده از جملات کوتاه تر، اجتناب از کلمات بزرگ (مگر اینکه مناسب باشد) و کوتاه نگه داشتن پاراگراف ها انجام دهید.

این نه تنها ترافیک را به خودی خود افزایش می دهد. همچنین به گوگل کمک می کند تا بفهمد محتوای شما واقعا چقدر ارزشمند است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نمرات خوانایی، اینجا را کلیک کنید.

توجه: اشکالی ندارد اگر از واژگان پیشرفته برای موضوعات خاصی استفاده می کنید – فقط مطمئن شوید که بیشتر اوقات از زبان ساده تر استفاده می کنید! به عنوان مثال، سئو به دلیل ماهیت پیچیده خود از برخی زبان های پیشرفته استفاده می کند، اما وبلاگ نویسی عمومی اینطور نیست!

با صدای فعال بنویسید و از ضمایر شخصی استفاده کنید

یکی از بهترین راه‌ها برای افزایش ترافیک وبلاگ از موتورهای جستجو، استفاده از عباراتی است که افراد در جستجوی گوگل تایپ می‌کنند. هنگام نوشتن پست های خود می توانید این کار را با استفاده از “صدای فعال” انجام دهید.

صدای فعال به این معنی است که شما مستقیماً با خواننده خود صحبت می کنید – به عنوان مثال، به جای نوشتن «تحقیق کلمه کلیدی جستجو شد، می گویید: “من جستجو کردم که چگونه تحقیق کلمات کلیدی را انجام دهم.”

ضمایر شخصی یکی دیگر از راه های عالی برای جذب خوانندگان شما هستند. استفاده از کلماتی مانند “شما”، “ما” و “ما” به نویسندگان کمک می کند تا با مخاطبان خود در سطح شخصی تر ارتباط برقرار کنند.

سوال بپرسید و نقل قول بدهید

سوالات راه بسیار خوبی برای جذب خوانندگان شما هستند. از آنها در مورد آنچه فکر می کنند، چه احساسی دارند یا چه می دانند سؤال کنید. همچنین، از آنها در مورد رویدادها یا تجربیات خاص سؤال بپرسید!

به عنوان مثال، می توانید بپرسید: “آیا شنیده اید که دونالد ترامپ برای ریاست جمهوری نامزد می شود؟” سپس، بپرسید: «نظر شما در مورد این چیست؟ این چیزخوبی است؟” این نوع سوالات باز باعث می شود که مردم درگیر شوند و مطالعه کنند! «از اینفلوئنسرهای صنعت خود نقل قول بدهید.

اگر کسی چیز روشنگری یا انگیزشی گفته است، از او نقل قول کنید و سخنانش را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید. این یک استراتژی عالی برای اثبات اجتماعی و افزایش ترافیک در همان زمان است!

در صورت امکان از تصاویر و ویدیوها استفاده کنید

از آنجایی که اکثر مردم پست های وبلاگ را نمی خوانند، باید تا حد امکان عناصر بصری را در آن قرار دهید. این بدان معنی است که اگر برای موضوع شما منطقی است، باید از تصاویر (که گوگل آن را دوست خواهد داشت!) و ویدیوها استفاده کنید.

این نه تنها محتوای شما را از نظر بصری جذاب تر می کند. همچنین ترافیک را افزایش می دهد زیرا افراد بیشتری آنها را در رسانه های اجتماعی به اشتراک می گذارند!

محتوای خود را در دستگاه های تلفن همراه و دسکتاپ عالی جلوه دهید

تعداد کاربران موبایل اکنون از کاربران دسکتاپ بیشتر است، بنابراین باید پست‌های وبلاگ خود را هم برای دستگاه‌های موبایل و هم برای رایانه‌های رومیزی بهینه کنید.

برای بهینه سازی محتوای خود برای دستگاه های تلفن همراه، خواندن و ضربه زدن روی آن آسان باشد. مطمئن شوید که در طرفین متن فضای خالی وجود دارد تا کلمات در کنار هم قرار نگیرند. برای رایانه های رومیزی، مطمئن شوید که از اندازه فونت بزرگتر و تعداد زیادی شکست پاراگراف استفاده می کنید! در اینجا نمونه ای از بهینه سازی مقاله برای موبایل آورده شده است.

اگر می خواهید در مورد اینکه چگونه تغییر پلت فرم های وبلاگ نویسی می تواند ترافیک را بهبود بخشد، بیشتر بدانید، این پست وبلاگ در WPLift را در اینجا بررسی کنید. این توضیح می دهد که چگونه حرکت از WordPress.com به WordPress.org می تواند ترافیک وبلاگ را 50٪ یا بیشتر افزایش دهد!

به طور مفصل بنویسید

نوشتن بیانی ممکن است برای مبتدیان بسیار پیشرفته به نظر برسد. با این حال، وبلاگ نویسی همه چیز در مورد افزایش تخصص شما در یک موضوع خاص است. هرچه بیان بیشتری داشته باشید، افراد بهتری به شما اعتماد خواهند کرد و آنچه را که برای گفتن دارید دنبال خواهند کرد!

به طور واضح نوشته شده به این معنی است که پست های شما باید به طور طبیعی جریان داشته باشند و منطقی باشند. آنها نباید درهم و برهم باشند. در عوض، آنها باید منطقی و قابل درک باشند.

اخبار قدیمی را دوباره تکرار نکنید

شما می خواهید اطلاعات مرتبط را به مخاطب خود بدهید، نه اخبار قدیمی! اطمینان حاصل کنید که چیزی را که قبلاً در پست قبلی منتشر شده است دوباره تکرار نکنید.

اگر خوانندگان شما بخواهند در مورد اخبار صنعت شما مطالعه کنند، آنها در جای دیگری به دنبال آن خواهند بود – بنابراین نیازی به نوشتن در مورد آن ندارید!

با بهینه سازی موتور جستجو ترافیک بیشتری دریافت کنید

اگر می خواهید ترافیک وبلاگ را افزایش دهید، یکی از بهترین راه ها این است که افراد بیشتری وبلاگ شما را در موتورهای جستجو پیدا کنند! این بهینه سازی موتور جستجو (SEO) نامیده می شود – و اساساً مانند دریافت ترافیک رایگان است.

برای بهینه سازی پست های وبلاگ خود برای سئو، کلمات کلیدی را در جایی که مناسب است در سراسر مقاله قرار دهید. می‌توانید از ابزارهایی مانند Google Adwords یا افزونه وردپرس استفاده کنید تا ببینید افراد چه عباراتی را در گوگل تایپ می‌کنند که آنها را به مقالات مشابه در وب‌سایت شما هدایت می‌کند.

یکی از راه‌های آسان برای بهینه‌سازی محتوای خود برای سئو، استفاده از افزونه‌ای است که به‌طور خودکار کلمه کلیدی را که می‌خواهید حداقل چند بار در هر پست رتبه‌بندی کنید، درج می‌کند! در اینجا یک مثال از Yoast آورده شده است.

این کار سئو را با کمترین تلاش شما افزایش می دهد، بنابراین یک برد-برد است.

برای محتوای بیشتر پست های وبلاگ طولانی تر بنویسید

نوشتن پست های وبلاگ طولانی تر یک راه عالی برای افزایش ترافیک است زیرا به این معنی است که خوانندگان می توانند اطلاعات بیشتری را از یک پست جمع آوری کنند! با این حال، شما نمی خواهید فقط پرزهای زیادی بنویسید و هیچ ماده ای نداشته باشید. این خوانندگان شما را ناامید می کند و آنها را از وبلاگ شما دور می کند.

به اندازه ای که نیاز دارید بنویسید تا برای خواننده خود ارزش ایجاد کنید (نکته: این حدود 2-3 پاراگراف است). کاری نکنید که مردم احساس کنند یک مطلب مشابه را دوباره می خوانند. ساختار یا عبارت را با هر پاراگراف کمی تغییر دهید تا جالب شود!

به نمایه های رسانه های اجتماعی خود در بخش بیو پیوند دهید

اگر می‌خواهید افراد بیشتری شما را در نمایه‌های رسانه‌های اجتماعی دنبال کنند، آنها را مستقیماً از پست وبلاگ خود پیوند دهید. این یک راه عالی برای دریافت ترافیک از بازدیدکنندگان جدید است زیرا آنها تمام حساب های رسانه های اجتماعی شما را می بینند و بلافاصله روی آنها کلیک می کنند!

شما می توانید با پیوند دادن به پروفایل های آنلاین مختلف خود در سراسر پست وبلاگ خود، کاری مشابه انجام دهید. اطمینان حاصل کنید که از هشتگ‌های مرتبط در توییتر و فیس‌بوک استفاده می‌کنید تا افرادی که قبلاً شما را دنبال می‌کنند بتوانند با یک جستجوی سریع متوجه شوند که شما در حال انجام چه کاری هستید! این یک برد برد برای همه درگیر است. وقتی روی نمایه توییتر من کلیک می کنید، اینطور به نظر می رسد.

برای دریافت ایمیل های بیشتر، یک نظرسنجی برای اولین بار ایجاد کنید

برای دریافت ایمیل های بیشتر، یک نظرسنجی برای اولین بار ایجاد کنید

یکی از راه‌هایی که می‌توانید ترافیک وبلاگ را افزایش دهید، ایجاد یک کمپین ایمیل مارکتینگ با انتخاب یا دو گزینه است. این به شما این شانس را می دهد که اطلاعات افراد بیشتری را به دست آورید تا آنها بتوانند خبرنامه شما را دریافت کنند!

اگر می‌خواهید افراد بیشتری در لیست ایمیل شما ثبت نام کنند، یک نظرسنجی در انتهای پست خود ایجاد کنید که در آن آنها می‌توانند آدرس ایمیل خود را وارد کنند تا ببینند چند درصد از خوانندگان دیگر نیز این کار را کرده‌اند! این به آنها انگیزه بیشتری می دهد تا ایمیل خود را درست قبل از ترک وبلاگ شما ارسال کنند و انجام این کار را برای آنها آسان می کند.

با زیرنویس های بهینه شده از تصاویر ترافیک بیشتری دریافت کنید

افزودن تصاویر به پست های وبلاگ شما می تواند بازدید از صفحه را افزایش دهد و ترافیک را افزایش دهد، اما این همه ماجرا نیست. شما همچنین این فرصت را دارید که زیر هر تصویر یک عنوان اضافه کنید تا بتوانید ارزش بیشتری برای خواننده خود ایجاد کنید!

زیرنویس ها راهی عالی برای دادن چیزهای اضافی به افراد در حین خواندن پست وبلاگ شما هستند. اگر اطلاعات بیشتری می خواهند، می توانند از متن تصویر یا پیوندهای قابل کلیک در عنوان اطلاعات جمع آوری کنند. این به این معنی است که این احتمال وجود دارد که پیمایش را متوقف کنند و به سایت دیگری کلیک کنند – این “linkbait” نامیده می شود و این یک راه عالی برای افزایش ترافیک از منابع خارجی است!

با انجام کارهایی که انجام نمی دهند از رقبای خود پیشی بگیرید

وبلاگ نویسی به معنای برجسته شدن در میان همسالان شماست، پس چگونه می توانید این کار را انجام دهید؟ یکی از راه های انجام آن این است که مشخص کنید هر یک از رقبای شما چه کاری انجام می دهند و سپس کار دیگری انجام دهید! این به شما این توانایی را می‌دهد که به روش‌های مختلف خود را از آنها متمایز کنید.

یک صفحه “درباره من” در وبلاگ خود ایجاد کنید

اگر به دنبال ایجاد حضور آنلاین خود هستید، داشتن یک وبلاگ تنها بخشی از پازل است. یکی از راه هایی که می توانید ترافیک وبلاگ خود را افزایش دهید استفاده از کانال های دیگر مانند توییتر یا فیس بوک برای هدایت افراد به صفحه اصلی وبلاگ شما است. شما می توانید این کار را با قرار دادن برخی جزئیات در مورد خود در بالای هر یک از پست های وبلاگ خود انجام دهید. این می‌تواند شامل مواردی مانند اینکه شما چه کسی هستید، کجا قرار دارید، چه نوع علایقی دارید و موارد دیگر باشد!

یک پست فهرستی تهیه کنید که مردم بخواهند به اشتراک بگذارند

پست های لیست بسیار محبوب هستند زیرا به افراد کمک می کنند تا اطلاعات جدید را سریع و آسان بیاموزند. هنگامی که شخصی در حال بررسی فید خبری خود است یا یک پست وبلاگ را مرور می کند، پست های لیست هر بار توجه او را جلب می کند! این به این دلیل است که در قالبی قرار داده شده است که از نظر بصری دلپذیر و همچنین آموزنده به نظر می رسد. فهرست ها به رفع زحمت تلاش برای انتخاب محتوا از یک مقاله برای دنبال کنندگان شما کمک می کنند تا بتوانند بدون نیاز به خواندن همه مطالب، چیز جدیدی یاد بگیرند.

یک کد QR به پست های وبلاگ خود اضافه کنید

کدهای QR می توانند راه آسانی برای افزایش ترافیک و فروش با هدایت افراد به سایت شما باشند. شما به سادگی باید یکی را ایجاد کنید و از کاربران خود بخواهید آن را با گوشی هوشمند خود اسکن کنند، که آدرس وب را که برای آنها ارائه کرده اید باز می کند. در اینجا نمونه ای از آنچه ممکن است به نظر برسد آورده شده است:

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چگونه ایجاد یک کد QR برای کسب و کار شما می تواند به رشد حضور آنلاین شما کمک کند، مقاله ما را در اینجا بررسی کنید. منبع هنگام نوشتن پست های وبلاگ، همیشه باید از ساخت لینک شکسته به عنوان راهی برای ایجاد ترافیک بیشتر از سایر وب سایت ها استفاده کنید.

یک صفحه منبع برای خوانندگان خود ایجاد کنید

ایجاد یک صفحه منبع برای خوانندگان خود یکی از بهترین کارهایی است که می توانید برای تجربه آنها در وبلاگ خود انجام دهید. این صفحه باید یک صفحه آسان برای یافتن باشد که شامل پیوندهایی به محتوای دیگر مانند کتاب های الکترونیکی، ویدیوها، اینفوگرافیک ها و غیره در مورد صنعت شما باشد.

این ها می توانند به اشکال مختلف باشند – ممکن است توسط شما یا نویسنده دیگری نوشته شده باشند. اگر به دنبال صرفه جویی در زمان هستید، ممکن است بخواهید خودتان آنها را با نرم افزارهایی مانند Excel یا Google Docs ایجاد کنید.

همچنین مهم است که این موارد به خوبی سازماندهی شوند تا کاربران بتوانند به راحتی عناوین مختلف را بدون غرق شدن در حجم اطلاعات موجود مرور کنند!

هدف در اینجا حداکثر راحتی برای خوانندگان شما است تا بتوانند به جای باز کردن 5 صفحه وب مختلف، از یک منبع اطلاعات بیشتری کسب کنند.

برای موتورهای جستجو ننویسید

وقتی در حال نوشتن یک پست وبلاگ هستید، به راحتی می توانید در دام این فکر بیفتید که اگر در مورد کلمات کلیدی خاصی بنویسید یا از تاکتیک های SEO استفاده کنید، گوگل به صفحه شما پاداش می دهد.

حقیقت این است که گوگل آنقدر که شما فکر می کنید اهمیتی نمی دهد! به همین دلیل، نادیده گرفتن صدای کوچک درون سرتان که به شما می گوید از چه کلماتی استفاده کنید بسیار مهم است و به جای ربات های موتورهای جستجو، به سادگی روی ایجاد محتوای قانع کننده برای انسان ها تمرکز کنید.

شما هرگز نمی خواهید خود را مجبور به استفاده از یک کلمه کلیدی غیرطبیعی کنید فقط به این دلیل که گوگل آن را مرتبط بداند زیرا این امر معمولاً برای کاربران خاموش می شود و این پتانسیل را دارد که به اعتبار وبلاگ شما آسیب برساند.

پست های کاربردی بنویسید که مفید و آموزنده هستند

آیا ترجیح می دهید یک پست وبلاگ را بخوانید یا یک ویدیو ببینید؟ اگر مانند اکثر مردم هستید، خواندن را ترجیح می دهید. هنگام نوشتن محتوا برای وبلاگ خود این را در نظر داشته باشید زیرا به شما کمک می کند تا به جای ارسال چیزی مانند آموزش ویدیویی، پست های کاربردی و مفید و آموزنده را منتشر کنید، ترافیک را افزایش دهید.

آموزش های ویدیویی زمان و تلاش بیشتری نسبت به انتشار یک پست وبلاگ صرف می کنند، به این معنی که اشکالی ندارد اگر فقط 5 درصد از مخاطبان شما آن ها را ببینند (زیرا سرمایه گذاری روی آن ها ارزشش را دارد). با این حال، اگر به دنبال حداکثر دسترسی هستید، ممکن است بهترین کار این باشد که به اشکال سنتی‌تر محتوا پایبند باشید.

محتوای خود را مرتبط و منحصر به فرد نگه دارید

پست های وبلاگ شما باید همیشه با مخاطبان شما مرتبط باشد، بنابراین باید در مورد چیزهایی بنویسید که آنها به آنها اهمیت می دهند. اگر هنوز مطمئن نیستید که این چیست، به سادگی از آنها بپرسید! این روزها راه‌های زیادی برای انجام این کار به صورت آنلاین وجود دارد، مانند استفاده از نظرسنجی یا ارسال ایمیل به مشترکان خود برای بازخورد در مورد اینکه چگونه می‌توانید پیشرفت کنید.

پس از دانستن علایق آنها، مطمئن شوید که پست های شما نیز منحصر به فرد هستند تا از بقیه رقبا متمایز شوند. ممکن است بخواهید قبل از انتشار یک پست در مورد وبلاگ های برتر در جایگاه خود تحقیق کنید تا مطمئن شوید که وبلاگ شما خیلی شبیه نیست. این به شما کمک می‌کند از اینکه خوانندگان احساس کنند مطالب را قبلاً در جای دیگری دیده‌اند، جلوگیری کنید، که به اعتبار وبلاگ شما لطمه می‌زند.

وقت خود را با ایجاد محتوایی که هیچ کس به آن علاقه ندارد تلف نکنید

این روزها میلیون ها وبلاگ آنلاین وجود دارد، بنابراین باید با تولید محتوای مرتبط و منحصر به فرد که خوانندگان را تحت تأثیر قرار می دهد، ترافیک باکیفیتی ایجاد کنید. اگر این کار را انجام دهید، به‌طور طبیعی در طول زمان به جای اتلاف وقت و ایجاد پست‌هایی که توجه زیادی به آنها نمی‌شود یا ارزش سئوی ایجاد نمی‌کنند، دنبال‌کنندگان خود را افزایش خواهید داد.

بهترین دوست شما در اینجا رسانه های اجتماعی است زیرا به شما امکان می دهد نحوه پاسخ مردم به موضوعات شما را در زمان واقعی نظارت کنید! می‌توانید با نگاه کردن به نظرات یا خواندن توییت‌های مربوط به محصولات/خدماتی که ارائه می‌دهید، به احساسات آنها ضربه بزنید. این به شما کمک می کند تا درک کنید که مخاطبان شما چه چیزی را دوست دارند تا هرگز وقت خود را برای تولید محتوا بر اساس چیزهایی که هیچ کس به آن علاقه مند نیست، تلف نکنید.

تصور نکنید که کسی تمام پست شما را خواهد خواند

تصور نکنید که کسی تمام پست شما را خواهد خواند

همه چیز با وبلاگ نویسی همیشه در حال تغییر است، به این معنی که اگر نمی خواهید از رقابت عقب بمانید، باید به تاکتیک ها و روندهای جدید سئو توجه کنید. برای مثال، یکی از جدیدترین تغییرات مربوط به سیستم امتیاز گوگل برای نمایش قطعات در نتایج موتور جستجو است.

اگر کسی فقط اولین جمله یا پاراگراف پست وبلاگ شما را بخواند، گوگل آن را به عنوان یک پرش حساب نمی کند، زیرا وب سایت از نظر فنی به اندازه کافی “مرتبط” برای ادامه خواندن یافت شد! این بدان معنا نیست که کاربران بدون خواندن مطالب شما را مرور کنند، بلکه باید مطمئن شوید که عناوین و عناوین شما توجه را به خود جلب می کنند تا مردم همچنان به پایین صفحه پیمایش کنند.

ایده های محتوای خود را در رسانه ها مطرح کنید

هنگام ارائه ایده های خود به رسانه ها (به عنوان مثال، روزنامه ها، برنامه های رادیویی و غیره) می توانید ترافیک زیادی ایجاد کنید. این یک راه عالی برای شما است تا در معرض دید هزاران یا حتی میلیون‌ها خواننده قرار بگیرید، زیرا آنها انتظار دارند که از نمایندگان روابط عمومی هنگامی که داستان‌هایی درباره موضوعات خاص منتشر می‌کنند یا پخش می‌کنند بشنوند.

هنگامی که این تاکتیک را برای بهبود ترافیک وبلاگ امتحان می کنید، می خواهید آنها فکر کنند که پتانسیلی برای پوشش محتوای شما وجود دارد زیرا به آنها کمک می کند مشکلی را برای مخاطبان خود حل کنند. این می‌تواند چیزی به سادگی فهرستی از نکات یا توصیه‌ها برای یک موضوع خاص باشد، بنابراین ممکن است لازم باشد قبل از دست‌یابی به ایده‌ها، ایده‌هایی را در نظر بگیرید.

از اتلاف وقت برای انتشار پست هایی که مورد توجه قرار نمی گیرند خودداری کنید

یکی از مشکلات بزرگ وبلاگ نویسی این روزها این است که افراد زیادی با انتشار پست هایی که ترافیک زیادی دریافت نمی کنند، اشتباهات مشابهی را مرتکب می شوند، به خصوص اگر به شدت به استراتژی های سئو متکی باشند. برای جلوگیری از اتلاف وقت روی این تاکتیک، فقط به یاد داشته باشید که محتوا پادشاه است و نباید به عنوان چیزی کمتر از اولویت اصلی شما تلقی شود!

گوگل در رتبه‌بندی یک وب‌سایت، محتوای منحصربه‌فرد و با کیفیت را بیش از هر عامل دیگری ارزش قائل است، به این معنی که هر یک از پست‌های وبلاگ شما باید همیشه این الزامات را برآورده کند. این اطمینان حاصل می کند که موتورهای جستجو بازدیدکنندگان را به وبلاگ شما ارسال می کنند زیرا بهترین تجربه را ارائه می دهد.

نام تجاری موفق خود را ایجاد کنید

هنگامی که راه‌های جدیدی را برای بهبود ترافیک وبلاگ امتحان می‌کنید، می‌خواهید با ایجاد یک نام تجاری عمومی و غیراصیل، مطمئن شوید که شکست نمی‌خورید. این به این معنی است که به این فکر کنید که چگونه برند شما خود را از سایر وبلاگ های صنعت متمایز می کند و چگونه برای خوانندگان ارزش ایجاد می کند. شما همچنین باید راهی برای متمایز کردن خود با نکات و استراتژی های وبلاگ نویسی پیدا کنید تا مردم به سمت بررسی مرتب آنچه که برای گفتن دارید تمایل داشته باشند.

برای انجام درست این کار، فقط به چیزی منحصر به فرد یا جالب فکر کنید که می توانید به عنوان انگیزه برای کسانی که وبلاگ شما را دنبال می کنند ارائه دهید! این می تواند به سادگی ارائه کدهای کوپن برای محصولات یا خدمات شما باشد، یا پست کردن محتوای پشت صحنه که به خوانندگان نگاهی درونی به نحوه اجرای یک وبلاگ موفق ارائه می دهد. هنگامی که چیزی منحصر به فرد ایجاد کردید تا به خوانندگان کمک کند توجه آنها را جلب کند، از این فرصت استفاده کنید تا با ارائه نکات و استراتژی های وبلاگ نویسی فراوانی که باعث بهبود ترافیک وبلاگ شما می شود، ارزش بیشتری به آنها بدهید.

آمار وبلاگ خود را ردیابی کنید

همیشه باید میزان ترافیک دریافتی روزانه خود را پیگیری کنید زیرا این به شما امکان می دهد بفهمید کدام پست ها بهترین عملکرد را در بین پست های دیگر دارند. اگر یک پست وبلاگ خاص 10 برابر بیشتر از حد معمول ترافیک دریافت می کند، احتمالاً چیز خاصی در آن وجود دارد که می تواند آن را به یکی دیگر از رقبای برتر تبدیل کند. شما نباید همیشه تلاش خود را روی آن پست متمرکز کنید زیرا ممکن است در نهایت محبوبیت خود را از دست بدهد، اما باید در نظر داشته باشید که چقدر متفاوت از دیگران است.

با نظارت بر آمار وبلاگ‌ها تا آنجا که ممکن است، می‌توانید مطمئن شوید که ترافیک را بهبود می‌بخشید و از اتلاف وقت برای انتشار محتوایی که به آن توجهی که شایسته آن است، جلوگیری کنید. اگر نمی توانید این آمار را به طور منظم پیگیری کنید، پس هیچ راهی برای شما وجود ندارد که بدانید کدام پست ها یا ایده ها عملکرد خوبی دارند و کدام نه! این در نهایت منجر به اتلاف وقت و منابع به جای هدایت ترافیک می‌شود، زیرا اگر کسی کاری را که انجام می‌دهید نمی‌بیند، هیچ فایده‌ای ندارد که خودتان را درگیر این همه کار کنید.

برای تحقیق کلمات کلیدی وقت بگذارید

تحقیق کلمات کلیدی یکی از بهترین استراتژی ها برای بهبود ترافیک وبلاگ شما است زیرا به شما کمک می کند تا برای موضوعات خاصی رتبه بالاتری داشته باشید. این نه تنها می تواند به بازدیدکنندگان کمک کند تا محتوای شما را بسیار آسان تر پیدا کنند، بلکه می تواند منجر به افزایش در میزان ترافیک موتور جستجوی ارگانیک که وب سایت شما دریافت می کند، شود.

به عنوان مثال، فرض کنید که شما یک وبلاگ در مورد آشپزی دارید و می خواهید برای آن کلمات کلیدی خاص تا حد ممکن در گوگل رتبه بندی کنید. احتمالاً باید بدانید که مردم هنگام جستجوی دستور العمل های آنلاین از چه کلمات و عباراتی بیشتر استفاده می کنند، سپس پست هایی بنویسید که شامل آن عبارات در آنها باشد! این اطمینان حاصل می کند که هر بار که شخصی جستجو می کند، به جای صفحه شخص دیگری که از زبان مشابه در مقالات خود استفاده می کند، با یکی از پست های شما روبرو می شود.

پست های خود را در سایت ها و شبکه های اجتماعی دیگر تبلیغ کنید

برای هدایت ترافیک به وبلاگ خود، حتی اگر مخاطبان زیادی داشته باشد، نباید به یک وب سایت تکیه کنید. این به این دلیل است که شما خوانندگانی را می‌خواهید که وقتی سایت شما را در مکان‌های دیگری مانند رسانه‌های اجتماعی یا در صندوق ورودی ایمیل خود پیدا می‌کنند، بتوانند در آینده شما را دنبال کنند. در نهایت، این به شما کمک می کند تا با افراد بیشتری تعامل داشته باشید و طرفدارانی را به دست آورید که به مرور زمان ترافیک ثابتی را به وبلاگ شما باز می گرداند.

به همین دلیل بسیار مهم است که اطمینان حاصل شود که هر پست شامل پیوندهایی به وب سایت شما است. شما همچنین باید پیوندهایی داشته باشید که به سایر وبلاگ‌های مرتبط اشاره می‌کنند تا ترافیک به راحتی از یک مکان به مکان دیگر هدایت شود بدون اینکه در طول مسیر مشکلی داشته باشید. این به شما کمک می کند تا امروز ترافیک بیشتری را هدایت کنید و در عین حال با دیگران روابط برقرار کنید تا در آینده نیازی به توجه نداشته باشید.

 فیس بوک، توییتر و سایر حساب های خود را متصل کنید

بسیاری از مردم از ادغام رسانه های اجتماعی با خوانندگان وبلاگ خود استفاده نمی کنند، زیرا معتقدند که این کار باعث می شود پست های آنها کمتر شخصی شود. با این حال، این یکی از مؤثرترین راه‌ها برای قرار گرفتن در معرض بیشتر در وبلاگ خود است، بنابراین اگر قبلاً این کار را نکرده‌اید، باید از این ویژگی‌ها استفاده کنید! رسانه‌های اجتماعی به شما اجازه می‌دهند تا پست‌ها را مستقیماً از کنترل پنل خود پخش کنید تا سایر وب‌سایت‌ها بتوانند به انتشار اخبار در مورد آنچه در آنها نوشته شده است کمک کنند.

این ادغام زمانی که به دنبال افزایش ترافیک هستید بسیار مفید است زیرا پلتفرم‌های زیادی وجود دارد که در آن انواع مختلف مخاطبان وقت خود را به صورت آنلاین صرف می‌کنند در حالی که در محتوا پیمایش می‌کنند یا منتظر بارگذاری چیز دیگری هستند. وقتی این افراد فید خبری شما و آنچه را که تبلیغ می‌کنید می‌بینند، می‌توانند متوقف شوند و پست وبلاگی که همراه با آن به اشتراک گذاشته شده است را بررسی کنند. این به آنها ایده بهتری در مورد انتظارات از وب سایت شما می دهد و به شما کمک می کند تا در نتیجه طرفداران بیشتری پیدا کنید!

در انجمن ها شرکت کنید

امروزه در سراسر اینترنت بحث های زیادی در حال وقوع است، زیرا مردم در مورد موضوعات و ایده های مختلف بحث می کنند. این باعث شده است که انجمن ها به یکی از بهترین مکان های آنلاین تبدیل شوند که در آن می توانید پست های وبلاگ خود را تبلیغ کنید، حتی اگر این بحث ها مربوط به وبلاگ نویسی نباشد. شما باید سعی کنید مکالماتی را پیدا کنید که به موضوعاتی که شما در مورد آنها می نویسید پیوند دارند، زیرا این راه عالی برای کلمات دیگران است که خوانندگان را مستقیماً به مقالات شما هدایت کند!

برای مثال، فرض کنید در مورد انتخاب های سالم تری در آشپزخانه می نویسید. سپس می‌توانید انجمن‌هایی را جستجو کنید که در مورد موضوعات تغذیه بحث می‌کنند و بینش خود را در بحث‌های مرتبط مشارکت می‌دهند. هر زمان که شخصی پاسخ‌های شما را می‌خواند و آنچه را که می‌بیند لایک می‌کند، احتمال زیادی وجود دارد که این شخص بتواند پست وبلاگی را که پیوند داده‌اید بررسی کند تا اطلاعات بیشتری در مورد موضوع دریافت کند!

اگر به نظر می رسد که شما می خواهید انجام دهید، مطمئن شوید که قبل از ثبت نام برای یک حساب کاربری در هر وب سایت، با قوانین و مقررات آنها آشنا شده اید. این تضمین می‌کند که می‌توانید فعال بمانید و همچنین به جای ایجاد مشکل در میان کاربران، با همه افرادی که در این مکالمات شرکت می‌کنند کنار بیایید.

با استفاده از توییت‌های توییتر، ترافیک را هدایت کنید

توییتر یک وب سایت بسیار محبوب است که به افراد اجازه می دهد پیام های کوتاهی درباره کارهایی که در حال حاضر انجام می دهند ارسال کنند. این یکی از بهترین راه‌های آنلاین برای بررسی اتفاقاتی است که با دوستانتان می‌گذرد و در عین حال مشاهیر صنعت سرگرمی را ردیابی می‌کنید!

اگر می‌خواهید ترافیک را به وبلاگ خود هدایت کنید، مهم است که از مزیت‌های ادغام توییتر استفاده کنید زیرا این ویژگی‌ها باعث می‌شود افرادی که شما را در این پلتفرم دنبال می‌کنند، روی پیوند کلیک کرده و مستقیماً به مقالات شما بروند. از آنجایی که این روش نیازی به کار اضافی از جانب کسانی ندارد که ممکن است در توییتی که شامل یک لینک است، برخورد کنند، می‌توان توجه بیشتری را به سمت دستیابی به مخاطبان جدید معطوف کرد تا اینکه آنها را در دنبال کردن شما در همه پلتفرم‌ها مشارکت دهند.

با این گفته، اگر کسی از قبل درباره وبلاگ شما اطلاعی نداشته باشد، ممکن است مقاله ای را که شما نوشته اید بررسی نکند. به این فکر کنید که پیامی را در یک بطری پرتاب کنید و امیدوار باشید کسی در ساحل دریا بیاید که به دنبال چیزی برای خواندن باشد! اولین قدم این است که مردم را علاقه مند کنید و بعد از آن، شانس بیشتری وجود دارد که همان افراد بارها و بارها برگردند تا زمانی که در مورد همه پست های نوشته شده در این وب سایت یاد بگیرند.

پست های خود را در مورد تعطیلات تبلیغ کنید

هر ساله تعطیلات زیادی توسط مردم در سراسر جهان جشن گرفته می شود و یکی از راه های جلب توجه بیشتر به محتوای خود، ارائه نکات مربوط به این رویدادها است. اگر در حال نوشتن مقاله ای هستید که شامل اطلاعات مربوط به روزهای خاص مانند کریسمس یا هالووین است، سعی کنید هر بار که فرصت دارید آن را تبلیغ کنید!

تعطیلات یک راه عالی برای افزایش ترافیک وب سایت و به دست آوردن طرفداران بیشتر است زیرا مردم تمایل دارند این پست ها را بررسی کنند حتی اگر معمولاً آنچه در سایت شما نوشته شده است را نخوانند. شاید بهتر باشد با کسانی که سنت های تعطیلات خود را به اشتراک می گذارند تماس بگیرید و از آنها بخواهید که محتوای شما را با خانواده و دوستان خود نیز به اشتراک بگذارند. همین یک توییت می تواند تمام چیزی باشد که دنبال کنندگان یک نفر بتوانند این پست وبلاگ را ببینند که پر از ایده های باورنکردنی است!

 با سایر بلاگرها تماس بگیرید

امروزه افراد با استعداد زیادی برای دستیابی به مخاطبان جدید تلاش می کنند، اما همه نمی توانند به تنهایی این کار را انجام دهند! اگر در به دست آوردن بازدید برای هر یک از محبوب ترین صفحات خود یا کسب موفقیت با روش های ذکر شده در بالا مشکل دارید، ممکن است با وبلاگ نویسان دیگری که تجربه بیشتری دارند صحبت کنید.

اگر تولیدکننده محتوای دیگری با رویکردی که برای شما کارساز نیست موفق شده است، شاید این شخص بتواند به شما اطلاع دهد که در وهله اول چه کاری برای به دست آوردن فالوور انجام داده است! شاید مقاله خاصی وجود داشته باشد که در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شود یا حتی چیز دیگری مربوط به جایگاه شما باشد که هر روز بازدیدکنندگان زیادی را به خود جذب می کند. اگر هر یک از معاصران شما نحوه دسترسی به مخاطبان جدید را به روش هایی که هنوز برای شما مفید نبوده است، کشف کرده اند، باید از این ارتباطات استفاده کنید و قبل از برداشتن همان مراحل برای موفقیت در مورد کارهایی که آنها انجام داده اند یاد بگیرید!

پست های وبلاگ مقرون به صرفه بیشتری بنویسید

پست های وبلاگ مقرون به صرفه بیشتری بنویسید

مهم نیست که وبلاگ شخصی خود را راه اندازی می کنید یا برای وب سایت شخص دیگری مقاله می نویسید، باید مطمئن شوید که محتوا ارزش خواندن دارد! اگر مردم برای معرفی محصول یا خدمات خود در مقالات شما پول می پردازند، باید منتظر پست های باکیفیت باشند که آنها را ناامید نکند.

اگرچه نوشتن در مورد هر موضوع قدیمی برای دریافت بازدید ممکن است وسوسه انگیز باشد، اما اگر خوانندگان آنچه را که می بینند دوست نداشته باشند، می تواند به طور قابل توجهی به برند شما آسیب برساند. از این گذشته، هیچ کس نمی خواهد به سایتی که اطلاعات بی فایده ارائه می دهد یا توصیه های وحشتناکی ارائه می دهد وفادار بماند! اگر مردم چیزی خوب می خواهند – باید فوراً و با برچسب قیمت مقرون به صرفه به آنها داده شود.

شامل اطلاعات در داخل ویدیوها در YouTube

یوتیوب یکی دیگر از مکان های محبوب آنلاین است که در آن می توان محتوای ویدیویی را برای دستیابی به مخاطبان در سراسر جهان به اشتراک گذاشت. حتی اگر فقط یک نسخه نمایشی سریع برای محصول خود آپلود می کنید، موضوعی که انتخاب می کنید بسیار مهم است.

هنگام ایجاد یک ویدیوی آموزشی که شامل اسکرین شات یا حتی اطلاعات متنی در مورد برخی از مفاهیم توضیح داده شده است، کاربران ممکن است به بررسی وب سایت شما نیز بپردازند! به این ترتیب، آنها تمام پست های وبلاگ را که جزئیات بیشتری در مورد آنچه که از طریق ویدیوی YouTube مشاهده کرده اند ارائه می دهند، پیدا می کنند و به آن صفحات نیز فرصتی می دهند!

پلتفرم های رسانه های اجتماعی را به حداکثر برسانید

اگر شخصی فقط چند ثانیه فرصت دارد تا یک پست منتشر شده آنلاین را قبل از رفتن به چیز دیگری بخواند، این افراد باید ابتدا دلیلی برای کلیک بر روی سایت شما پیدا کنند! چگونه می‌توانید آن را در میان دیگر تولیدکنندگان محتوا که روز به روز محتوای خود را منتشر می‌کنند متمایز کنید؟

اگر مطمئن نیستید که چگونه پست های وبلاگ خود را از طریق رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید یا می خواهید بدانید که کدام پلتفرم ممکن است برای نیازهای شما بهترین کار را داشته باشد، فقط مراحلی را که در زیر می بینید دنبال کنید! به عنوان مثال، اگر وبلاگ نویسی وجود دارد که مخاطبان خود را در فیس بوک در مدت زمان طولانی ایجاد کرده است، ممکن است ارزش داشته باشد که با آنها تماس بگیرید و از آنها راهنمایی بخواهید. حتی می‌توانید با پیوستن به یک تولیدکننده محتوای دیگر برای تبلیغ پست‌های یکدیگر هر چند وقت یک‌بار این کار را جلوتر ببرید!

از جایی که بازدیدکنندگان شما می آیند را پیگیری کنید

فقط به این دلیل که شخصی با سایت شما آشنا می شود لزوماً به این معنی نیست که آنها مایلند همه مقالاتی را که در طول زمان منتشر کرده اید بخوانند. بیشتر مردم احتمالاً علاقه ای به مشاهده بیش از چند مقاله نخواهند داشت، مگر اینکه تحت تأثیر آنچه در صفحه اول می بینند، قرار بگیرند!

وقتی برای پست‌های وبلاگ محتوا ایجاد می‌کنید، مهم است که بازدیدکنندگان خود را از کجا می‌آیند پیگیری کنید تا بتوانید هر آنچه ممکن است نیاز داشته باشند و موارد دیگر را به آنها بدهید! اگر اکثر خوانندگان شما از Pinterest هستند اما هنوز هیچ تابلویی برای این سایت ایجاد نکرده اید، پس منتظر چه چیزی هستید؟ ادامه دهید و شروع به پین ​​کردن همه بهترین پست های خود کنید تا ترافیک بیشتری را به سرعت به وب سایت خود بازگردانید.

حساب های رسانه های اجتماعی را ترکیب کنید

اگرچه ایجاد حساب‌های جدید در رسانه‌های اجتماعی با نام‌های منحصربه‌فرد ممکن است راه خوبی برای جذب بیشتر مخاطبان به نظر برسد، اما این مفهوم ارزش وقت و تلاش را ندارد. اکثر کارشناسان و تولیدکنندگان محتوا پیشنهاد می‌کنند که باید همه این حساب‌ها را با هم ترکیب کنید تا یک برند بهتر و دسترسی بهتری ایجاد کنید!

به عنوان مثال، هنگامی که همه چیز را در یک صفحه فیس بوک یا حساب توییتر ادغام کردید، متوجه خواهید شد که پیگیری طرفداران و دنبال کنندگان خود نیز بسیار آسان تر است. حتی می‌توانید محتوای انحصاری را با ویژگی‌هایی مانند مسابقه‌های پیوست شده ایجاد کنید تا هنگام اشتراک‌گذاری مقاله با دیگران، دوباره به استفاده از نمایه رسانه‌های اجتماعی شما به عنوان اولین انتخاب خود بازگردند!

لینکدین یک پلتفرم عالی برای شبکه است

چه به تازگی شروع به کار در رسانه های اجتماعی کرده باشید و چه بخواهید ارتباط فعلی خود را با کاربران بیشتری در سراسر جهان گسترش دهید، باید پلتفرم های مناسبی را برای تمرکز بر روی آن انتخاب کنید! فقط به این دلیل که فیس بوک ممکن است بزرگترین و محبوب ترین سایت باشد، لزوماً به این معنی نیست که ابتدا باید محتوا را از طریق این وب سایت منتشر کنید. لینکدین با بیش از 500 میلیون کاربر تا سال 2015 در سراسر جهان، مکانی عالی برای شبکه آنلاین است.

با مشارکت با سایر کارآفرینان یا مشاغل محلی در منطقه خود، به راحتی می توانید رسانه های اجتماعی خود را به صورت رایگان گسترش دهید! اگر شخصی در حال حاضر فالوورهای زیادی دارد و پیوندهای آموزنده زیادی را در نمایه خود ارسال می کند، فقط از او بپرسید که آیا می توانید در عوض برخی از بهترین پست های وبلاگ خود را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید. این می تواند به شما کمک کند تا ترافیک بیشتری را بدون نیاز به انجام کار اضافی به طور مداوم برگردانید!

دسترسی خود را با Reddit گسترش دهید

اگر یک وب سایت رسانه اجتماعی محبوب وجود دارد که باید حتما آن را بررسی کنید، آن Reddit است! این سایت به اشتراک گذاری پیوند در دهه گذشته به طور تصاعدی رشد کرده است و اکنون هزاران نفر هر روز محتوای مورد علاقه خود را به اشتراک می گذارند.

هنگامی که یک نمایه در Reddit ایجاد می کنید، ممکن است قوانین خاصی وجود داشته باشد که باید از آنها پیروی کنید تا از ممنوعیت در وب سایت نیز جلوگیری کنید. به عنوان مثال، پست‌های شما همیشه باید به subreddit که در آن به اشتراک گذاشته می‌شوند مرتبط باشد – در غیر این صورت، این پیوندها ممکن است به‌عنوان هرزنامه علامت‌گذاری شوند! سعی کنید در ابتدا یک یا دو subreddit را انتخاب کنید و آنها را به منوی “موارد دلخواه” خود اضافه کنید تا هر زمان که دوباره وارد حساب خود شدید بتوانید به این صفحه دسترسی داشته باشید.

صفحات فرود را برای دسترسی موثرتر بهینه کنید

مهم نیست که چند مقاله در وب سایت خود منتشر می کنید، بازگرداندن مداوم افراد ممکن است دشوار باشد مگر اینکه این صفحات را برای موتورهای جستجو بهینه کنید. حتی اگر شخصی هنگام پیمایش در فید خبری فیس بوک یا فید توییتر به طور اتفاقی با یکی از پست های وبلاگ شما برخورد کند، هیچ تضمینی وجود ندارد که بخواهد بیشتر از این مقاله را نیز بخواند!

برای غلبه بر این مشکل، باید یک صفحه فرود جدید ایجاد کنید که بتواند خوانندگان را ترغیب کند که به جای آن به اطراف بمانند. این به آن‌ها کمک می‌کند تا فوراً محتوای دیگری را که در گذشته منتشر کرده‌اید ببینند و آنها را تشویق می‌کند تا به مرور بیشتر به راحتی ادامه دهند. صفحات فرود یک راه عالی برای وبلاگ نویسانی مانند خودتان است تا بدون نیاز به انجام هر گونه تاکتیک بازاریابی اضافی، دسترسی شما را افزایش دهند!

دفعه بعد که یک پست وبلاگ جدید منتشر می کنید، سعی کنید آن را به جای مستقیماً در وب سایت به صفحه فرود خود اضافه کنید. به این ترتیب، حتی اگر افراد در حال خواندن نتایج جستجوی گوگل باشند، باز هم می‌توانند ببینند کدام مقاله‌های دیگر به اندازه کافی محبوب هستند تا بتوانند روی آن کلیک کنند!

از Pinterest برای ایجاد دنبال کننده بهتر استفاده کنید

اگر روندهای آنلاین را دنبال کنید یا اصلاً به آنچه که ویروسی می شود توجه کنید، ممکن است متوجه شده باشید که بسیاری از کارآفرینان و کسب و کارهای کوچک اکنون تلاش های خود را بر روی Pinterest متمرکز کرده اند. این وب‌سایت «نسخه آنلاین پین‌بورد» در نظر گرفته می‌شود که کاربران می‌توانند به راحتی ایده‌های هدیه را به اشتراک بگذارند یا با کلیک بر روی دکمه «دنبال کردن» واقع در نزدیکی عکس نمایه‌شان، یکدیگر را دنبال کنند.

اگر در حال حاضر سعی دارید دنبال کننده های خود را در رسانه های اجتماعی افزایش دهید، باید Pinterest را نیز به لیست اضافه کنید! گفته می شود که این وب سایت مکان مناسبی برای به اشتراک گذاشتن محتوای آموزشی با دیگران است، همراه با تعداد زیادی عکس و نقل قول که به افراد کمک می کند در عوض آرامش داشته باشند. هنگامی که حساب شما به درستی راه اندازی شد، زمان آن فرا رسیده است که شروع به اشتراک گذاری مقالات یا پست های وبلاگ جالب با مخاطبان خود کنید.

دسترسی اجتماعی خود را با Tumblr به حداکثر برسانید

Tumblr مشابه Pinterest، وب‌سایت موجودی دیگری است که می‌توانید انواع محتوای منحصر به فرد را مستقیماً در داشبورد شخصی به اشتراک بگذارید. فرقی نمی‌کند GIF، میم‌های خنده‌دار، یا مقاله‌های آموزنده‌ای را ارسال می‌کنند که می‌تواند به نحوی برای مخاطبان شما مفید باشد، دلایل مختلفی وجود دارد که چرا کسی بخواهد به جای آن حساب Tumblr شما را دنبال کند!

البته، اگر در گذشته هرگز از Tumblr استفاده نکرده‌اید، ممکن است کمی دشوار باشد که بفهمید این وب‌سایت چگونه کار می‌کند. درست مانند توییتر، برای باز کردن یک حساب کاربری از ابتدا به یک نام کاربری و عکس نمایه منحصر به فرد نیاز دارید. سعی کنید برچسب‌های مرتبط را در Google جستجو کنید یا از دوستان و خانواده بپرسید که آیا تجربه‌ای با این وب‌سایت دارند یا خیر – بازخورد آنها باید به شما ایده بهتری درباره ارزش بررسی بیشتر Tumblr بدهد یا خیر.

از گروه های فیس بوک برای افزایش دسترسی خود استفاده کنید

فرقی نمی کند که چه نوع محتوایی را در آینده منتشر کنید، راه های مختلفی وجود دارد که می توانید با استفاده از فیس بوک به مخاطبان بسیار بیشتری دسترسی پیدا کنید. گروه های زیادی در فیس بوک وجود دارند که می توانید به آنها ملحق شوید که قبلاً موضوع خاصی را در ذهن دارند. با اشتراک‌گذاری پست‌های وبلاگ خود در این جوامع، می‌توانید به سرعت به افرادی از سراسر جهان دسترسی پیدا کنید که ممکن است به صحبت‌های شما نیز علاقه مند باشند!

اکنون، مهم است که به خاطر داشته باشید که همه افراد در رسانه های اجتماعی در ابتدا از آنچه شما ارائه می دهید قدردانی نمی کنند. همانطور که گفته شد، اگر محتوای شما با دیگران طنین انداز شود و دهان به دهان محبوب تر شود، در نهایت افراد بیشتری شروع به بررسی نمایه شما خواهند کرد. زمان زیادی است که خوانندگان مقالاتی را که می خواهند با دوستان یا دنبال کنندگان خود به اشتراک بگذارند بیابند!

یک هدیه را در وبلاگ خود تبلیغ کنید

هدایا یک راه عالی برای وبلاگ نویسانی مانند خودتان است تا لیست ایمیل خود را افزایش دهند! همراه با افزایش ترافیک در وب سایت یا وبلاگ خود، این یکی از موثرترین استراتژی های فروش است که می توانید در طول زمان از آن استفاده کنید. هر چند وقت یکبار با جمع آوری یک هدیه، ایمیل های اعلان از افرادی که می خواهند در خبرنامه شما مشترک شوند دریافت خواهید کرد. این به شما امکان می دهد هر بار که مقاله جدیدی را منتشر می کنید یا مطلبی را ارسال می کنید که ممکن است مفید باشد به آنها اطلاع دهید!

خواه ارائه نسخه کتاب الکترونیکی یکی از محبوب ترین مقالات خود باشد یا درخواست نام و آدرس ایمیل آنها در ازای دریافت نوع دیگری از پاداش، هدایا یک تاکتیک بازاریابی عالی است که هر کسی می تواند آن را امتحان کند. البته، اگر هنوز چیزی را در رسانه های اجتماعی تبلیغ نمی کنید، حتماً در اسرع وقت استفاده از فیس بوک، توییتر، گوگل پلاس یا اینستاگرام را شروع کنید! این استراتژی با شرکت های زیادی که روزانه آن را انجام می دهند بسیار موثر است.

اشتراک گذاری محتوای خود را برای خوانندگان آسان کنید

وقتی می‌خواهید پست‌های وبلاگ را به صورت آنلاین با دیگران به اشتراک بگذارید، مخاطبان شما هرگز نباید برای انجام این کار از حلقه‌ها عبور کنند. در حالی که این بدان معنا نیست که آنها باید فقط بتوانند روی یک دکمه کلیک کنند و هر روز با آن تماس بگیرند، همیشه باید در نظر داشته باشید که دکمه های اشتراک گذاری را برای همه کسانی که از وب سایت شما بازدید می کنند در دسترس قرار دهید. البته راه های مختلفی وجود دارد که می توانید این نوع دکمه های رسانه های اجتماعی را به وب سایت یا وبلاگ خود اضافه کنید.

اگر می‌خواهید فرآیند افزودن دکمه‌های اشتراک‌گذاری به وب‌سایت‌تان تا حد امکان ساده‌تر باشد، همیشه می‌توانید با استفاده از افزونه‌ها یا ابزارک‌ها این کار را انجام دهید. اینها ابزارهای مختلفی هستند که به شما کمک می‌کنند تا همه زنگ‌ها و سوت‌های لازم برای اشتراک‌گذاری محتوا را مستقیماً در پلتفرم رسانه‌های اجتماعی شخص دیگر اضافه کنید. خواه فیس بوک، توییتر، گوگل پلاس، لینکدین، پینترست یا هر جای دیگری آنلاین باشد – این ابزارهای شخص ثالث اضافه کردن دکمه های رسانه های اجتماعی را بسیار ساده می کند!

از پست های وبلاگ خود دوباره استفاده کنید

اگر در مورد وبلاگ نویسی جدی هستید، پس باید متوجه شوید که استفاده مجدد از پست های قدیمی یک راه مفید برای افزایش ترافیک شما است. نه تنها می‌توانید یک پست قدیمی‌تر بگیرید و آن را به یک پست جدید تبدیل کنید، بلکه راه‌های مختلفی نیز وجود دارد که می‌توانید محتوای خود را مجدداً هدف‌گذاری کنید تا خوانندگان بیشتری را علاقه مند کنید. بسیاری از مکان‌های مختلف آنلاین وجود دارد که می‌توانید با کمی کار، پست‌های وبلاگ را دوباره هدف‌گذاری کنید.

مطمئن شوید که سایر وب سایت ها و نشریاتی را که ممکن است بخواهند یک پست وبلاگ قدیمی را از وب سایت یا صفحه رسانه های اجتماعی شما به اشتراک بگذارند، بررسی کنید. برخی از نمونه‌های این نوع وب‌سایت‌ها شامل روزنامه‌ها، مجلات و حتی کتاب‌ها هستند (اگر کتاب الکترونیکی را در آمازون به اشتراک می‌گذارید). هر کی میخواد مطلبی که براش میفرستی منتشر کنه پولش رو میده! به همین دلیل است که افراد زیادی به طور فعال این کار را انجام نمی دهند – اما اگر از این استراتژی نهایت استفاده را ببرید، قدرت بیشتری خواهید داشت!

از برنامه “Hootsuite” برای مدیریت رسانه های اجتماعی استفاده کنید

وقتی می خواهید یک پست وبلاگ بنویسید و نمی خواهید هیچ یک از زمان گرانبهای خود را فدا کنید، چرا برنامه Hootsuite را بررسی نکنید؟ هنگام استفاده از این ابزار ساده و در عین حال قدرتمند، باید بتوانید چندین پیام رسانه های اجتماعی را همزمان برنامه ریزی کنید. چه فیس‌بوک، توییتر یا حتی Google+، Hootsuite روزی را که به هر چیزی نیاز دارید به سرعت منتشر کنید، نجات می‌دهد. در حالی که بسیاری از ابزارهای مشابه دیگر را می توان برای مدیریت رسانه های اجتماعی بدون عرق کردن استفاده کرد، این یکی از بقیه متمایز است.

اگر از کار با Hootsuite لذت می برید یا قبلاً برخی از برنامه های دیگر را امتحان کرده اید، از هر چیزی که مناسب سبک وبلاگ نویسی شماست استفاده کنید. برخی از افراد ترجیح می‌دهند پیام‌های خود را زودتر از موعد برنامه‌ریزی کنند تا بتوانند از یک روز کاری آرام و بدون مدیریت رسانه‌های اجتماعی لذت ببرند. دیگران ممکن است ترجیح دهند که پست های وبلاگ خود را در اسرع وقت بنویسند، منتشر کنند و تبلیغ کنند بدون اینکه نگران برنامه ریزی از قبل باشند. اگر هنوز مطمئن نیستید که کدام یک از این گزینه ها برای نیازهای وبلاگ نویسی شما بهترین است، همه آنها را امتحان کنید تا زمانی که بهترین گزینه را پیدا کنید!

برنامه “TweetDeck” را برای مدیریت توییتر دانلود کنید

توییتر یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی آنلاین است. به لطف این، هزاران ابزار مختلف وجود دارد که استفاده از توییتر را بسیار آسان تر از گذشته می کند. در حالی که تعداد زیادی برنامه دسکتاپ مختلف برای مدیریت حساب توییتر شما وجود دارد، TweetDeck به دلیل توانایی آن در نظارت بر چندین حساب توییتر به طور همزمان از بقیه متمایز است.

اگر می خواهید ترافیک خود را بهبود ببخشید و تا حد امکان به آن دسترسی پیدا کنید، این یکی از قدرتمندترین ابزارهایی است که می توانید استفاده کنید. با TweetDeck، به راحتی می توانید ببینید که همه در مورد موضوعی که برای شما مهم است چه می گویند. می‌توانید از این برنامه خاص، اشاره‌ها، پاسخ‌ها و حتی توییت‌ها را ارسال کنید که این کار را برای هر کسی که اغلب از توییتر استفاده می‌کند آسان می‌کند. اگر خیلی مشتاق استفاده از Hootsuite یا هر برنامه مشابه دیگری نیستید، قبل از جستجوی جای دیگری، TweetDeck را امتحان کنید!

از برنامه “Buffer” برای مدیریت رسانه های اجتماعی استفاده کنید

با توجه به اینکه بسیاری از شرکت‌ها به دلیل ساده بودن بر روی مدیریت رسانه‌های اجتماعی تمرکز کرده‌اند، احتمال زیادی وجود دارد که قبلاً نام Buffer را شنیده باشید. در حالی که از نظر ویژگی هایی که ارائه می دهد کاملاً شبیه Hootsuite است، این یکی بسیار کاربرپسندتر و برای چشم آسان تر است. اگر برنامه‌ای می‌خواهید که مدیریت رسانه‌های اجتماعی را به اندازه نوشتن یک پست وبلاگ آسان کند، Buffer چیزی است که باید از آن استفاده کنید.

اکنون اگر نگران این هستید که نمی توانید کارها را از قبل برنامه ریزی کنید، نگران نباشید زیرا گزینه هایی برای توییتر و فیس بوک در دسترس هستند! تنها کاری که لازم است یک بازدید سریع از وب سایت آنها یا دانلود از دستگاه هوشمند خود برای شروع با این برنامه قدرتمند است که در نهایت می تواند تجارت شما را از خراب شدن نجات دهد! در مورد استفاده از برنامه‌ای مانند Buffer نظرات مختلفی وجود دارد، اما وقتی می‌خواهید از بازی رسانه‌های اجتماعی پیشی بگیرید، این یکی از بهترین گزینه‌های موجود است.

از اشتباه کردن نترسید

اگر هنوز باور ندارید که نوشتن یک پست وبلاگ و اشتراک گذاری آن در رسانه های اجتماعی می تواند به شما در کسب درآمد کمک کند، نگران نباشید زیرا همه ما قبلاً شکست خورده ایم! با وبلاگ نویسی و بازاریابی آنلاین، همیشه چیزهای جدید و هیجان انگیزی در گوشه و کنار وجود خواهد داشت. این بدان معناست که اگر می‌خواهید با دیگران همگام باشید، باید از اشتباهات خود درس بگیرید، بدون اینکه کینه زیادی داشته باشید. در حالی که ممکن است در ابتدا رئیس شما بودن آسان به نظر برسد، باید به خاطر داشته باشید که هیچ کس همه پاسخ ها را ندارد.

اگرچه این ممکن است در ابتدا اغراق آمیز به نظر برسد، مهم است که بدانید بهترین روشی که می توانید یاد بگیرید، اشتباه کردن است. این به این دلیل است که هنگامی که در کاری شکست می خورید، در نهایت فرصت های جدیدی در اختیار شما قرار می گیرد تا از آنها استفاده کنید. ممکن است چندان آسان نباشد، اما اگر می‌خواهید به‌عنوان یک وبلاگ‌نویس یا بازاریاب به طور کلی موفق شوید، باید شجاعت انجام دادن کارها را هر از گاهی به روش خود داشته باشید. هزاران وبلاگ نویس مختلف وجود دارند که همین عقیده را دارند و اگر آنها می توانند به شما کمک کنند وبلاگ خود را با وجود شکست هایشان توسعه دهید، پس شما هم می توانید!

یک برنامه زمانی ایجاد کنید و به آن پایبند باشید

اگر به تازگی وبلاگ نویسی و مدیریت رسانه های اجتماعی را برای کسب و کار خود شروع کرده اید، این احتمال وجود دارد که در حین حرکت مجبور شوید چیزهایی یاد بگیرید. در حالی که این می تواند برای افراد تازه کار هیجان انگیز باشد، مهم است که درک کنید که داشتن یک برنامه به آرامش ذهن شما کمک می کند. این به معنای پرهیز از حواس‌پرتی‌ها و نگه‌داشتن یک دفتر خاطرات از هر کاری است که باید روزانه انجام شود.

اگر هنوز با ایجاد یک برنامه زمانی برای خود مشکل دارید یا مطمئن نیستید از کجا شروع کنید، به جای آن از Problogger دیدن کنید! این وب سایت هزاران منبع مختلف را برای هر کسی که می خواهد مهارت های وبلاگ نویسی خود را در سریع ترین زمان ممکن بهبود بخشد، ارائه می دهد. برخی حتی استدلال می کنند که این یکی از بهترین راه ها برای وبلاگ نویسان و بازاریابان برای کسب درآمد آنلاین است که ارزش بررسی را دارد! اگر مایل به انجام کار سخت هستید، Problogger به شما کمک می کند تا در کوتاه ترین زمان به اهداف خود برسید.

شروع به ارسال ایمیل برای وبلاگ نویسان با نفوذ کنید

قبل از اینکه بخواهیم در مورد اینفلوئنسر مارکتینگ صحبت کنیم، باید مشخص کنیم که این اصطلاح دقیقاً به چه معناست. اگر در وبلاگ نویسی تازه کار هستید یا هنوز کاملاً مطمئن نیستید که این استراتژی چگونه کار می کند، نباید تحت تأثیر همه اصطلاحات و استراتژی های مختلف امروزی قرار بگیرید. بنابراین بیایید ابتدا به این موضوع بپردازیم که بازاریابی تأثیرگذار چیست … به جای اینکه در مورد مشتریان به عنوان یک کل فکر کنند، بازاریابان باید روی گروه های خاصی که ممکن است به برند یا محصولات آنها علاقه مند باشند تمرکز کنند.

یکی از راه‌هایی که بازاریاب‌ها می‌توانند این کار را انجام دهند، از طریق تأثیرگذاران است و اگرچه ممکن است شناخته‌شده‌ترین چهره‌های دنیا نباشند، مطمئناً افرادی هستند که طرفداران ثابتی دارند.

برای ادامه این بحث، توجه به این نکته نیز مهم است که اینفلوئنسرها می توانند وبلاگ نویسان، مدیران رسانه های اجتماعی یا حتی کارمندان معمولی در شرکت های مختلف باشند! اگر به دنبال راهی برای استفاده از اینفلوئنسر مارکتینگ با پیروی از این راهنمای گام به گام هستید، به زودی خواهید دید که چرا بسیاری از بازاریابان به جای آن به سایت های میکروبلاگ روی می آورند. با وجود صدها و نه هزاران اینفلوئنسر که هر روز از پلتفرم هایی مانند توییتر استفاده می کنند، دلیلی وجود ندارد که شما خودتان این استراتژی را امتحان نکنید.

فقط به یک طاقچه نچسبید

در حالی که ممکن است وسوسه انگیز باشد که بر روی یک جایگاه متمرکز شوید و فقط از طریق وبلاگ نویسی در مورد آن موضوع خاص کسب درآمد کنید، باید سعی کنید هر از چند گاهی از این موضوع جدا شوید. این به این دلیل است که وقتی بیش از حد روی یک جایگاه تمرکز می کنید، این احتمال وجود دارد که خوانندگان یا دنبال کنندگان شما خسته شوند. هرچه محتوای شما خاص تر شود، احتمال اینکه کسی در وهله اول آن را بخواند کمتر است.

اگر به نظر می رسد چیزی است که ممکن است برای شما و برندتان جالب باشد، مهم است که قبل از امتحان هر چیز جدید، به برخی از آمارها نگاه کنید. به عنوان مثال، آیا تا به حال راهنمای بازاریابی موسیقی برای مبتدیان را دیده اید؟ اگر چنین است، پس شانس خوبی وجود دارد که این به الهام بخشیدن به وبلاگ نویسان دیگر نیز کمک کرده است! بنابراین حتی اگر ایده‌های بازاریابی گاهی اوقات به سختی به دست می‌آیند، هنوز تسلیم نشوید – به هر حال، همیشه چیزهای جدیدی برای یادگیری با مقدار کار سخت وجود دارد!

مطمئن شوید که سایت شما برای موبایل مناسب است

امروزه افراد بیشتری نسبت به گذشته از دستگاه های تلفن همراه خود برای دسترسی به اینترنت استفاده می کنند. این بدان معنی است که اگر وب سایت شما به درستی در این صفحه نمایش های کوچکتر بارگذاری نشود، تعداد زیادی از خوانندگان بالقوه را از دست خواهید داد. بنابراین اگر قبلاً مطمئن نشده اید که همه چیز با تلفن همراه سازگار است، سعی کنید فردی را استخدام کنید که در طراحی وب متخصص باشد یا به جستجوی آنلاین برخی از استراتژی های مفید بپردازید.

اگر هنگام برنامه ریزی پروژه بعدی خود به دنبال الهام گرفتن هستید، چرا سعی نکنید در وبلاگ بازاریابی اینترنتی مرور کنید؟ شکی نیست که برخی از این وب‌سایت‌ها از وبلاگ نویسانی مانند خودتان الهام گرفته‌اند و به شما کمک می‌کنند تا در ایجاد یک سایت جدید پیشروی کنید. بنابراین با برنامه ریزی و تصمیم درست، می توانید در کمترین زمان سایتی ایجاد کنید که برای موبایل نیز بهینه شده است!

تجزیه و تحلیل خود را انجام دهید

در دنیای اجتماعی امروز، به نظر می رسد که همه چیز دیجیتالی می شود. به همین دلیل، اکثر بازاریابان به شما خواهند گفت که اجرای یک کمپین موفق بدون برخی تحلیل ها می تواند دشوار باشد. ممکن است در ابتدا چیز کوچکی به نظر برسد، اما درک این اعداد به شما کمک می کند تا در صنعت خود رقابتی باقی بمانید.

بنابراین تا به حال، احتمالاً از خود می‌پرسید که این دقیقاً چگونه در وبلاگ‌نویسی صدق می‌کند… خوب، اگر زمانی می‌خواهید از رقبای خود پیشی بگیرید، به جای اینکه فقط از یک ماه به ماه دیگر ادامه دهید، به ردیابی پیشرفت آنها کمک می‌کند. با انجام کارهای ساده مانند فهمیدن تعداد چشم‌ها در صفحه آن‌ها در روز، می‌توانید تعیین کنید که چه نوع محتوایی ارزش ساختن در آینده را دارد!

محتوای خود را ادامه دهید!

برخی ممکن است فکر کنند که فعال نگه داشتن وبلاگ شما آسان است، اما زمانی که به آن دست پیدا کنید، این یک شکل هنری است. دلایل مختلفی وجود دارد که چرا وبلاگ نویسان پس از راه اندازی سایت خود شکست می خورند یا زمانی که احساس می کنند چیزی برای گفتن ندارند. این به این دلیل است که همیشه موضوعات جدیدی هر روز ظاهر می شود و اگر می خواهید مرتبط باقی بمانید، چه کسی بهتر از خودتان می تواند در مورد آنها بنویسد؟

بنابراین به جای اینکه حدس بزنید خوانندگان شما از یک پست به پست دیگر چه می خواهند، برنامه ای را برای وبلاگ خود در نظر بگیرید که به شما کمک می کند ثابت قدم بمانید. اگر از طرفداران نوشتن یک پست جدید حداقل یک بار در هفته هستید، سعی کنید آن را به تقویم خود اضافه کنید تا دیگر مجبور نشوید به روز رسانی را از دست بدهید! اگر نه، فقط مطمئن باشید که تا حد امکان برنامه ریزی می کنید تا همیشه محتوای کافی برای خوانندگان شما وجود داشته باشد.

ذهنیت “برای من نیست” را فراموش کنید

برای هر چیزی که به وبلاگ نویسی مربوط می شود چیزی به نام خیلی پیر یا جوان بودن وجود ندارد. حتی آن دسته از افرادی که به نظر می‌رسد تمایلی به نشستن در مقابل صفحه کامپیوتر و تایپ کردن ندارند، همچنان می‌توانند به نویسندگان محتوای آنلاین تبدیل شوند. همه اینها به این معنی است که اگر زمانی می خواهید با وبلاگ خود موفق شوید، به حذف ذهنیت “این برای من نیست” و شروع به حفظ ذهن باز کمک می کند.

از این گذشته، در دنیای وبلاگ نویسی جایگاه های مختلفی وجود دارد که می توانید به عنوان یک نویسنده به آن ها منشعب شوید، بنابراین شانس زیادی وجود دارد که بسیاری از این بازاریابان اینترنتی برای داشتن استعداد شما کشته شوند! بنابراین به جای اینکه فرض کنید با بیشتر روندهای آنلاین ارتباط ندارید، روی اقدام و مثبت ماندن تمرکز کنید – این به شما امکان می دهد از دیگرانی که از خودتان ماهرتر هستند یاد بگیرید.

از نقل قول ها برای به روز رسانی رسانه های اجتماعی خود استفاده کنید

اگر به دنبال راهی ساده برای افزایش ترافیک رسانه های اجتماعی هستید، استفاده از نقل قول ها ضرری ندارد. در سال‌های اخیر تحقیقاتی انجام شده است که نشان می‌دهد پست‌هایی که حاوی نقل قول هستند، میانگین نرخ تعامل 16 درصد بیشتر از پست‌هایی هستند که اینطور نبود. اکنون، این لزوماً به این معنی نیست که محتوای شما باید یک سری نقل قول باشد، اما ایده خوبی است که آنها را در پست های خود در جایی که مناسب به نظر می رسد بپاشید.

ممکن است بپرسید که چرا این به افزایش ترافیک رسانه های اجتماعی کمک می کند، و پاسخ بسیار ساده است: نقل قول ها شما را از سایر وبلاگ نویسان متمایز می کند. چه صرفاً پست شخص دیگری را بازتوییت کنید یا دو سنت خود را اضافه کنید، داشتن چند کلمه انتخابی در مورد چیزی فعلی باعث می شود که مردم تمایل داشته باشند بیشتر از شما بخوانند. البته، اگر تمایلی به اشتراک گذاری نقل قول های معنی دار آنلاین ندارید، به جای آن از برخی نقل قول های سرگرم کننده استفاده کنید زیرا گاهی اوقات یک رویکرد ساده لوحانه می تواند راه طولانی را نیز به همراه داشته باشد!

بیش از یک راه حل ارائه دهید

حتی اگر درمان سرطان را پیدا کرده باشید، لزوماً به این معنی نیست که همه علاقه مند به مطالعه در مورد آن هستند. این ممکن است مانند عقل سلیم به نظر برسد، اما نوشتن مکرر محتوا فایده ای ندارد فقط به این دلیل که فکر می کنید همه بیشتر از آن می خواهند. در عوض، در صورت امکان، راه حل هایی را به پست های خود اضافه کنید تا بتوانید تنوع کافی برای انتخاب را در اختیار خوانندگان قرار دهید.

این می تواند به معنای ارائه نکات یا ترفندهای مختلفی باشد که افراد می توانند در پایان یک پست وبلاگ یا مقاله از آنها استفاده کنند. از این گذشته، برخی از افراد به دنبال چیزی خاص هستند در حالی که برخی دیگر علاقه مند هستند تا قبل از خرید تا آنجا که می توانند یاد بگیرند. با ارائه خدمات به هر دو نوع مخاطب، می توانید ترافیک وبلاگ خود را بیشتر افزایش دهید.

برای تشویق اشتراک‌های اجتماعی، هزینه‌های رایگان بدهید

برندهای بزرگ در حال حاضر از این استراتژی استفاده می کنند تا به آنها کمک کند در معرض دید آنلاین قرار بگیرند، پس چرا خودتان آن را امتحان نکنید؟ ایده ساده است: فقط چیزی را ایجاد کنید که مایلید به صورت رایگان آن را هدیه دهید، سپس تاریخ انقضا را در وب سایت یا رسانه های اجتماعی خود تبلیغ کنید. از این گذشته، همه دوست دارند چیزی را بیهوده به دست بیاورند، بنابراین چه کسی وقتی پست شما را در فید خبری خود مشاهده کرد، برای خواندن بیشتر روی آن کلیک نکند؟

متأسفانه، اگر هیچ مهارت واقعی نداشته باشید، این بازی می تواند بسیار سخت تر از آن چیزی باشد که به نظر می رسد. مطمئناً، افراد زیادی وجود دارند که کتاب‌های الکترونیکی یا کاغذهای سفید رایگان را به عنوان راهی برای معرفی نام خود ارائه می‌کنند، اما اغلب اوقات کیفیت آنها کم است. اگر می‌خواهید پست‌های وبلاگتان از بقیه متمایز باشد، پس سعی کنید چیزی بسازید که مردم واقعاً بخواهند بخوانند و به عنوان مرجع ذخیره کنند.

به دنبال فرصت های جدید طاقچه باشید

ممکن است به نظر عقل سلیم بیاید، اما تعجب آور است که چگونه بسیاری از وبلاگ نویسان پس از شروع وبلاگ نویسی، نتوانسته اند به جایگاه های کاملاً متفاوت منشعب شوند. ممکن است در مورد فرصت‌های زیادی در صنعت خود شنیده باشید، اما این بدان معنا نیست که باید از جستجوی فرصت‌های جدید دست بردارید.

این امر به ویژه در صورتی مهم است که ارقام صنعت شما شروع به کاهش کند، به این معنی که شما به یک پلتفرم جایگزین برای تبلیغ خود نیاز دارید. بنابراین به جای تلاش برای تعمیر چیزی که خراب نیست، این پست وبلاگ را به عنوان سرنخ خود در نظر بگیرید تا جایگاه جدیدی پیدا کنید که بتوانید از آن برای وبلاگ خود استفاده کنید.

 از خوانندگان خود بخواهید مشترک شوند

اگر به دنبال افراد بیشتری برای دنبال کردن وبلاگ خود هستید، ابتدا از آنها بپرسید. ممکن است عقل سلیم به نظر برسد، اما چند بار دیده اید که وبلاگ نویسان از درخواست فرصت دوباره از خوانندگان خود غافل شده اند؟ این معمولاً به این دلیل است که آن‌ها نمی‌خواهند به‌هیچ‌وجه تحت فشار یا آزاردهنده قرار بگیرند، بنابراین اگر این موردی است که شما را نیز نگران می‌کند، از طریق یک آگهی پاپ آپ در سایت از آنها بپرسید. برخی از نمونه‌هایی از اهداف اشتراک عبارتند از: اشتراک‌گذاری جزئیات فروش و محتوای انحصاری. همچنین اگر می‌خواهید به افراد دلیلی برای بازگشت بدهید، می‌توانید پیوندی به یک هدیه در جعبه اشتراک خود اضافه کنید.

ممکن است مدتی طول بکشد تا به نتایجی که به دنبال آن هستید برسید، اما این بدان معنا نیست که ارزش امتحان کردن را ندارد. به محض اینکه افراد مشترک شوند، احتمال بیشتری وجود دارد که مطالب شما را بخوانند و مطالب بیشتری را مطالعه کنند، که این تنها یکی از مزایای استفاده از پنجره های بازشو در وب سایت شما است.

درباره روندهای فعلی بخوانید

یکی از کارهایی که باید هنگام نوشتن یک پست وبلاگ انجام دهید این است که سعی کنید با روندهای فعلی آنلاین همراه باشید. به این ترتیب، هیچ مشکلی برای ارائه ایده ها یا زوایای جدید برای نوشتن در مورد آنها نخواهید داشت، که به افزایش شانس شما برای ورود به صفحه اول کمک می کند.

اگر به دلایلی در تلاش برای انجام این کار هستید، همیشه می توانید به مطالعه از طریق وبلاگ های دیگر در جایگاه خود متوسل شوید. این نه تنها به شما ایده می‌دهد که رقبای شما چه نوع محتوایی را در جهان عرضه می‌کنند، بلکه به شما کمک می‌کند تا رتبه‌بندی کلی وبلاگ خود را بیشتر ارتقا دهید. فقط فراموش نکنید که تقلید صادقانه ترین شکل چاپلوسی است.

سعی کنید فقط با یک موضوع یا گرایش خود را محدود نکنید، زیرا اگر خود را قابل پیش بینی جلوه دهید، مردم به طور کلی وبلاگ شما را دنبال نمی کنند. این بدان معناست که هنگام نوشتن یک پست جدید، سعی کنید با جابجایی کلمات یا عبارات، همه چیز را با هم ترکیب کنید تا مردم را حدس بزنند. شما هرگز نمی دانید، شاید ریسک این چنینی در نهایت نتیجه دهد.

از ابزار دسترسی خودکار استفاده کنید

وقتی صحبت از خطرات شد، آنها آنقدر بخش بزرگی از وبلاگ نویسی هستند که هر وبلاگ نویسی باید هر از گاهی مایل باشد که آنها را بپذیرد. با این حال، شما نمی خواهید گرفتار استفاده از موارد غیر ضروری بیش از حد شوید، جایی که ابزارهای دسترسی خودکار به کار می آیند. اینها به طور خاص برای وبلاگ نویسان ساخته شده اند و می توانند به شما کمک کنند تا رتبه و فروش خود را با حداقل تلاش بهبود بخشید.

اگر می‌خواهید نمونه‌هایی از این که چگونه این ابزارها می‌توانند به شما کمک کنند، می‌خواهید، برخی از جایگزین‌های برتر را که از جمله BlogDash و Twitter پیدا کرده‌ایم، بررسی کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که ابزار جدید خود را برای اولین بار تنظیم کنید (نگران باشید، ساده است) و سپس تمام اطلاعاتی را که به شما داده شده است وارد کنید. از آنجا، تنها کاری که باید انجام دهید این است که شاهد انفجار ترافیک وبلاگ خود باشید!

با یک سری ابزار، بهره وری را بهبود بخشید

درست همانطور که آخرین نکته ثابت می کند، ابزارهای بهره وری متعددی وجود دارد که می تواند به شما در بهبود وبلاگتان کمک کند. این ابزارها باید بتوانند بر میزان عملکرد شما به عنوان یک وبلاگ نویس تأثیر بگذارند، چه از طریق کمک به شما در پس انداز پول یا حتی پیدا کردن موضوعات بهتر برای پست های آینده.

قبل از اینکه به کار خود ادامه دهید و چیز جدیدی اضافه کنید، باید کمی وقت بگذارید و به این فکر کنید که چه نوع ابزارهایی برای وبلاگ شما مفید است. به عنوان مثال، اگر نوشتن دقیقاً مناسب شما نیست، پس سعی کنید Grammarly را بررسی کنید تا به شما در بهتر نوشتن کمک کند. یا، اگر این حضور شما در رسانه‌های اجتماعی است که نیاز به تقویت دارد، پس چرا برای برنامه‌ریزی پست‌ها از قبل در Buffer ثبت نام نکنید؟

فقط به خاطر داشته باشید که بد نیست در مورد این موارد حساس باشید زیرا هیچ وبلاگی مانند وبلاگ دیگری نیست. چیزی که برای یک نفر جواب می دهد ممکن است برای همه کارساز نباشد، به این معنی که باید راه هایی برای بهبود بهره وری وبلاگ خود در سطح فردی پیدا کنید.

ویژگی های جدید را به سایت خود اضافه کنید

یکی دیگر از راه‌های بهبود سایت و کارآمدتر کردن آن، افزودن ویژگی‌های جدید است. این می تواند به معنای استفاده از آخرین کدهای HTML یا حتی ارتقاء CMS (سیستم مدیریت محتوا) باشد، اما هر کاری را که به تعویق نیندازید. اگر مطالب را برای مدت طولانی رها کنید، ممکن است وبلاگ خود را در معرض خطر قرار دهید، بنابراین همیشه برای بهبود آن تلاش کنید.

به عنوان مثال، اگر می خواهید یک فرم پاپ آپ به وب سایت خود اضافه کنید تا بتوانید اطلاعات بیشتری از کاربران خود جمع آوری کنید، SumoMe را امتحان کنید. این نه تنها به شما کمک می کند تا یک لیست ایمیل از مشتریان بالقوه ایجاد کنید، بلکه به افراد امکان می دهد برای محتوای ارزشمندتر مشترک شوند که در آینده از آنها قدردانی خواهند کرد.

از رقابت آگاه باشید

در حالی که خواندن روندهای فعلی و بهبود بهره وری هر دو راه های خوبی برای تأثیرگذاری بر وبلاگ شما هستند، هیچ چیز مانند دانستن اینکه با چه کسی رقابت می کنید وجود ندارد. این فقط به سایر وبلاگ نویسان محدود نمی شود، بلکه شرکت ها و مارک ها را نیز شامل می شود.

به عنوان مثال، بیایید بگوییم که شما با یک ایده محصول برای یک ابزار جدید که به وبلاگ نویسان کمک می کند تا رتبه خود را بهبود بخشند، آمده اید. سپس، متوجه می شوید که در حال حاضر چند شرکت معروف دیگر وجود دارند که سعی در فروش چیزی مشابه دارند. در این مورد، ممکن است تصمیم گرفته باشید ایده اصلی وبلاگ خود را کنار بگذارید زیرا به اندازه کافی برجسته نمی شود، به این معنی که آگاهی از رقابت می تواند گاهی اوقات سودمند باشد.

با اهداف خود مشخص شوید

اهداف نه تنها در هر جنبه دیگری از زندگی شما مهم هستند، بلکه برای وبلاگ نویسی نیز بسیار مهم هستند. بدون هدف، مسیر کاری که انجام می‌دهید و اینکه چرا از ابتدا شروع کرده‌اید را از دست می‌دهید، به این معنی که در مقطعی یا زمانی دیگر، دست از کار خواهید کشید.

این امر به ویژه در مورد تعیین اهداف قابل اندازه گیری برای خود صادق است، که می تواند هر چیزی از افزایش 100 لایک فیس بوک در ماه تا درآمد 10000 دلار در ماه در یک سال باشد. فقط مطمئن شوید که اهداف شما به اندازه کافی مشخص هستند تا بدانید پس از انجام هر کار چقدر خوب عمل کرده اید.

در زمان نوشتن محتوا صرفه جویی کنید

همانطور که قبلا ذکر شد، نوشتن مناسب همه افراد نیست. قبل از اینکه بتوانید مطلبی را ارائه دهید که مورد قدردانی خوانندگان باشد، زمان و تلاش زیادی می برد، به این معنی که می خواهید از هر پست حداکثر استفاده را ببرید.

برای انجام این کار، Grammarly را بررسی کنید تا بتوانید به سرعت آنچه را که نوشته‌اید برای هر گونه خطای املایی یا مشکلات گرامری مانند منفی دوتایی و کاماهای از دست رفته اسکن کنید. این نه تنها به بهبود اعتبار وبلاگ شما کمک می کند، بلکه زمان بیشتری را نیز آزاد می کند تا بتوانید به طور منظم محتوا تولید کنید.

بهترین محتوای خود را در صفحه اصلی خود به نمایش بگذارید

وقتی بازدیدکنندگان برای اولین بار وارد سایت شما می شوند، چه تاثیری از خود بر جای می گذارد؟ آیا خواندن آن آموزنده و آسان است یا چیزهای زیادی در جریان است که نمی دانند کجا را جستجو کنند؟ به هر حال، داشتن یک صفحه اصلی به هم ریخته شما را به جایی نمی رساند، بنابراین سعی کنید آن را واضح و مختصر نگه دارید.

یکی از راه‌های انجام این کار، نمایش بهترین محتوای خود در صفحه اصلی است. این نه تنها اطلاعات ارزشمندی را برای بازدیدکنندگان جدیدی که می‌خواهند پست‌های بیشتری مانند آن را مطالعه کنند، فراهم می‌کند، بلکه به آنها کمک می‌کند تا به طور کلی در اطراف سایت حرکت کنند. به عنوان مثال، اگر پستی در مورد نکات وبلاگ نویسی دارید که عملکرد خوبی داشته است، پیوندی در زیر آن اضافه کنید که حاوی مقالات بعدی پیشنهادی مرتبط است.

جملات خود را برای مضامین و افعال بررسی کنید

قبل از تصمیم گیری در مورد اینکه آیا پست وبلاگ شما ارزش انتشار دارد یا خیر، مطمئن شوید که هر جمله را برای موضوعات و افعال صحیح بررسی کنید. به هر حال، بدون این مؤلفه‌ها، جملات شما ناقص می‌شوند، که دقیقاً چیزی نیست که شما می‌خواهید.

اگر مطمئن نیستید که جمله داده شده دارای فاعل و فعل است یا خیر، سعی کنید کلماتی مانند «آن» یا «آنجا» را وارد کنید تا ببینید آیا می‌توانند در هر نقطه مربوطه قرار بگیرند یا خیر. مثلا:

داشتن وبلاگ مهم است.

کارهای زیادی وجود دارد که می توانید با یک وبلاگ انجام دهید.

در هر دو مورد، آن و وجود دارد برای جمله اول مناسب است در حالی که به جای is در جمله دوم به خوبی کار می کند. بنابراین، این جمله آخر دارای موضوع و فعل مناسب است، به این معنی که این پست آماده انتشار است.

با ابزارها و پلتفرم های جدید آزمایش کنید

با ابزارها و پلتفرم های جدید آزمایش کنید

مهم نیست که در ابتدا با کدام پلتفرم شروع کرده اید، زیرا همیشه این احتمال وجود دارد که چیز جدیدی در آنجا وجود داشته باشد، به این معنی که وقت آن است که یک بار دیگر آزمایش کنید. این روزها ابزارها و خدمات زیادی در دسترس هستند، بنابراین آنها را یکی یکی امتحان کنید تا زمانی که بهترین آنها را برای نیازهای خود بیابید.

به عنوان مثال، ممکن است از یک سایت رسانه اجتماعی شروع کنید، سپس متوجه شوید که سایت دیگری برای دستیابی به مخاطبان خاص مفیدتر است. اگر اینطور است، پس در نظر بگیرید که مقداری محتوا را به این مکان دیگر منتقل کنید تا مخاطب فعلی شما در تاریکی رها نشود. این نه تنها به بهبود آگاهی از برند کمک می کند، بلکه آنها را با پست های دیگر شما نیز آشنا می کند.

اشتراک گذاری اجتماعی خود را با کلیک برای توییت بهبود بخشید

اگر می‌خواهید خوانندگان را تشویق کنید تا پست‌های شما را به اشتراک بگذارند، پس سعی کنید به محض ارسال یک ویژگی کلیک به توییت اضافه کنید. این به آنها این امکان را می دهد که عنوان و پیش نمایش متن را مستقیماً با دنبال کنندگان خود به اشتراک بگذارند، که این کار را آسان تر از همیشه می کند!

تنظیم این ویژگی نیز فوق‌العاده آسان است: فقط کافی است به clicktotweet.com مراجعه کرده و پیوند URL را به پست وبلاگ خود بچسبانید. از آنجا، یک کد منحصر به فرد به شما داده می شود که می تواند در پست شما درج شود تا همه بتوانند بلافاصله شروع به کلیک کردن و توییت کردن کنند. هنگامی که نوشتن آن را به پایان رساندید، فراموش نکنید که روی «دریافت پیوند جدید» کلیک کنید تا بتوانید نسخه جدیدی تولید کنید.

یک “اولین” و “آخرین” منتشر شده در تاریخ اضافه کنید

همانطور که قبلا ذکر شد، پست های وبلاگ شما به اندازه هر چیز دیگری در سایت شما مهم هستند. بنابراین برای کمک به برجسته شدن بیشتر آنها، سعی کنید در بالای هر پست کمی تاریخ «اولین» و «آخرین انتشار در» اضافه کنید. به این ترتیب، مردم دقیقاً می‌دانند که برای اولین بار از چه زمانی شروع به نوشتن کرده‌اید یا آخرین بار چند وقت پیش به‌روزرسانی شده است.

البته، این فقط اطلاعات اختیاری است که برای همه مقاله ها اعمال نمی شود، بنابراین قبل از تصمیم گیری در مورد اینکه آیا می خواهید آن را درج کنید یا خیر، این را در نظر داشته باشید.

داشتن یک وبلاگ موفق یکی از مهم‌ ترین المان‌ هایی است که هر کسب و کاری از کوچک تا بزرگ به آن نیاز دارد نه تنها داشتن وبلاگ به سئو شما کمک می‌ کند بلکه باعث می‌ شود تا شما بتوانید برند شخصی خود یا کسب و کارتان را در بازار تثبیت کنید و همه نشان دهید که در بازار کسب و کار های اینترنتی حرفی برای گفتن دارید.