در این پادکست می خواستم در خصوص انواع بازاریابی صحبت کنم.

عناوینی که در این پادکست در مورد آن صحبت می کنم به صورت زیر می باشند. با ما همراه باشید.

تعریف بازاریابی

در جامعه کنونی با پیشرفت تکنولوژی و پیچیده ­تر شدن زندگی بشر، بازاریابی هم رنگ و بوی جدیدی به خود گرفته، شاید دهه­ های قبل فقط یکی دو نوع از انواع بازاریابی وجود داشت ولی امروزه انواعی متفاوتی از بازاریابی با توجه به هدف ­های خاص کسب و کار و بازار بوجود آمده است. در ادامه ما قصد داریم توضیحات جامعی از طبقه بندی بازاریابی در سال 2022 ارائه دهیم.

انواع بازاریابی چیست؟

بازاریابی دورن گرا: جذب مشتری پایه و اساس کارش می باشد.

بازاریابی برون گرا: این بازاریابی فقط فروش محصول مدنظرش هست.

بازاریابی همهم ای: بازاریابی همهمه ای یک نوع بازاریابی دهان به دهان است که مثل ویروس پخش می­شود. این استراتژی با کمک محتوای خلاقانه و اینفلوئنسرها به انتشار اخبار محصول می پردازند.

بازاریابی محتوا: تهیه محتوای مفید و سرگرم کننده برای مخاطبان برای جذب آن­ها، درگیرکردن آن­ها، به نوعی پایبند کردن آن­ها به محصول است.

بازاریابی برند: توسعه برند که فعالیت­ هایی انجام می ­گیرد تا برند ما با روش ­های خلاقانه از دیگر برند­ها متمایز شود.

بازاریابی B2B: در این نوع بازاریابی یک کسب و کار محصولات و خدمات خود را به کسب و کار دیگر عرضه می کند. در این نوع بازاریابی عرضه محصولات بین دو شرکت صورت می­ گیرد.

بازاریابی B2C: بازاریابی بر اساس رابطه بین کسب و کار و مشتری است. در واقع یک سمت این بازاریابی مشتریان و افراد خریدار هستند و سمت دیگر این معامعه شرکت­ ها و بیزینس­ ها هستند.

بازاریابی موتور جستجو: بازاریابی از طریق موتورهای جستجوگر(SEM) که در آن هدف، گرفتن رتبه‌های بالا در صفحه اول موتور جستجو است.

زمانی که برخی از مدیران نام بازاریابی می شنوند به یاد تبلیغات به شیوه های تکراری و استفاده از سلبریتی ها برای معرفی محصول و یا هزینه های زیاد و هنگفت برای عرضه محصولات می افتند و این طرز تفکر باعث می شود تا مدیران به اینکه بازاریابی چیست اهمیتی ندهند.