در این مقاله نحوه عملکرد الگوریتم ریلز اینستاگرام در سال 2022 آمده است.

اگر واقعاً می‌خواهید که ریلز‌های اینستاگرام شما سر و صدا ایجاد کنند، مهم است که بدانید این ویژگی اینستاگرام الگوریتم خاص خود را برای مبارزه دارد.

البته ریلز اینستاگرام، ویدیوهای کوتاهی هستند که اینستاگرام در سال 2020 برای  رقابت با تیک تاک معرفی کرد.

ریلز با استفاده از ابزارهای ویرایش ساده به سازندگان اجازه می‌دهد از افکت‌ها و فیلترها استفاده کنند، چندین عکس را با هم ترکیب کنند، و کلیپ‌های موسیقی را برای ایجاد سرگرمی ترکیب کنند، (و برخلاف استوری‌های اینستاگرام، پس از ۲۴ ساعت ناپدید نمی‌شوند).

اما مانند هر چیز دیگری در اینستاگرام، صرف نظر از اینکه ویدیوی شما چه شاهکاری است، پتانسیل شما برای ستاره شدن به صورت ویروسی در اختیار الگوریتم قدرتمند اینستاگرام است: این الگوریتم است که تصمیم می‌گیرد یک ویدیو را در اختیار شما قرار دهد یا خیر. یا آن را در گمنامی دفن کنید.

در اینجا نحوه عملکرد الگوریتم Reels اینستاگرام در سال 2022 آمده است، و اینکه چه کاری می توانید انجام دهید تا الگوریتم به نفع شما عمل کند:

الگوریتم Reels اینستاگرام چگونه کار می کند؟

الگوریتم ریلزهای اینستاگرام تصمیم می‌گیرد که کدام حلقه‌ها به کدام کاربر اینستاگرام نشان داده شوند.

شما در طول روز ریلزهایی را از پیج ‌هایی که دنبال می‌کنید در فید اصلی خود می‌بینید، اما دو مکان دیگر وجود دارد که ریلزهای اینستاگرام از سازندگان و برند‌های دیگر را می‌توان پیدا کرد:

تگ Reels این اساساً نسخه اینستاگرام صفحه  TikTok For You است. روی نماد Reels در پایین صفحه اصلی برنامه اینستاگرام ضربه بزنید تا بخش بی‌پایان و قابل پیمایش ریلزها توسط الگوریتم به شما نمایش داده شود. برگه کاوش ریلز‌ها نیز در کنار پست‌ها و استوری‌های اینستاگرام که الگوریتم اینستاگرام ارائه می‌کند،  در کاوش وجود دارد.

اکسپلور ریلز
عوامل متعددی برای تعیین زمان و مکان ظاهر شدن ریلز ها وجود دارد.

روابط

الگوریتم اینستاگرام فقط نحوه تعامل شما با محتوا را در نظر نمی گیرد، بلکه تماشای نحوه تعامل شما با سایر کاربران است. آیا کسی شما را دنبال می کند و شما را با نام جستجو می کند؟ آیا به یکدیگر پیام می دهید یا کامنت می گذارید؟ آیا شما یکدیگر را در پست های خود تگ می کنید؟ اگر یکی دیگر از کاربران اینستا مشخصاً سوپر طرفدار شما باشد، اینستاگرام به احتمال زیاد به محض پست گذاشتن ، آخرین ویدیوی شما را با او به اشتراک خواهد گذاشت.

همانطور که گفته شد: با Reels و Explore، احتمالاً ویدیوهایی از سازندگانی که نامشان را نشنیده‌اید دریافت خواهید کرد… اما اگر قبلاً به نحوی با آن‌ها تعامل داشته‌اید. اینستاگرام نیز آن را در نظر می گیرد.

مرتبط بودن محتوا

اینستاگرام تمایلات کاربر را ردیابی می کند – اگر قبلاً یک Reel یا پست را دوست داشته اید یا به روش دیگری درگیر شده اید، اینستاگرام موضوع را یادداشت می کند و سعی می کند محتوای مشابه آن را به شما ارائه دهد.

هوش مصنوعی چگونه می‌آموزد که یک ویدیو درباره چیست؟ از طریق هشتگ‌های ریلز‌های اینستاگرام و همچنین از طریق تجزیه و تحلیل پیکسل‌ها، فریم‌ها و صدا.

به موقع بودن

الگوریتم ریلز محتوای جدید را نسبت به ریلز های آرشیو اولویت بندی می کند. مردم می خواهند چیزهای جدید را ببینند، بنابراین الگوریتم نیز این کار را می کنند.

محبوبیت

اگر مخاطبی درگیر دارید، و اگر محتوایی دارید که به طور مداوم لایک و اشتراک‌گذاری می‌کند، این به اینستاگرام نشان می‌دهد که چیز خاصی دارید که دیگران نیز ممکن است آن را دوست داشته باشند.

مطمئناً، به نظر می رسد که برای محبوب شدن باید از قبل محبوب باشید، اما در نهایت اینستاگرام در کار تبلیغ محتوای با کیفیت است … بنابراین اگر قبلاً به خاطر ساختن چیزهای عالی شهرت دارید. ، برنامه به شما پاداش خواهد داد.

11 نکته برای کار با الگوریتم Reels اینستاگرام

همه این‌ها روشی برای گفتن این است که اینستاگرام به ریلز‌هایی که فکر می‌کند مردم دوست خواهند داشت، اولویت می‌دهد: محتوای جدید، سرگرم‌کننده و مرتبط. شاید بالاخره ربات ها چندان با ما تفاوتی نداشته باشند؟

اکانت Creators اینستاگرام حتی اخیراً پست اسلایدی را منتشر کرده است که دقیقاً آن را تأیید می کند.

محتوای با کیفیت ایجاد کنید

وقتی مردم روی برگه Reels کلیک می‌کنند، منتظر محتوای خنده‌دار، سرگرم‌کننده و جالب هستند. بنابراین این چیزی است که الگوریتم به دنبال ارائه آن است.

با توجه به اکانت @creators اینستاگرام، Reels در حال حاضر انسان‌های زنده‌ای را دارد که از میان آن‌ها غربال می‌کنند تا بهترین‌ها را معرفی کنند.

به طور خلاصه، تمام تلاش خود را بکنید تا بینندگان خود را بخندانید، به آنها چیز جالبی بیاموزید، یا یک پیچ و تاب یا چالش شگفت‌انگیز ارائه دهید، و در مسیر درستی حرکت می‌کنید.

ریلز های خود را از نظر بصری جذاب کنید

الگوریتم ریلز ویدیوهایی را با قابلیت بصری ترجیح می دهد. حداقل به صورت عمودی عکاسی کنید و از عکس‌ها و فیلم‌های با وضوح پایین اجتناب کنید.

ویدیوهایی که با جلوه‌ها و فیلترهای دوربین برنامه ساخته می‌شوند، بینندگان را درگیر نگه می‌دارند و در فرآیند تقویت الگوریتمی قرار می گیرند.

از ارسال مجدد TikToks خودداری کنید

مردم دوست ندارند و اهمیتی نمی‌دهند که این واقعیت به آنها یادآوری شود – اگر ویدیوهای  TikTok که دارای واترمارک هستند را به‌عنوان ریلز بازنشر می‌دهید،وجهه جالبی ندارد.

ما در اینجا فقط حدس و گمان نمی کنیم: اینها حقایق هستند! در پستی از این شرکت توضیح داده شده است: «محتوای که به وضوح از برنامه‌های دیگر بازیافت می‌شود (یعنی حاوی لوگو یا واترمارک) باعث می‌شود Reels کمتر احساس رضایت کند. بنابراین، ما این محتوا را در مکان‌هایی مانند برگه Reels کمتر قابل کشف می‌کنیم.»

از هشتگ های مناسب استفاده کنید

هشتگ ها منبع مهمی برای اکتشاف برای سازندگان هستند، به خصوص در Reels، برای دسترسی بیشتر، از هشتگ‌هایی استفاده کنید که دقیق و توصیفی باشند: اگر الگوریتم بتواند دقیقاً آنچه عکس یا پست شما در مورد آن است را محاسبه کند، می‌تواند راحت‌تر آن را با افرادی که به آن موضوع خاص علاقه دارند به اشتراک بگذارد. (به علاوه، برخلاف تبلیغات اینستاگرام، هشتگ ها رایگان هستند!)

هشتگ های مناسب ریلز

ریلز‌های اینستاگرام می‌توانند حداکثر 30 هشتگ داشته باشند، اما بهترین روش‌های اینستاگرام نشان می‌دهد که 3 تا 5 تگ خوب انتخاب شده به شما خدمات بهتری خواهند داد. تحقیقات خود را انجام دهید، جوامع تخصصی خود را کاوش کنید و از هشتگ هایی استفاده کنید که واقعاً منعکس کننده موضوع پست شما هستند.

افراد را در حلقه‌های خود نشان دهید

در آزمایش اخیر رسانه‌های اجتماعی برای کشف پتانسیل تعامل Reels، متوجه شدیم که ریلز‌هایی که افراد را نشان می‌دهند عملکرد فوق‌العاده‌ای دارند. و اگر کاربران یک ویدیو را دوست داشته باشند، الگوریتم یک ویدیو را دوست دارد.

عکس‌ها و تصاویر محصول بسیار کمتر می‌توانند سرگرم کننده باشند، اما در نهایت، چهره‌ها چیزی هستند که واقعاً مخاطبان اینستا را خوشحال می‌کنند.

از موسیقی پرطرفدار استفاده کنید

از یک کلیپ صوتی پرطرفدار استفاده کنید و الگوریتم با بیشتر دیده شدن ریلزتان به شما پاداش خواهد داد.

موسیقی پرطرفدار ریلز

محتوای خارج از Reels نیز ایجاد کنید

استوری‌ها، پست‌ها، راهنماها: هر چه محتوای Insta بیشتری در جهان منتشر کنید، احتمال کشف شدن شما بیشتر می‌شود. از این گذشته، ما می دانیم که الگوریتم Reels اینستاگرام سابقه شما را با سایر کاربران پیگیری می کند. اگر کسی مطالب ارسالی اینستاگرام شما را زیر نظر داشته باشد، این سیگنالی برای الگوریتم است که آخرین حلقه شما را نیز به او تحویل دهد.

دستورالعمل های توصیه اینستاگرام را دنبال کنید

اینستاگرام در دستورالعمل‌های توصیه‌ای خود نحوه تصمیم‌گیری در مورد چه چیزی و چه کسی را توصیه می‌کند توضیح می‌دهد: این مطالب را در دستورات رسانه‌های اجتماعی خود در نظر بگیرید.

اینستاگرام می‌نویسد: «ما تلاش می‌کنیم از توصیه‌هایی که ممکن است بی‌کیفیت، اعتراض‌آمیز یا حساس باشند، اجتناب کنیم و همچنین از توصیه‌هایی که ممکن است برای بینندگان جوان‌تر نامناسب باشد، اجتناب می‌کنیم.

برای مثال، محتوایی که خشونت، آسیب رساندن به خود یا اطلاعات نادرست را ترویج می‌کند، به‌عنوان توصیه در فید کسی نشان داده نمی‌شود. آن را عادی نگه دارید و برای دسترسی حداکثری، طبق قوانین اینستا بازی کنید.

به مردم آنچه می خواهند بدهید

از تجزیه و تحلیل برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مخاطبان خود استفاده کنید و محتوایی را ارائه دهید که در حال پیشرفت است. Instagram Insights به حساب‌های Business و Creator اجازه می‌دهد به تجزیه و تحلیل Reels دسترسی داشته باشند، که شامل معیارهای عملکرد مانند دسترسی، نظرات و لایک‌ها می‌شود.

اما اگر جزئیات بیشتری می‌خواهید، یک برنامه مدیریت رسانه‌های اجتماعی شخص ثالث می‌تواند واقعاً شما را به سطح بالاتری برساند.

بهترین زمان را برای انتشار انتخاب کنید

از آنجایی که الگوریتم Reels اینستاگرام پست‌های اخیر را در اولویت قرار می‌دهد، به‌روزرسانی محتوای تازه زمانی که حداکثر تعداد فالوورهای شما آنلاین هستند بسیار مهم است. همانطور که قبلاً یاد گرفتیم، کسب تعامل بالا با فالوورهای خود اولین قدم برای به دست آوردن جایگاه در صفحه کاوش است.

تجزیه و تحلیل را در مورد بهترین زمان برای پست کردن در اینستاگرام برای حوزه خود را  بررسی کنید، به تجزیه و تحلیل خود نگاهی بیندازید، و بهترین زمان را انتخاب کنید

هنگامی که Reel شما منتشر شد، هم در فید و هم در برگه Reels در حساب شما ظاهر می شود.

یک جامعه فعال پرورش دهید

آیا می‌خواهید ریلز‌های خود را در مقابل «مخاطبان به ظاهر» شاداب در صفحه کاوش قرار دهید؟ با درگیر کردن جامعه برند شما شروع می شود.

ما در مورد شروع گفتگو در نظرات و پیام های پیامکی صحبت می کنیم.

ما می دانیم، هیچ یک از این نکات برای کارآمد کردن الگوریتم ریلز های اینستاگرام برای شما دقیقاً “هک” نیستند. اما اگر می‌خواهید یک برند اجتماعی با تأثیر معنادار بسازید، به دقت و تلاش نیاز دارد. پس نکات گفته شده در این مقاله را به کار بگیرید تا بازخورد بهتری داشته باشید.

یکی از قابلیت های جدیدی که در اپلیکیشن اینستاگرام ارائه شده با نام ریلز Reels شناخته می‌ شود و به موجب این قابلیت می‌ توانید ویدیو های کوتاه 15 ثانیه‌ ای را در قسمت خاصی از پروفایل اینستاگرام خود آپلود کرده و امکان مشاهده آن ها توسط دیگران را فراهم آورید.