آموزش لینکدین به همراه نکات طلایی آموزشی

چرا لینکدین را انتخاب کنیم؟

لینکدین به عنوان یک شبکه اجتماعی متخصصین و کسب‌وکارها در دنیا شناخته شده است که با استفاده از آن می‌توان به گسترش کسب‌وکار پرداخت و همچنین شبکه‌سازی قدرتمند جهت کاریابی، آشنایی با افراد خبره و متخصص مربوطه در آن وجود دارد.
برای اینکه بتوانیم محصولات و خدمات‌مان را به مدیران ارشد کسب و کارهای مختلف معرفی کنیم نیاز به بازاریابی B2B وجود دارد که توسط لینکدین به راحتی می توان این کار را انجام داد.
لینکدین با بیش از 720 میلیون کاربر از 200 کشور، به یکی از بزرگترین شبکه ارتباطی مخصوصا افراد خبره و متخصص تبدیل شده است. این شیکه اجتماعی با ظرفیت و پتانسیل بالا، مکان بسیار مناسبی است که می توانید در آن بازاریابی محتوایی انجام دهید.
ویرجین، جنرال الکتریک و مایکروسافت که از برندهای به نامی هستند، محتوایشان را در لینکدین منتشر می کنند.
محیط لینکدین مانند اینستاگرام سرگرم کننده نیست برای همین مخاطبانی که شما را در اینستاگرام دنبال می کنند با مخاطبانی که در لینکدین هستند متفاوتند و محتوی متفاوت را نیز طلب میکنند.
یک ویژگی قابل تعامل در لینکدین این است که افراد و پروفایل آن ها واقعی هستند و به اصطلاح بدون نقاب هستند و به راحتی می توان آن ها را پیدا کرد و با آن ها در ارتباط بود.

چرا لینکدین را انتخاب کنیم

اهمیت لینکدین به عنوان یک شبکه اجتماعی

9 میلیون بازدید هفتگی از پست‌های لینکدین وجود دارد که از این تعداد 3 میلیون کاربر فعال درحال تولید محتوا هستند که این امر باعث شده تعداد رقبا کم و در عوض تعداد بازدیدکنندگان بسیار باشد، این امکان کسب و کار را برای این شبکه راحتر فراهم می کند. همچنین الگوریتم لینکدین به این صورت است که محتوای جذاب تولید شده توسط کاربران که توسط افراد بیشتری دیده شده باشد،در اولویت بازدید قرار می‌دهد.
ناگفته نماند که پست‌های پولی و تبلیغاتی نیز زیاد شده است. اما در حال حاضر می‌توانید با یک برنامه منظم موفقیت خود را در این شبکه‌ی اجتماعی تضمین کنید.

چطور با لینکدین کسب و کارمان را گسترش دهیم؟

حضور در لینکدین نیز مقرراتی دارد که با رعایت این اصول می‌توانید به گسترش کسب‌وکارتان امیدوار باشید. در لینکدین باید بتوانید معرفی و برندسازی مناسبی داشته باشید و یک شبکه‌ ارتباطی قوی‌ درست کنید در این صورت می‌توانید به وسعت بخشیدن به کسب‌وکارتان امیدوار باشید.

چطور با لینکدین کسب و کارمان را گسترش دهیم

نحوه انجام بازاریابی در لینکدین

در ابتدا در لینکدین صفحه پروفایل شرکت یا کسب و کار خودتان را بسازید و آن را بهینه کنید در ادامه سعی کنید:

هدفمند ارتباط برقرار کنید

مخاطبان حرف اصلی را می زنند و به شما قدرت می دهند، پس باید با بزرگان و خبرگان لینکدین، گروه تشکیل داده تا شما هم بواسطه آن ها دیده شوید. موفقیت اصلی در لینکدین بواسطه مخاطبانش می باشد و هنر شما نوعی ارتباط با این افراد است که جزو شبکه اجتماعی آن ها و همچنین آن ها هم جزو شبکه شما شوند.

شبکه‌ای از مخاطبین مشابه را جذب کنید

با افرادی که زمینه مشابه و حوزه کاری یکسان با شما، فعالیت دارند، ارتباط برقرار کرده و گروه تشکیل دهید. در گروه‌های مرتبط با کسب و کارتان مشارکت داشته باشید، با این کار می توانید با افراد بیشتری آشنا شوید. همچنین از سرچ در لینکدین استفاده کنید تا مشتریان خود را بیابید.

برای بازاریابی در لینکدین به طور مداوم محتوا منتشر کنید

پیوستگی در قرار دادن پست های محتوایی در لینکدین اهمیت دارد. اگر بتوانید به صورت میانگین هفته‌ای سه پست یا محتوای مفید آماده و در لینکدین منتشر کنید و به این موضوع پایبند باشید، می توانید مسیر هدفمند خود را در این راه پیدا کنید. از تحلیل‌های لینکدین بهره ببرید و روی تبلیغات لینکدین سرمایه گذاری کنید.

نکات طلایی بازاریابی در لینکدین که حتما باید بدانید

مسلما داشتن ارتباط کاری و البته ارتباطی موثر برای همکاری، از اهداف لینکدین است.
در لینکدین، شبکه ارتباطی قدرتمند و با کیفیت، مسئله‌ای مهم‌ است که بر خلاف اینستاگرام شاید سرد و خشن به نظر بیاید ولی بهترین روش برای ایجاد فرصت برای معرفی کسب و کارمان است.

در زیر به نکات طلایی برای پیشرفت در این زمینه می پردازیم:

نخبه‌های صنعت خود را شناسایی کنید

نخبه های صنعت خود را پیدا کنید و با آن ها ارتباط برقرار کنید تا از اتفاقات حوزه کاریتان با خبر شوید. با همراهی کردن رهبران و روشنفکران حوزه و صنعتتان خیلی راحتر ایده می گیرید و به کار می برید و مسیر ترقی را سریع تر می پیمایید.

هم در لینکدین گروه بسازید و هم در گروه‌های تخصصی فعالیت کنید.
با اینفلوئنسرها و افراد برند صنعت خود ارتباط داشته باشید و تعامل کنید
برای تبلیغات موثرتر، پیشنهاد محصولاتتان را به آن ها بدهید و از آن ها بخواهید تا برای شما در شبکه های اجتماعی شان تبلیغ کنند.

ساختار و نوع محتوا

ساختار و نوع محتوا، باید با فضای تخصصی لینکدین هماهنگ باشد. حتما در محیط لینکدین باید صحبت ها اصولی و با منبع باشند و از موارد سرگرم کننده و توخالی پرهیز کنید. لزومی ندارد که محنواها در همه شبکه ها به مقدار یکسان جذابیت داشته باشند. باید فکر کرد، زمان گذاشت و محتوایی تولید کرد که متناسب با این محیط باشد، تا مخاطبان خاص لینکدین را ترغیب کند تا مطالب ما را دنبال کنند.
برای موفقیت بازاریابی در لینکدین باید هوشمندانه و با تدبیر عمل کرد و با توجه به فیدبک مخاطبان و تحلیل های لینکدین بهترین راه را برگزید.

می توان در لینکدین یک مقاله طولانی یا یک پست منتشر کرد.

از طریق پست‌های سایر حساب‌های مرتبط با حوزه کاریتان با افراد تعامل داشته باشید، مطالب آنها را دنبال کنید و برایشان نظر ارسال کنید. توجه کنید که بخش اعمال نظر پست های حوزه کاریتان یک فرصت فوق العاده است تا خود و کسب و کارتان را به مخاطبین که شاید مشتریان شما هم بشوند، معرفی کنید.

تحلیل رقبا

در ابتدا، رقبای حوزه کاری خودتان را تحلیل و بررسی کنید، نقاط ضعف یا قوت رقیب چیست و به دنبال علت ها بگردید، علت شکست و پیروزی آن ها چیست و با توجه به ایده ها و شرایط خودتان استراتژی بازاریابی در لینکدین را طراحی کنید، با این کار موفقیت شما حتمی می شود.

پروفایل خود را حرفه‌ای بسازید.

برای اینکه نرخ تبدیل خود را بهبود دهید باید اصول ساخت پروفایل حرفه ای را بدانید. یک عکس دوستانه و حرفه ای انتخاب کنید. افرادی که صفحه لینکدین آن ها، عکس پروفایل دارند خیلی بیشتر از صفحاتی که بدون عکس هستند بازدید دارند. برای عکس پروفایل مستقیم به دوربین نگاه کنید و تمام رخ باشید. یک لبخند ملایم باعث می شود کاربران تمایل بیشتری به مراجعه به صفحه شما داشته باشند. در ضمن تصویر عکس شما بزرگ و با کیفیت باشد. رنگ پس زمینه از رنگ های خنثی استفاده شود بهتر است.

لحن محتوا و ظاهر بصری باید با محیط لینکدین و هویت برند هم ‌راستا و منطبق باشد

تقویم محتوایی داشته باشید

نظم و پیوستگی در انتشار محتوا خیلی اهمیت دارد، رعایت یکپارچگی و پیوستگی بسیار مهم است. عمل به این موضوع در تمامی بخش های کسب و کارتان یک الزام است.

بودجه بازاریابی در لینکدین خود را بهینه کنید
برای بخش‌های مختلفی مانند بخش تبلیغات لینکدین، تولید، انتشار و توزیع محتوای خود بودجه مشخص داشته باشید.

از سایر شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، تلگرام و حتی وبسایت خود برای رشد لینکدین خود استفاده کنید و در کانال‌های مختلف، حساب کاربری خود را تبلیغ کنید.

لینکدین هم برای برند های شخصی و هم برای کسب و کار ها بسیار مفید است و کسب و کار ها می‌ توانند افراد متخصص مورد نیاز خود را با دردسر کمتری در این فضا پیدا کنند و به همین دلیل هم داشتن یک اکانت لینکدین به شما کمک می‌ کند تا موقعیت‌ های شغلی بیشتری پیش رویتان قرار بگیرد.