آپدیت های اینستاگرام که در سال 2024 قابلیت جذاب ریلز برای بیشتر افراد فعال شده که برای معدود افرادی که هنوز فعال نیست و به زودی فعال می شود که قابلیت باعث شده است تا افراد بتوانند ویدیو های سرگرم کننده ای که باعث جذب مخاطب بیشتری برای هر پیج می شود.

ویو بجای لایک در زیر ویدیو

ویو بجای لایک در زیر ویدیو

وجود قابلیت ریلز که باعث می شود در زیر ویدیو ها لایک بجای میزان بازدید نمایش داده می شود و در صفحه اینستاگرام خود از روی نماد + بخواهید یک پست ویدیویی انتشار دهید و اینستاگرام به شما پیامی نمایش می دهد که پست شما به صورت ریلز انتشار می شود و در ریلز فقط لایک نمایش داده می شود که اثری از میزان بازدید view نیست و برای اینکه از قبل پست ویدیویی بگذارید و میزان بازدید نمایش داده شود در ابتدا باید در صفحه home به بخش Insight بروید و در اینجا گزینه Create Video را انتخاب کنید و همه قابلیت ها همچون کپشن نویسی ، تگ کردن افراد و افزودن لوکیشن قرار می گیرد و بعد پست ویدیویی خود را از این مسیر انتشار دهید و این پست میزان بازدید را نمایش می دهد و دیگر لایک وجود ندارد.

مشاهده کامنت چند سال قبل

مشاهده کامنت چند سال قبل

برای مشاهده کردن کامنت از قبل می توانید از بخش سه خط در صفحه home وارد بخش Your activity شوید و بعد از طریق گزینه Interaction گزینه Comment را انتخاب کنید و در اینجا می توانید با استفاده از گزینه Sort & Filter گزینه End Date را انتخاب کنید و تاریخ مدنظر خود را وارد کنید و تمامی کامنت های مربوط به این تاریخ برای شما نمایش داده می شود که می توانید محدوده تاریخی را انتخاب کنید و کامنت های خود در آن بازه تاریخی را مشاهده کنید.

افکت صوتی در ریلز

افکت صوتی در ریلز

یکی از قابلیت آپدیت های اینستاگرام ایجاد افکت صوتی در ریلز است و ریلز به دلیل قابلیت ادیت های متنوعی که دارد که روز به روز محبوب تر می شود و شما می توانید از روی نماد + گزینه Reel را انتخاب کنید و یک عکس و یا ویدیو برای انتشار در نظر بگیرید که با انتخاب گزینه Preview شما طرح اولیه ای از کلیپ خود را می بینید و برای افزودن افکت صوتی روی نماد موسیقی در نوار بالا بزنید و گزینه Sound effect را انتخاب کنید و در این قابلیت افکت صوتی وجود دارد که می توانید به دلخواه انتخاب کنید و روی done بزنید که با استفاده از نوار لغزنده میزان صدای افکت را کم و زیاد کنید و می توانید با استفاده از گزینه Voiceover صدای خود را ضبط کنید و بعد صدای خود را هم تغییر دهید که برای تغییر زیر نوار لغزنده ای که اضافه می شود و گزینه Edit و بعد گزینه add Effects را انتخاب کنید که در انی قابلیت می توانید با استفاده از گزینه های مختلف صدای خود را تغییر دهید.

قابلیت استایل دادن به متن در دایرکت

این قابلیت استایل دادن به متن در دایرکت است و متنی که در دایرکت می نویسید را انتخاب Select کنید و بعد گزینه Format را انتخاب کنید و در این قسمت سه گزینه نمایش داده می شود و با Strikethrough ، Bold و italic می توانید هر یک را انتخاب کنید و کلمات یا جملات خود را با استایل های مختلف ارسال کنید و این قابلیت جدید هنوز برای همه افراد فعال نشده که در صورت فعال بودن ممکن است برای برخی به درستی عمل نکند که این یک باگ است.

قابلیت Add yours در ریلز

قابلیت Add yours در ریلز

استیکر های تعاملی به جمع استیکر های ریلز اضافه شده است که شما می توانید یک عکس را به ریلز اضافه کنید و از بخش استیکر ها Add yours را انتخاب کنید و یک متن از طریق این استیکر یک ریلز بگذارد و در جمع Add yours اضافه می شود و کاربردی که در استوری دارد در این قسمت هم وجود دارد که با استفاده از این قابلیت افراد هم صنف می توانند یکدیگر را پیدا کنند.

بخش professional dashboard

بخش professional dashboard

در بخش professional dashboard که آمار 30 روز گذشته را نشان می دهد و در تصویر پایین اینطور نشان می دهد که در 30 روز گذشته یک میلیون و نهصد هزار account reached داشته است و آبی های پررنگ یعنی از اکسپلور دیدند و آبی های کمرنگ بعنی از فالور های پیج دیدند و در گزینه see all می توانید آمار کلی پیج را مشاهده کنید و 174 هزار نفر با ما تعامل داشتند و لایک کردند یا سیو کردند یا share کردند یا کامنت گذاشتن است.

share profile

share profile

در مواقعی ممکن است این گزینه ها را داشته باشندو بعضی از آنها را نداشته باشند و QR کد پیج شما را می دهد که می توانید اسکرین شات بگیریدو یا بروی گزینه share profile بزنید و یا کپی لینک بزنید و بعدا این لینک را برای هر کسی ارسال کنید.

پروفایل آواتار روی عکس پروفایل

پروفایل آواتار روی عکس پروفایل

در کنار عکس پروفایل و عکس آواتاری هم اضافه شده است که می توانید هر دو را نمایش دهد و باید روی edit picture and avatar ضربه بزنید و بروی آواتر که ضربه بزنیم و روشنش کنیم هر دو را نمایش می دهد و در صورتی که خاموش باشد فقط عکسی که خودتان گذاشتید نمایش می دهد.

pronouns

pronouns

این قسمتی است که اشاره به جنسیت کسی که پشت پیج است دارد و در پایان بعد از انجام تغییرات گزینه Done را میزنیم.

مشاهده عکس پروفایل به صورت بزرگ

مشاهده عکس پروفایل به صورت بزرگ

اگر روی عکس پروفایل یک پیج ضربه بزنیم و نگهداریم برایمان به صورت کامل نمایش می دهد که به صورت درصدی فعال می شوند و بعضی از آنها به صورت عمومی برای همه فعال می شود که مانند پست و استوری و دایرکت و ریلز است.

زمان بندی پست

زمان بندی پست

در این بخش گزینه schedule this را روشن می کنیم و پست آپلود شده را انتخاب می کنیم و تاریخ و ساعت مورد نظر خود را مشخص می کنیم و بعد از تنظیم کردن به بخش قبلی مراجعه می کنیم و به جای گزینه share گزینه schedule داریم و اگر خواستیم پست زمان بندی شده را حذف کنیم یا تغییر دهیم و بروی 3 خط بالا میزنیم و گزینه schedule content را انتخاب می کنیم و در این بخش می توانیم محتوایی که گذاشتیم را مدیریت کنیم و آپشن زمان بندی بسیار مفید است و اگر در یک روز سرعت اینترنت خوبی دارید 3 تا از پست های یک هفته خود را زمان بندی کنید.

قرار دادن استیکر روی ریلز

قرار دادن استیکر روی ریلز

با این قابلیت می توانید روی پست های خود که به صورت ریلز هستند استیکر قرار دهید.

قابلیت note

قابلیت note

قابلیت یادداشت یا note چند ماه می باشد که قرار داده شده است و شما از این طریق می توانید یادداشت بنویسید و راه دیگر این است که مشتری های خود را وارد کلوز فرند کنید و این نوت را برای کلوز فرند های خود فعال کنید و یکی از قابلیت هایی که در آینده ممکن است فعال شود و قابلیت گذاشتن ویس به مدت 30 ثانیه در نوت است.

channels

channels

این قابلیت در چنل اینستاگرام هنوز برای همه فعال نشده است و اگر برای شما فعال شود می توانید از طریق دایرکت روی گزینه سه نقطه بزنید و channel broad cast خود را بسازید و مدیر کانال اینستاگرام می تواند ویس و پست و پیام بگذارد و مخاطب فقط می تواند لایک کند یا reaction بدهد.

پین کردن در قسمت ریلز

پین کردن در قسمت ریلز

با این قابلیت می توانید 3 تا پست در صفحه اصلی اینستاگرام خود پین کنید و می توانید سه تا ریلز به طور مجزا در قسمت ریلز پین کنید که در صفحه اصلی شما پین نباشد و در صفحه feed و قسمت reels سه تا پست مختلف پین شده باشد.

عوض کردن کاور ریلز

عوض کردن کاور ریلز

می توانید کاور ریلز های خود را روی سه نقطه بزنید و عوض کنید که این قابلیت های قدیمی است و به آن قابلیت جدید هم اضافه شده است.

inspiration

inspiration

به بخش professional dashboard که بروید یک سری مطالبی را در بخش inspiration پیشنهاد می کند و پست های تولید کننده های محتوایی که در حوزه شما فعالیت می کنند و با دیدن آن ها می توانید ایده بگیرید و اگر این محتوا ها در حوزه کاری شما باشد و اینستاگرام حوزه کاری شما را به خوبی تشخیص داده ست.

شماره واتساپ

شماره واتساپ

در بخش contact options شماره واتساپ خیلی کار رو راحت کرده است و شما در این قسمت شماره واتساپ اضافه می کردید و یک سری کار ها از واتساپ انجام دهید تا اینستاگرام خود را اضافه کنید و شماره خود را وارد می کنید و بعد send code را می زنید و یک شماره به واتساپ بیزینس شما می رود و اگر فقط شماره موبایل خود را بنویسید به صورت call نمایش می دهد و در موقع پست گذاری به تب ریلز بروید و یک گزینه ای به نام add message button وجود دارد و با اضافه کردن این گزینه هم شماره شما و هم واتساپ شما و هم شماره تلفن شما وجود دارد.

add topics

add topics

این قابلیت شش ماهی آمده است که شما سه تا تاپیک مربوط به حوزه کاری خود را می توانید انتخاب کنید و احتمال دارد که برای بعضی موضوعات گزینه ای نداشته باشد.

قابلیت زمان بندی پست اینستاگرام

قابلیت زمان بندی پست اینستاگرام

این قابلیت در اینستاگرام آپدیت جدید نیست و کمی قدیمی است و گزینه schedule this post در بخش advanced settings به شما امکان زمان بندی می دهد و برای آپلود پست ها خود تاریخ و زمان مشخص کنید و می توانید تمام پست های یک هفته را درست کنید و برای هر کدام از شنبه تا جمعه زمان بندی کنید و در صورتی که قصد خارج شدن از آن را داشتید سه خط بالا روی گزینه scheduled content بزنید به شما نشان می دهد.

چسباندن چند ویدیو در ریلز

چسباندن چند ویدیو در ریلز

با این قابلیت می توانید چند ویدیو در ریلز کنار یکدیگر بچسبانید و می توانید ویدیو هایی که کنار هم آپلود کردید را جا به جا کنید یا بین آن ها ترزیشن قرار دهید و خود ادیتور ریلز دارد کم کم به یک ادیتور تولید محتوا تبدیل می شود.

quiet mode

quiet mode

در این قابلیت به بخش notification بروید و یک بخش quiet mode آمده است و شما می توانید یک بازه زمانی تعیین کنید و در آن بازه همه ی اعلان ها بی صدا می شوند.

کلوز فرند به صورت قفل شده

کلوز فرند به صورت قفل شده

این قابلیت که ممکن است در آینده فعال شود و کلوز فرند برای همه پست می شود و در لیست کلوز فرندند می توانند ببینند و فالوور ها برایشان به صورت یک صفحه قفل شده نمایان می شود که می توانند یک درخواست بدهند تا آن را ببینند و پیج های آموزشی می توانند کلوز فرند خود را وی آی پی کنند و درآمد زایی کنند.

قابلیت بزرگ کردن عکس پروفایل

قابلیت دیگری که کمی جدید است و بزرگ کردن عکس پروفایل پیج ها است و تقریبا برای همه فعال شده است.

هوش مصنوعی در ریلز

هوش مصنوعی در ریلز

اینستاگرام از هوش مصنوعی عقب افتاده است و در بخش ریلز هوش مصنوعی را اضافه کرد و از بخش علامت مثبت (+) در ریلز روی قیچی می زنیم و خودش برای خودش زمانش را بیشتر می کند و جاهایی که دوست دارد را تکرار می کند و یعنی خود هوش مصنوعی برای شما یک کلیپ درست می کند.

تغییرات در ادیتور ریلز

تغییرات در ادیتور ریلز

بخش ریلز در بخش camera دوتا آپدیت جدید اضافه شده است و شما اگر روی گزینه control بزنید می توانید دست خود را نگهدارید. 3 ثانیه به شما وقت می دهد که آماده شوید تا یک ویدیو بگیرید.

همچنین گزینه ای اضافه شده که پس زمینه را حذف می کند و از قسمت change background هم می توانید از گالری بکگراند های مختلفی را بگذارید.

نمایش تردز در اینستاگرام

نمایش تردز در اینستاگرام

یک آپشن دیگر در تردز آمده است که زیر بخش name اینستاگرام شما یک علامت تردز است که اگر کسی روی آن بزند می تواند به صفحه تردز شما برود و در بخش edit profile یک بخش show threads shortcut است که اگر فعال باشد آن گزینه مشخص است و در صورتی که غیر فعال باشد مشخص نیست.

تغییر داشبورد حرفه ای

تغییر داشبورد حرفه ای

تغییر بعدی در بخش professional dashboard است که در این بخش دیگر آن نمودار هایی که می دیدیم چقدر فالوور و چقدر غیر فالوور دیدند از بین رفتند و در account reach می توانید بفهمید که چقدر فالوور و چقدر غیر فالوور محتوا های شما را دیدند و در قسمت inspiration یک سری محتوا ها اینستاگرام به شما پیشنهاد می دهد.

داشتن کانال در اینستاگرام

داشتن کانال در اینستاگرام

قابلیت کانال به اینستاگرام اضافه شده است که شما می توانید هم کانال خود را داشته باشید که در کانال های دیگران عضو شوید و در دایرکت به شما نمایش داده می شود و برای شما فعال شده است که گزینه create a broadcast channel را داشته باشید.

فعال نبودن موزیک در ریلز اینستاگرام

فعال نبودن موزیک در ریلز اینستاگرام

اگر هنگام منتشر کردن ریلز در اینستاگرام بخش موزیک برای شما غیر فعال بود و اگر audio خاموش بود به بخش ریلز ها بروید و هر ویدیویی که دوست داشتید کپی لینک کنید و به وسیله ربات تلگرامی instapicobot دانلود کنید و از بخش موزیک گزینه extract audio from video را انتخاب کنید و آهنگ آن ویدیو را روی کار خود بگذارید.

ساختن استیکر با عکس دلخواه در استوری اینستاگرام

ساختن استیکر با عکس دلخواه در استوری اینستاگرام

یکی از آپدیت های اینستاگرام در سال 2024 قابلیت ساختن استیکر در استوری است و وارد بخش استوری می شوید و از قسمت استیکر ها گزینه create را انتخاب می کنیم و بعد عکس مد نظر را انتخاب می کنیم و بعد بک گراند توسط استوری حذف می شود و روی use sticker بزنید می توانید از استیکر خود استفاده کنید.

اسکرول کردن در استوری های یک هایلایت

اسکرول کردن در استوری های یک هایلایت

در آپدیت های اینستاگرام در سال 2024 گزینه Browse به هایلایت ها اضافه شده است که می توانید بین استوری های یک هایلایت ورق بزنید و به استوری مد نظر خود بروید.