خیلی از وقت ها فروش کالایمان از ارزش واقعیش کمتر بوده، یا معرفی محصولاتمان به خاطر تبلیغ ضعیف تاثیرگذار نمی باشد.

در این مقاله به 12 مهارت برای نوشتن تیترها و تبلیغات تاثیر گذار می پردازیم. با ما همراه باشید:

ترس‌های مخاطب

ترس‌های مخاطب

زمانی که سنگ کاغذ قیچی بازی می‌کردیم را به خاطر بیاورید و اگر می باختیم باید بستنی مهمان می کردیم و اگر می بردیم، بستنی نصیبمان می شد.

این وسط همه ما به فکر بستنی دادن و باختن هستیم و ترس از دست دادن برایمان غول بزرگتری است. هر کسی درون خود ترس‌هایی دارد که از آن ها فرار می‌کند. مثلاً افرادی که به دنبال فن بیان هستند از صحبت کردن می‌ترسند. من بسیاری از افراد را دیده ام که حتی نمی توانند جمله ای در جمع بگویند. تمام بدن و صورت آن ها غرق می کند و به لکنت زبان می افتند، تپش قلب پیدا می کنند، اما یکی از آرزوهای آن ها سخنران شدن است.

همیشه افرادی که سرپرست خانوار هستند، از یک سری موضوعاتی بیم و ترس دارند و نگرانی آن ها در زندگی هیچ وقت کاهش ندارد.

حوادث طبیعی در کشور بسیار زیاد است. مانند سیل‌هایی که بی‌خود و بی‌جهت خانه‌ها را نابود می‌کند.

زلزله هایی که به راحتی خانه های سست را بر هم می ریزد و خانواده ها را به مرز چکنم چکنم می رساند.

پاساژها و کسب و کارهایی که در عرض چند دقیقه می‌سوزند و به راحتی افراد را به مرحله دیوانگی می‌رساند.

یکی از راه‌های انگیزاننده برای تبلیغات استفاده از‌ ترس های مخاطب و کشاندن آنها به سمت راه حل آن ترس‌هاست.

از آنجایی که این موضوع بسیار مورد توجه خانواده‌ها می‌باشد. این ترفند خیلی می‌تواند برای هدایت مخاطبین به سمت محصولات و خدمات ما کارساز باشد.

مثلا خدمات بیمه‌ای که افراد را از اتفاقات، مثل سوزاندن، سیل و در ضمن از هزینه‌های تحمیلی برای جبران خسارت نیز می‌ترسانند.

کاهش رنج‌ها و مشکلات

کاهش رنج‌ها و مشکلات

کاهش رنج‌ها و مشکلات برای محصولات درمانی و املاکی مناسب می باشد.

اینکه اگر از محصولات درمانی پوست یا موی ما  را استفاده کنید، دیگر ریزش مو ندارید. یا اینکه با استفاده از مواد ترکیبی  محصول ما، پوست زیبا و جذاب و بدون کک و جوش خواهید داشت.

چون افراد بسیاری از این موضوعات رنج می‌برند، احتمال قوی به خرید ترغیب می شوند.

املاک نیز می‌تواند بگوید که با حمایت‌های ما می‌توانید خانه‌ای با قیمت مقرون به صرفه داشته باشید.

لذت های آنی

لذت های آنی

با وجود که همه ما از ضررهای برخی از محصولات آشنا هستیم ولی باز تحریک و به سمت استفاده از آنها می‌شویم. دکترهایی که خودشان از مضر بودن سیگار بارها و بارها گفته‌اند و حتی مریض‌هایی دیدند که ریه‌های درگیر داشتند، با این وجود گاهی اوقات داشتن لذت‌های آنی چشم همه را می‌بندد و حتی دکترها را اسیر خود می‌کند.

لذت های به صورت لحظه‌ای برخی از محصولات با وجود مضر بودن، باز برای مخاطب جذاب هستند و حاضرند که از این لذت استفاده کنند.

به واسطه تبلیغات، ما می‌توانیم به افراد بگوییم که با استفاده از محصول ما چه لذتی به سراغتان می‌آید.

تحریک کردن حس رقابت

تحریک کردن حس رقابت

بسیار برای همه تبلیغات‌های تلویزیونی که در خصوص رقابت برای کنکور، برای ۲۰ گرفتن در مدرسه، وجود دارد آشناست و به صورت مافیایی تبدیل شدند که شیرینی درس خواندن و پیشرفت را تحت تاثیر قرار می‌دهند.

این روش تبلیغاتی برای محصولات  آموزشی و تحصیلی بسیار جواب گو می باشد.

جلب توجه

جلب توجه

بسیاری از نوجوانان و جوانان دوست دارند دیده بشوند، دوست دارند مورد توجه همگان باشند و خاص بودن در بین همنوعان، برایشان یک ارزش است.

بازاریابان با استفاده از این موضوع و هدف قرار دادن احساسات افراد می‌توانند تبلیغ‌های تحریک کننده و انگیزاننده بنویسند و هرچه بیشتر جوانان را ترغیب به محصولات خود کنند.

این ترفند برای تبلیغات‌ لوازم زینتی مانند جواهرات، طلا، نقره و لوازم بهداشتی، آرایشی، لوازم اکسسوری ها نیز استفاده می‌شود.

مثلاً برندهایی که خاص بودن عینک و یا ساعت خود را به رخ می‌کشند، این موضوع را القا می‌کنند که با وجود استفاده از محصول ما به صورت نگین انگشتری، به چشم می‌آیی و در مرکز توجه قرار می‌گیری.

یکی از تبلیغات‌های تلویزیونی برای بحث جلب توجه ال سی من، انتخاب خاصی تن بود. جریان از این قرار بود که، باجودی که داماد به عنوان گل مجلس بود، اما کمتر از دیگر ساق دوش‌ها دیده می‌شد و این موضوع به خاطر کت شلواری بود که بر تنش بود و با انتخاب ال سی من توانست جلب توجه همه را جذب کند.

افزایش درآمد

افزایش درآمد

این روش تبلیغاتی، برای آموزش‌های مهارت های پولساز، برای بازاریابی بیزینسی، بسیار مناسب است.

افرادی که تمام دغدغه و ذهنشان برای پولدار شدن و درآمد بیشتر  است به سمت این آموزش‌ها هدایت می شوند.

افزایش قدرت

افزایش قدرت

قدرت بیشتر باعث می شود جوانان و نوجوانان، حرف بیشتری برای گفتن داشته باشند. بازاریابان از این موضوع استفاده می‌کنند و به تبلیغ مواد پروتئینی نیرو زا و ویتامین‌ها برای افزایش قوای بدنی می‌پردازند.

امید و آینده نگری

امید و آینده نگری

دادن امید و آینده نگری برای بازارهای سرمایه‌گذاری مناسب است. اینکه اگر در اینجا سرمایه‌گذاری کنید، حتماً آینده بهتری برای خودت و فرزندانت فراهم می‌کنی.

این هم یک روش تبلیغاتی است برای کسب و کارهایی که در این مسیر حرکت می‌کنند و با دادن امید به آینده برای خود و فرزندان، می‌توانند افراد را ترغیب سرمایه‌گذاری در این مسیر کنند.

تحقق آرزوها

تحقق آرزوها

افرادی که کسب و کاری راه می‌اندازند تا بتوانند به آرزوهای بزرگ خود دست پیدا کنند، جز این گروه قرار می گیرند.

بازاریابان می‌توانند با دادن این قول که در مسیر رسیدن به آرزوها و اهداف بزرگ شما در کنار شما هستیم، می‌توانند مانند کوه بزرگی در کنار و پشت و پناهشان باشیم.

بهبود سلامتی

بهبود سلامتی

دادن وعده وعید برای رسیدن سلامتی و بهبود وضعیت جسمانی

همچنین آن‌هایی که به دنبال راه‌هایی برای بهبود زیبایی هستند.

یا افرادی که به دنبال خوش اندامی هستند ولی سلامتی و حفظ بدن تناسب بدن براشون اهمیت دارد و همه شاخه‌ها و موضوع‌هایی که به حفظ بهبود سلامتی مربوط می‌شود و جز این دسته قرار می‌گیرد.

صرفه‌جویی در زمان هزینه و انرژی


صرفه‌جویی در زمان هزینه و انرژی

در تبلیغات‌ها دیده‌ایم که فردی در خانه نشسته و با یک گوشی تمام پرداخت‌ها، جریمه‌ها، و اقساط خود را می پردازد و چقدر آرامش خاطر دارد که از سر و صدای ماشین‌ها، از ترافیک، آلودگی هوا در امان است.

بازاریابان از این موضوع استفاده می‌کنند و به مخاطب توضیح می‌دهند که با یک دکمه چقدر می‌توانند از خیلی از استرس‌ها و پیامدها در امان باشند.

احساس امنیت

احساس امنیت

احساس امنیت که مخصوص تبلیغات‌های ضد سرقت، دزد گیرها و یا حتی اتومبیل‌ها می‌باشد.

البته این را هم بگویم، که در ایران اتومبیل‌ها چندان امنیتی ندارند. از شوخی گذشته، بسیاری از فروشندگان برای بیان اینکه در سفر چقدر آرامش خاطر و چه امنیت بالایی دارید، اتومبیل‌های خود را به نمایش می‌گذارند و این هم یکی از راه‌هاییست که افرادی به دنبال امنیت و آرامش خاطر و سفرهای طولانی مدت هستند با آرامش جذب تبیلغات ما شوند.